Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Ερώτηση για ιδανικό μέγεθος σε Adidas

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Samson Δημοσιευτηκε - 09/10/2019 : 17:13:24
Καλησπέρα παίδες. Ενδιαφέρομαι ναι αγοράσω για τρέξιμο σε στάδιο και γενικά χρήση σε γυμναστήριο διάδρομο κτλ τα Adidas ultraboost.

Λοιπον έχω μπερδευτεί σχετικά με τα μεγέθη καθώς η αγορά θα γίνει ιντερνετικα . Έχω κάποια καζουαλ παπούτσια στανσμιθ και λακοστ σε 43.Εχω δύο διαφορετικά ναικ σε 44 τα οποία χρησιμοποιώ μέχρι τώρα. Έχω και κάποια οχταετίας και βάλε adizero Adidas πάλι 44. Έκανα και το μεγεθολογιο σε κάποια σαιτ και ανάλογα το μήκος ποδιού μου (λίγο κάτω από 28 εκατοστά) αναλογεί πάλι σε 44. Πήγα να δοκιμάσω (όχι σε Adidas κατάστημαδεν έχω στην πόλη μου σε άλλο) και αν και δεν είχε το μοντέλο που θέλω, μου είπαν να πάρω η τα 44 και 2/3 η τα 45 δήλ μεγαλύτερα με την εξήγηση ότι τα άλλα θα με χτυπήσουν αφού η χρήση θα είναι τρέξιμο. Ισχύει αυτό? Τόσο καιρό 44 φοράω. Γενικά τα Adidas τη γραμμή έχουν?? (γιατί τα άλλα που έχω είναι πολύ παλιά). Αν πάρω τα 44 έτσι και αλλιώς δεν ανοίγουν ένα τσικ και από τη χρήση?
3   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Samson Posted - 10/10/2019 : 04:00:53
Να στε καλά θενκς
Mikegr Posted - 10/10/2019 : 01:50:14
quote:
Originally posted by Samson

Καλησπέρα παίδες. Ενδιαφέρομαι ναι αγοράσω για τρέξιμο σε στάδιο και γενικά χρήση σε γυμναστήριο διάδρομο κτλ τα Adidas ultraboost.

Λοιπον έχω μπερδευτεί σχετικά με τα μεγέθη καθώς η αγορά θα γίνει ιντερνετικα . Έχω κάποια καζουαλ παπούτσια στανσμιθ και λακοστ σε 43.Εχω δύο διαφορετικά ναικ σε 44 τα οποία χρησιμοποιώ μέχρι τώρα. Έχω και κάποια οχταετίας και βάλε adizero Adidas πάλι 44. Έκανα και το μεγεθολογιο σε κάποια σαιτ και ανάλογα το μήκος ποδιού μου (λίγο κάτω από 28 εκατοστά) αναλογεί πάλι σε 44. Πήγα να δοκιμάσω (όχι σε Adidas κατάστημαδεν έχω στην πόλη μου σε άλλο) και αν και δεν είχε το μοντέλο που θέλω, μου είπαν να πάρω η τα 44 και 2/3 η τα 45 δήλ μεγαλύτερα με την εξήγηση ότι τα άλλα θα με χτυπήσουν αφού η χρήση θα είναι τρέξιμο. Ισχύει αυτό? Τόσο καιρό 44 φοράω. Γενικά τα Adidas τη γραμμή έχουν?? (γιατί τα άλλα που έχω είναι πολύ παλιά). Αν πάρω τα 44 έτσι και αλλιώς δεν ανοίγουν ένα τσικ και από τη χρήση?


Καλησπέρα Samson,
Σου προτείνω να πάρεις το 44 και 2/3, γενικά τα Adidas είναι μικρότερα σε μήκος αλλά και πλάτος από άλλες εταιρείες. Σχετικά με το "άνοιγμα" που αναφέρεις, αν τα πάρεις μικρά δεν θα ανοίξουν σε μήκος με την χρήση, ελάχιστα μόνο σε πλάτος. Καλή τύχη.
papako Posted - 09/10/2019 : 19:37:21
Αν είναι να ασχοληθείς με το τρέξιμο, ισχύει. Θέλει μισό με ένα νούμερο μεγαλύτερο.
Δεν νομίζω να ανοίγουν τα παπούτσια που προορίζονται για τρέξιμο.
Τα Adidas έχουν, τουλάχιστον για μένα, στενή γραμμή. Εγώ που έχω φαρδιά πόδια παίρνω New balance.


________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000