Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Ακουστικα bluetooth για τρεξιμο. (Aftershokz?)

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Kon Δημοσιευτηκε - 09/10/2020 : 09:54:59
Γεια χαρά!
Ψάχνω ακουστικα bluetooth για τρεξιμο και θα ήθελα τη βοηθεια σας. Εχω δει τα aftershokz τεχνολογία μετάδοσης του ήχου μέσω των οστών,μεταφέρει τη μουσική μέσα από τα ζυγωματικά ωστε να ακούς τους ήχους του περιβάλλοντος. Τα εχει χρησιμοποιήσει κάποιος να μας πει την εμπειρια του.
Περιμενω προτάσεις!! Ευχαριστω και καλα χιλιομετρα
7   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Deorum Posted - 11/10/2020 : 23:13:17
quote:
Originally posted by Kon

Τελικά αγόρασα τα aftershokz openmove στα 90 από egalaxy. Δεν πήγα στα aeropex γιατί ήταν ακριβα 170 ευρω αν και ολα τα review που είδα έλεγαν τα καλυτερα.Δοκιμασα πριν λιγο τα openmove και ειναι τρομερα ακουστικα για αυτο που θέλω εγώ.Η εφαρμογή άψογη.Ετρεξα 1.30 ωρα δεν με κούρασαν καθολου σε αντίθεση με τα κλασικά που μπαινουν μεσα στο αυτι που ενοχλούν μετα απο ωρα.Σε podcast ειναι παρα πολυ καλα.Σε μουσική δεν εχουν τον ήχο που έχουν τα ακουστικα που μπαινουν στο αυτι και λογικο ειναι αλλα ειναι ικανοποιητικός ο ήχος και αν δεν το έχεις στο φουλ εχεις επαφή με το περιβάλλον και ακους αυτοκίνητα κτλ. Πολυ καλή αγορά και νοιωθω μεγαλύτερη ασφαλεια.Η σύνδεσμολογια και με το κινητο και με το ρολοι γινεται πολυ γρηγορα.Τελος σε κλήση που εκανα με το κινητο με άκουγαν τελεια και τους άκουγα το ιδιο καλα. Αυτα!



καλοφόρετα και καλά χιλιόμετρα!
Kon Posted - 10/10/2020 : 22:28:13
Τελικά αγόρασα τα aftershokz openmove στα 90 από egalaxy. Δεν πήγα στα aeropex γιατί ήταν ακριβα 170 ευρω αν και ολα τα review που είδα έλεγαν τα καλυτερα.Δοκιμασα πριν λιγο τα openmove και ειναι τρομερα ακουστικα για αυτο που θέλω εγώ.Η εφαρμογή άψογη.Ετρεξα 1.30 ωρα δεν με κούρασαν καθολου σε αντίθεση με τα κλασικά που μπαινουν μεσα στο αυτι που ενοχλούν μετα απο ωρα.Σε podcast ειναι παρα πολυ καλα.Σε μουσική δεν εχουν τον ήχο που έχουν τα ακουστικα που μπαινουν στο αυτι και λογικο ειναι αλλα ειναι ικανοποιητικός ο ήχος και αν δεν το έχεις στο φουλ εχεις επαφή με το περιβάλλον και ακους αυτοκίνητα κτλ. Πολυ καλή αγορά και νοιωθω μεγαλύτερη ασφαλεια.Η σύνδεσμολογια και με το κινητο και με το ρολοι γινεται πολυ γρηγορα.Τελος σε κλήση που εκανα με το κινητο με άκουγαν τελεια και τους άκουγα το ιδιο καλα. Αυτα!
gargadua Posted - 10/10/2020 : 16:07:03
ΝΟΚΙΑ 130 και παραδοσιακά ακουστικά με το καλώδιο περασμένο μέσα από την μπλούζα για να μην χοροπηδάει. Τα έχει όλα σε μικρό μέγεθος. Αξίζει τον κόπο να πάρετε 2 κάρτες SIM(15€ κόστος) μιά για το κανονικό κινητό και μια για το ΝΟΚΙΑ. Απλά δεν δουλεύουν και οι 2 συγχρόνως, το κινητό που δεν χρησιμοποιείται πρέπει να είναι σβηστό.
Το ΝΟΚΙΑ 105 που βγήκε φέτος έχει μικρότερη μπαταρία.
Δεν με εμπιστεύομαι για ακουστικά bluetooth γιατί σίγουρα θα χάσω το ένα στη πορεία!!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Deorum Posted - 10/10/2020 : 10:45:18
quote:
Originally posted by tromeus

Για ριξε και μια ματια εδω:

https://www.ecever.com/outdoor-activities-mini-bluetooth-speaker-support-tf-card.html

Ειναι φορητα μινι ηχεια για να απαλλαγεις απο τα ακουστικα στα αυτια και να ακους και τους αλλους ηχους γυρω σου. Εχουν βγει στην αγορα πολυ καιρο αλλα τωρα τα προσεξα. Επισης βγαινουν και σε βραχιολι-ρολοι εκδοση. Παιρνουν ενα flash card σαν την επεκταση μνημης που βαζουμε στα κινητα μεχρι 32GB.

