Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Για τα μυγάκια τι κάνουμε?

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
zooperman Δημοσιευτηκε - 18/05/2013 : 10:33:47
Καλημέρα σε όλους.
Εχθές πήγα απογεματάκι για ένα χαλαρό τρέξιμο δίπλα στη λίμνη Ιωαννίνων και γινόταν τόσο χαμός από τα μυγάκια που έπρεπε να τρέχω με το χέρι μπροστά στο στόμα για να μην τα εισπνέω. Γενικά σε αυξημένους παλμούς εισπνέω από το στόμα και πάντα υπάρχει η πιθανότητα εισπνοής εντόμου. Τελικά κατέβασα ένα και σταμάτησα βήχοντας (όχι πολύ ευχάριστο!). Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω ρινικές ταινίες μήπως και καταφέρω και εισπνέω από μύτη.
Εσείς τι κάνετε με τα μυγάκια?

...ET IN ARCADIA EGO...
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
rowergr Posted - 21/05/2013 : 00:01:10
Σήμερα στο Σέιχ Σου δεν έφαγα ούτε εισέπνευσα μυγάκια....η βλακεία είναι ότι πήρα μονοπάτι κι έφαγα έναν ολόκληρό ιστό στη μάπα!
Από κει και μετά ήμουν σα ρινόκερος....είχα το χέρι μου μπροστά και δεν καταλάβαινα τπτ

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Rory Posted - 20/05/2013 : 23:10:17
Όρεξη!

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!
Hermes Posted - 20/05/2013 : 21:16:53
yum yum!!!!!
quote:
Originally posted by stratos_al

ότι δεν προλαβαίνεις να φας κατά τη διάρκεια της άθλησης το παίρνεις τάπερ ή αλουμινόχαρτο για το σπίτι...




Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

ANASTASIOS Posted - 20/05/2013 : 20:54:46
Στο πάρκο που τρέχω το πρόβλημα είναι μεγάλο λόγω των νερών που έχει αλλά κοιτάζω να τα αποφεύγω.Ουκ ολίγες φορές πάντως έχω φάει αρκετά.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

stratos_al Posted - 20/05/2013 : 19:35:21
ότι δεν προλαβαίνεις να φας κατά τη διάρκεια της άθλησης το παίρνεις τάπερ ή αλουμινόχαρτο για το σπίτι...




Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
zooperman Posted - 20/05/2013 : 19:15:48
quote:
Originally posted by giorgosdelta

quote:
Originally posted by zooperman

quote:
Originally posted by giorgosdelta

Δε μπορείς να κάνεις τίποτα για τα μυγάκια, αλλά δε χρειάζεται και να τα τρως.
Δεν είναι παντού αλλά σε συγκεκριμμένα σημεία. μαθαίνεις και τα αποφεύγεις.
Φαντάζομαι θα έτρεξες πρωί γιατί κατά το μεσημεράκι δεν έχει σχεδόν τίποτα!



Γιώργο τρέχω συνήθως απογεματάκι (19:00 - 21:00). Έχεις δίκιο πάντως δεν είναι παντού το ίδιο άφθονα...Θα μάθω να τα αποφεύγω..
Νομίζω σε έχω δει να τρέχεις στον παραλίμνιο δρόμο μεσημέρια (πως μπορείς μες στον ήλιο?).

...ET IN ARCADIA EGO...



Πω, πω φίλε τί μου θύμισες τώρα! Πέρυσι έκανα το λάθος να πάω ένα σούρουπο προς βραδάκι στα γεφυράκια με φακό κεφαλής. Θα σου πω μόνο πως τα μυγάκια και τα άλλα έντομα της λίμνης βρήκαν το κατάλληλο μέρος για να αναπαραχθούν.

Στον ήλιο τώρα, μπορεί να τρέξει κανείς με σταδιακό εγκλιματισμό. Ξεκινάς από λίγο κάθε φορά και σιγά-σιγά συνηθίζεις. Μπορείς σε μια προπόνηση 1 ώρας να επιλέξεις 10 λεπτά να βγεις στον ήλιο για παράδειγμα. Το 1ο καλοκαίρι που έκανα εντατικές προπονήσεις, τέλειωνα με τις 2ώρες προπονήσεις πριν ανατείλει ο ήλιος. Σιγά σιγά και με τα χρόνια συνήθισα να βγαίνω και στον ήλιο. Έχει χάρη και το χρώμα του δέρματος!!!
"Είναι και σωστό αυτό;"
Είναι και σωστό και λάθος. Αν θες να συνηθίσεις σε τέτοιες συνθήκες, τότε είναι σωστό. Αν θες να μη ταλαιπωρείσαι άδικα και χωρίς λόγο είναι λάθος.
θα σου πω όμως, ότι το απολαμβάνω όσο τίποτα άλλο αυτή τη στιγμή να λιώνω στο καταμεσήμερο εκεί κάτω, μετά τον παλιοσκοτεινό Χειμώνα που περάσαμε.



