Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 5ος Ημιμαραθώνιος ΔΙΟΝ

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
gar881 Δημοσιευτηκε - 22/01/2014 : 07:44:42
Ας ανοίξουμε την συζήτηση για τον Ημιμαραθώνιο δρόμο στο Δίον Πιερίας, ο οποίος φέτος διοργανώνεται στις 9 Μαρτίου 2014 για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά από τον ΑΠΣΔ ΠΙΕΡΙΑΣ "ΖΕΥΣ" και τον ΔΗΜΟ ΔΙΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ.

Run on and on
The loneliness of the long distance runner
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
sugar Posted - 17/03/2014 : 13:12:23
ΦΩΤΟ απο τερματισμους θα δουμε καπου????


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
sugar Posted - 15/03/2014 : 01:05:54
Ωραιος αγωνας!!!!
Συνχαρητηρια στους διοργανωτες...τελειος καιρος για τρεξιμο σε μια υπεροχη καταπρασινη διαδρομη με θεα τον χιονισμενο Ολυμπο!!!
Τριτη συνεχομενη συμμετοχη το εχω καθιερωσει στο καλενταρι μου!!!
Αγωνιστικα 44,30 το πρωτο δεκαρακι....ανηφορα 05.15......κατηφορα 04.02...τελικος χρονος 01.34.41 περυσι 01.34.35!!!!
68 ος στους 580 αθλητες κρατω τον δυναμικο τερματισμο μου
τους φιλους και φιλες που ειδα και χαρηκα, την φωτο στην εκκινηση χεχε,
τον φιλο μελος της Suzipa....ενα μπλε μπλουζακι να γραφει πισω με ασπρα γραμματα S uzipa....δεν ειθελα να τον περασω!!!!Ηταν ενα καλο γερο τεστ πριν την
μεγαλη μαχη....την μητερα των μαχων....
τον Διεθνη Μαραθωνιο Μεγα Αλεξανδρο!!!




"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
KostasPVol Posted - 12/03/2014 : 01:13:56
Είναι επειδή μισοσταματούσα Νίκο όταν έβγαζα.
Γι'αυτό και το βίντεο, που δεν σταματούσα, είναι κουνημένο.
runner1979 Posted - 11/03/2014 : 15:57:18
Κώστα πώς το κάνεις αυτό το πράγμα?
τραβάς φωτό εν κινήση σε ρυθμούς συνήθως κάτω από 5λ/km όμως οι φωτό δεν βγαίνουν κουνημένες
KostasPVol Posted - 11/03/2014 : 02:50:05
quote:
Originally posted by runner1979
προσωπικά περισσότερο απ όλα ευχαριστήθηκα την συνάντηση με τον ΚώσταPVol μέσα στον αγώνα
ο αγώνας θέλει λίγο συντήρηση στην ανηφόρα 10-14 γιατί διαφορετικά υπάρχει πρόβλημα

όσον αφορά τα υπόλοιπα, πολύ θετικό το γεγονός ότι μπορέσαμε σε αντίθεση με πέρσι να δούμε όλα τα εκθέματα του μουσείου
αλλά πολύ οδυνηρή εμπειρία για μένα η προσπάθεια μου να κάνω ένα μπανάκι στην θάλασσα του Πλαταμώνα μετά το τέλος του αγώνα

Νίκο χάρηκα που ξαναειδωθήκαμε, αυτή τη φορά μάλιστα και μέσα στον αγώνα, όπου διανύσαμε μερικά χιλιόμετρα μαζί! Αυτή τη βδομάδα θα έχουμε ριπίτ της συνάντησης στα μέρη σας!

Αυτή τη φορά είχα την ευκαιρία να δω τον αγώνα από διαφορετική οπτική, μια και άφησα τους αγωνιστικούς ρυθμούς, δίνοντας τη θέση τους σε τρέξιμο 4 σε 1: α) μίνι λογκ ραν σε 1.47, β) βγάζοντας φωτογραφίες στη διαδρομή, γ) βίντεο στη διαδρομή, δ) είχα την ευκαιρία να τρέξω με φίλους καθώς και να δω καλύτερα τα μέρη.
Άριστα σε όλα για τη διοργάνωση!

Μάλιστα εκκίνηση πήρα αφού πρώτα την κατέγραψα (αν και απέτυχα να τη βγάλω σε βίντεο, βγήκανε μόνο φωτό, συμβαίνουν κι αυτά), επιστρέφοντας βέβαια κατόπιν πίσω να περάσω τον τάπητα.