Portable mini bluetooth speakers for running ψαξε. Ειχα βρει και στο μαγαζι του ΟΤΕ κατι μικρα, Cosmote shop κατι τετοιο.


---------------------
Υπογραφη εδω.





εχω τρέξει (και) με τέτοια, αν είναι για πόλη ακούγεται πολύ μέτρια, αν είναι για εξοχή λίγο καλύτερα. Πάντως δεν βολεύει τόσο εκτός αν πηγαίνεις πολύ αργά.
tromeus Posted - 10/10/2020 : 02:53:43
Για ριξε και μια ματια εδω:

https://www.ecever.com/outdoor-activities-mini-bluetooth-speaker-support-tf-card.html

Ειναι φορητα μινι ηχεια για να απαλλαγεις απο τα ακουστικα στα αυτια και να ακους και τους αλλους ηχους γυρω σου. Εχουν βγει στην αγορα πολυ καιρο αλλα τωρα τα προσεξα. Επισης βγαινουν και σε βραχιολι-ρολοι εκδοση. Παιρνουν ενα flash card σαν την επεκταση μνημης που βαζουμε στα κινητα μεχρι 32GB.

Portable mini bluetooth speakers for running ψαξε. Ειχα βρει και στο μαγαζι του ΟΤΕ κατι μικρα, Cosmote shop κατι τετοιο.


---------------------
Υπογραφη εδω.

Deorum Posted - 09/10/2020 : 11:25:13
Πρέπει να έχω δοκιμάσει καμιά 20ριά ακουστικά εδώ και τόσα χρόνια.
Εδώ και 3-4 χρόνια έχω γυρίσει σε Bluetooth, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ με bone conduction.

Αν και τρέχω μέσα στην πόλη, αποφεύγω σαν τον διάολο να τρέχω σε κίνηση-δρόμους κτλ, και θέλω να ακούω όσο το δυνατόν καλύτερη-δυνατότερη μουσική, οπότε δεν. Αν βόλευαν θα έπαιρνα τα μεγάλα, ξέρετε με τα τεράστια μαξιλάρια κτλ, να είχα την μέγιστη ποιότητα και ένταση, αλλά δεν γίνεται πρακτικά να τρέχεις με αυτά. Αυτά έχουν active noise cancelation που πραγματικά απομονώνεσαι εντελώς από το περιβάλλον και το θεωρώ φανταστική προσθήκη.

Την καλύτερη ποιότητα-ένταση είχα με τον κλασσικό-παραδοσιακό τρόπο: με ξεχωριστό (καλό) mp3 player (ναι υπάρχουν ακόμα σήμερα) και ακουστικά με καλώδιο, αλλά η πρακτικότητα πλέον νίκησε και θυσιάζω λίγη ποιότητα για την τρομερή ευκολία του να μην κουβαλάω μαζί μου μια συσκευή ακόμα, με καλώδια κτλ. (έτσι κ αλλιώς το κινητό πάντα το έχω μαζί)

Η τελευταία μου αγορά ήταν ακουστικά τύπου "true wireless" δεν έχουν καν καλώδιο μεταξύ τους. Πολύ καλά! Ίσως οριακά χαμηλότερη ένταση από κάτι άλλα που είχα, αλλά έχουν καλύτερη απομόνωση από εξωτερικούς ήχους οπότε στην πράξη είναι το ίδιο. Επίσης είναι ακόμα πιο βολικά από τα bluetooth με καλώδιο μεταξύ τους, δεν χοροπηδάει τίποτα, και δεν κουνιούνται-βγαίνουν και δηλώνω πολύ ευχαριστημένος.


haf Posted - 09/10/2020 : 10:18:46
Τα ακουστικά είναι άψογα, ο ήχος πάρα πολύ καλός, ενώ παράλληλα έχεις και επαφή με το περιβάλλον.
Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι μετά από ένα χρόνο λειτουργίας χάλασε η μπαταρία αμέσως αντικαταστάθηκε από το εξωτερικό μέσα σε μία εβδομάδα αφού είχα καταχωρήσει το σειριακό αριθμό στη βάση δεδομένων τους.
μετά από δύο-τρεις μήνες χάλασαν και αυτά και δεν ασχολήθηκα γενικότερα η μπαταρία τους δεν νομίζω ότι ότι μπορεί να αντικατασταθεί άρα και ο χρόνος ζωής περιορισμένος δεδομένου τηε επένδυσης που εχεις κάνεις αφου δεν ειναι και φθηνα..


RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000