Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Paris marathon 2018

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
rafdesipris Δημοσιευτηκε - 11/01/2018 : 17:18:09
Θα συμμετεχω στον Μαραθωνιο Παρισιου, 8 Απριλιου, φετος Κυριακη του Πασχα.
Οσοι φιλοι εχουν καποια εμπειρια ή συμβουλη πανω στον αγώνα, ευπροσδεκτη.
6   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
VLASAKIS MICHALIS Posted - 22/11/2018 : 16:41:20
Μηδέν βαθμός δυσκολίας.Επίσης 10 βαθμός ευκολίας λόγω
πάθους του κόσμου και της αξεπέραστα όμορφης διαδρομής...

ΒΛΑΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
tsak Posted - 21/11/2018 : 20:19:43
ο βαθμός δυσκολίας της διαδρομής της υψόμετρος έχει?
thesalos Posted - 02/03/2018 : 09:41:20
ημουνα περυσι στον μαραθωνιο . σχεδον 50.000 δρομεις ,καμια καθυστερηση στο προγραμμα ,ολα καλα. αν θελεις να ερωτησησ οτιδηποτε ?
kostasC Posted - 18/01/2018 : 17:24:47
Πολύ όμορφος αγώνας, διαδρομή καταπληκτική. Η EXPO το 2013 τουλάχιστον, αδιάφορη.Παροχές κατά την πορεία μια χαρά, απο τους λίγους που βρίσκεις και αλμυρά και φρούτα και γλυκά.
Αξίζει και το breakfast run την προηγούμενη μέρα.
Είχα τρέξει με 50.000 κόσμο και δε σε ενοχλούσε καθόλου.


You better run...run
samis Posted - 12/01/2018 : 09:12:21
Καλημέρα, κι εγώ γράφτηκα στον Μαραθώνιο του Παρισιού... Σαν αργός και όχι στην τέλεια φόρμα ελπίζω να τα καταφέρω . Ναί το Παρίσι είναι ιδανικό για τέτοιες γιορτές αλλά και βόλτες για τους συνοδούς μας.Εννοείται το βράδυ στην Ανάσταση! και το πρωί ...άλλοι γυρίζουν τ αρνί κι άλλοι τρέχουν σαν παλαβοί.
VLASAKIS MICHALIS Posted - 11/01/2018 : 19:14:46
Απίστευτος μαραθώνιος.Τον έτρεξα δυο φορές με κακές για μένα συνθήκες,την πρώτη 25 βαθμούς στην σκιά και την άλλη τραυματισμένος.Και τις δυο φορές έκανα προσωπική επίδοση.Από ότι μπορείς να κάνεις,κόψε σαν χρόνο 5 λεπτά λιγότερο εξαιτίας του πάθους του κόσμου σε όλο τον αγώνα,αλλά και της πανέμορφης διαδρομής.Από τους αγώνες που έτρεξα έξω όπως Αμστερνταμ,Ροττερνταμ,Βερολίνο,Φραγκφούρτη,Ρώμη,Βιέννη,Βαρκελώνη,μακράν ο καλύτερος για επίδοση λόγω ομορφιάς και πάθους του κόσμου.Το Βερολίνο για παραδειγμα έχει περισσότερο κόσμο,αλλά φωνάζουν όσο τα δέντρα που περνάς από μπροστά τους,δηλαδή καθόλου.
Δυο ενστάσεις όμως.Νερά έχει σε μπουκάλι κάθε 5 χμ,αλλά ισοτονικά μια φορά στον μισό σε όλη τη διαδρομή.Θα πρέπει να φροντίσεις να κουβαλάς gels.Εγώ είχα σορτσάκι race ready με 7 τσέπες και δεν ειχα κανένα πρόβλημα.Επίσης αν πας για περισσότερο από 3.45 νομίζω θα έχει πολύ συνοστισμό στη διαδρομή.Εγώ που πήγαινα στο ρυθμό 3ώρου,δεν είχα πρόβλημα.Τα μπλοκ εκκίνησης είναι καλά οργανωμένα και οι δρόμοι οι φαρδύτεροι που είδα ποτέ.Αν έχεις απορία,ρώτησέ με γιατί θυμάμαι τα πάντα από τον εν λόγω αγώνα.Αρκεί να σου πω ότι από τις τρεις φορές που κατέθηκα στη ζωή μου το τρίωρο,οι δύο ήταν στο Παρίσι.Σταματάω για να μη βάλω τα κλάματα...

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000