Με την ευκαιρία, μια φωτογραφία που έβγαλα του Νίκου που συναντηθήκαμε στη διαδρομή. Και του χρόνου!

Vicky Posted - 11/03/2014 : 00:02:43
Θα ηθελα και εγω να πω ενα μεγαλο μπραβο στους διοργανωτες που καταφεραν να διοργανωσουν εναν αψογο αγωνα. Μπραβο και στους εθελοντες που δεν ηταν λιγοι.
Προσωπικα βελτιωσα κατα τρια λεπτα τον χρονο μου αν και ηθελα κατι παραπανω. Την επομενη φορα...
paguerunner Posted - 10/03/2014 : 20:02:43
Ωραιος αγωνας τον οποιο επιτελους τιμησα κ εγω ως "ντοπιος". Ξεκινησα φυλαγμενα επειδη σε αλλους δυο ημι την εχω πατησει με χαρακτηριστικο ξεφουσκωμα. Αν κ δεν ειχα τα χιλιομετρα της προπονησης λογω του οτι ανεβοκατεβαινω σε τακτα χρονικα διαστηματα Αγ. Διονυσιο απο την ασφαλτο στην ανηφορα πηγα σχετικα αερατα. Εκοψα αδικαιολογητα στην κατηφορα που ακολουθησε. Ο στοχος του 2ωρου επιτευχθηκε. Για 3ος ημι καλα ηταν. Καμια φωτο αν βρουμε πουθενα θα ειμαι κομπλε. Ο συντρεχτης που κατι επαθε ειναι καλα;

follow me if u can
@paguerunner
costa Posted - 10/03/2014 : 19:43:37
Όμορφος αγώνας, όμορφα μέρη, καλή παρέα και αρκετός κόσμος. Δεύτερη χρονιά φέτος και αισθητή βελτιώση. Παρόλα αυτά φέτος για διάφορους λόγους πολλοί δυνατοί αθλητές δεν τίμησαν τον αγώνα.
Όλα καλά :) Συγχαρητήρια στη διοργάνωση και τους εθελοντές!!!
ΥΓ. Το μετάλλιο πάρα μα πάρα πολύ καλό.

Rogue Runner
runner1979 Posted - 10/03/2014 : 19:06:43
quote:
Originally posted by alexkaragian

Συγχαρητήρια και από μένα. Πολύ καλός αγώνας, βοήθησε πολύ και ο καιρός.
Σίγουρα δεν ενδείκνυται για ΡΒ αλλά θεωρώ ότι ήταν αρκετά όμορφη διαδρομή.
Συμφωνώ ότι ήταν αρνητικό η μη ύπαρξη γιατρού και ασθενοφόρου από την αρχή, σε αγώνα με τόσες πολλές συμμετοχές.
Θα ξαναπάω σίγουρα του χρόνου.


προσωπικά περισσότερο απ όλα ευχαριστήθηκα την συνάντηση με τον ΚώσταPVol μέσα στον αγώνα
ο αγώνας θέλει λίγο συντήρηση στην ανηφόρα 10-14 γιατί διαφορετικά υπάρχει πρόβλημα

όσον αφορά τα υπόλοιπα, πολύ θετικό το γεγονός ότι μπορέσαμε σε αντίθεση με πέρσι να δούμε όλα τα εκθέματα του μουσείου
αλλά πολύ οδυνηρή εμπειρία για μένα η προσπάθεια μου να κάνω ένα μπανάκι στην θάλασσα του Πλαταμώνα μετά το τέλος του αγώνα


alexkaragian Posted - 10/03/2014 : 15:45:20
Συγχαρητήρια και από μένα. Πολύ καλός αγώνας, βοήθησε πολύ και ο καιρός.
Σίγουρα δεν ενδείκνυται για ΡΒ αλλά θεωρώ ότι ήταν αρκετά όμορφη διαδρομή.
Συμφωνώ ότι ήταν αρνητικό η μη ύπαρξη γιατρού και ασθενοφόρου από την αρχή, σε αγώνα με τόσες πολλές συμμετοχές.
Θα ξαναπάω σίγουρα του χρόνου.
pitsakidis nikoalos Posted - 10/03/2014 : 13:01:36
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΩΡΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΗΤΑΝ , ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.
ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΘΛΗΤΗ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ?ΑΡΝΗΤΙΚΟ Η ΜΗ ΕΓΚΑΙΡΗ ΑΦΙΞΗ ΙΑΤΡΟΥ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΚΤΥΠΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΤΥΧΙΟ Η ΕΠΙΔΟΣΗ?
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ,ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Ή ΕΙΣΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?
gar881 Posted - 26/01/2014 : 18:17:23
quote:
Originally posted by Lazy



Μαλλον θα ανεβω κι εγω ως ανοιγμα του '14. Eνα γρηγοροτερο long run για ζεσταμα για τον "Σταμοπουλο" την επομενη βδομαδα...καλος αγωνας, καλη οργανωση, πολλοι δρομεις...αν εκλειψουν και αυτα τα παρκαρισμενα αυτοκινητα στην πρωτη ευθεια και στροφη θα 'ναι ολα αψογα.




Οι διοργανωτές φέτος υπόσχονται να λάβουν ιδιαίτερη μέριμνα ώστε να μην υπάρξει το δυσάρεστο φαινόμενο των παρκαρισμένων αυτοκινήτων. Γίνεται μνεία και στην προκήρυξη του αγώνα γι' αυτό το θέμα. (http://www.runningnews.gr/item.php?id=16190).
Είδωμεν!

Run on and on
The loneliness of the long distance runner
Lazy Posted - 25/01/2014 : 22:06:49
Μια χαρα ειναι το μουσειο με εντυπωσιακα εκθεματα! ......αρκει φετος να ανοιξουν τον δευτερο οροφο μιας που τον πρωτο τον ειδαμε περσυ!

Μαλλον θα ανεβω κι εγω ως ανοιγμα του '14. Eνα γρηγοροτερο long run για ζεσταμα για τον "Σταμοπουλο" την επομενη βδομαδα...καλος αγωνας, καλη οργανωση, πολλοι δρομεις...αν εκλειψουν και αυτα τα παρκαρισμενα αυτοκινητα στην πρωτη ευθεια και στροφη θα 'ναι ολα αψογα.

Παντως για ρεκορ σιγουρα δεν ενδεικνυται με 7-8 χλμ ελαφρα ανηφορα και 1 χλμ εντονοτερη.

---------------------------

Edited by - Lazy
kalogeridis Posted - 25/01/2014 : 19:43:39
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by runner1979

quote:
Originally posted by kalogeridis

πιθανοτατα θα ειναι η προβα τζενεραλε για τον Μεγα Αλεκο μου... πρωτη φορα θα συμμετασχω αλλα εχω πολλους φιλους στην Κατερινη και θα ειναι σουπερ. απο κλισεις και οργανωτικα δε ξερω τιποτα!


η αλήθεια είναι πως στο 5-15 έχει κλίσεις αλλά μετά το 16ο είναι κατηφόρα. Νομίζω δεν είναι και ο καλύτερος αγώνας για PB αλλά έχει καλή οργάνωση και πολλές συμμετοχές ενώ όποιος θέλει μπορεί να επισκεφτεί δωρεάν και το μουσείο

τοτε θα το παω σαν ενα ωραιο λονγκ ραν!!!



κάποιοι μπορεί να κάνουνε μόνο για το...μουσείο χιχιχι


δεν ηξερα πως εισαι τοσο μεγαλος! αληθεια το σκεφτεσαι?
zoro Posted - 25/01/2014 : 18:53:26
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by runner1979

quote:
Originally posted by kalogeridis

πιθανοτατα θα ειναι η προβα τζενεραλε για τον Μεγα Αλεκο μου... πρωτη φορα θα συμμετασχω αλλα εχω πολλους φιλους στην Κατερινη και θα ειναι σουπερ. απο κλισεις και οργανωτικα δε ξερω τιποτα!


η αλήθεια είναι πως στο 5-15 έχει κλίσεις αλλά μετά το 16ο είναι κατηφόρα. Νομίζω δεν είναι και ο καλύτερος αγώνας για PB αλλά έχει καλή οργάνωση και πολλές συμμετοχές ενώ όποιος θέλει μπορεί να επισκεφτεί δωρεάν και το μουσείο

τοτε θα το παω σαν ενα ωραιο λονγκ ραν!!!



κάποιοι μπορεί να κάνουνε μόνο για το...μουσείο χιχιχι

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000