Η αλήθεια είναι ότι μετά από τόσο σκοτάδι και νερό που φάγαμε ο ήλιος είναι τρελό δώρο...Το θέμα είναι ότι εγώ δεν έχω μάλλον το καταλληλότερο χρώμα δέρματος για μεσημεριανά τρεξίματα. Ας πούμε ότι είμαι κανά δυο τόνους πιο μελαχρινός από αλμπίνο.
Όπως και να χει καλή συνέχεια στα τρεξίματα σου και εύχομαι να τα απολαμβάνεις πάντα...
Εγώ τελικά δοκίμασα και στο Πανηπειρωτικό και δεν είχε πολύ Miyagi..

http://media.tumblr.com/tumblr_lt5712VP4q1qh8be1.jpg



...ET IN ARCADIA EGO...
giorgosdelta Posted - 20/05/2013 : 18:56:14
quote:
Originally posted by zooperman

quote:
Originally posted by giorgosdelta

Δε μπορείς να κάνεις τίποτα για τα μυγάκια, αλλά δε χρειάζεται και να τα τρως.
Δεν είναι παντού αλλά σε συγκεκριμμένα σημεία. μαθαίνεις και τα αποφεύγεις.
Φαντάζομαι θα έτρεξες πρωί γιατί κατά το μεσημεράκι δεν έχει σχεδόν τίποτα!



Γιώργο τρέχω συνήθως απογεματάκι (19:00 - 21:00). Έχεις δίκιο πάντως δεν είναι παντού το ίδιο άφθονα...Θα μάθω να τα αποφεύγω..
Νομίζω σε έχω δει να τρέχεις στον παραλίμνιο δρόμο μεσημέρια (πως μπορείς μες στον ήλιο?).

...ET IN ARCADIA EGO...



Πω, πω φίλε τί μου θύμισες τώρα! Πέρυσι έκανα το λάθος να πάω ένα σούρουπο προς βραδάκι στα γεφυράκια με φακό κεφαλής. Θα σου πω μόνο πως τα μυγάκια και τα άλλα έντομα της λίμνης βρήκαν το κατάλληλο μέρος για να αναπαραχθούν.

Στον ήλιο τώρα, μπορεί να τρέξει κανείς με σταδιακό εγκλιματισμό. Ξεκινάς από λίγο κάθε φορά και σιγά-σιγά συνηθίζεις. Μπορείς σε μια προπόνηση 1 ώρας να επιλέξεις 10 λεπτά να βγεις στον ήλιο για παράδειγμα. Το 1ο καλοκαίρι που έκανα εντατικές προπονήσεις, τέλειωνα με τις 2ώρες προπονήσεις πριν ανατείλει ο ήλιος. Σιγά σιγά και με τα χρόνια συνήθισα να βγαίνω και στον ήλιο. Έχει χάρη και το χρώμα του δέρματος!!!
"Είναι και σωστό αυτό;"
Είναι και σωστό και λάθος. Αν θες να συνηθίσεις σε τέτοιες συνθήκες, τότε είναι σωστό. Αν θες να μη ταλαιπωρείσαι άδικα και χωρίς λόγο είναι λάθος.
θα σου πω όμως, ότι το απολαμβάνω όσο τίποτα άλλο αυτή τη στιγμή να λιώνω στο καταμεσήμερο εκεί κάτω, μετά τον παλιοσκοτεινό Χειμώνα που περάσαμε.
zooperman Posted - 20/05/2013 : 15:27:53
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Δε μπορείς να κάνεις τίποτα για τα μυγάκια, αλλά δε χρειάζεται και να τα τρως.
Δεν είναι παντού αλλά σε συγκεκριμμένα σημεία. μαθαίνεις και τα αποφεύγεις.
Φαντάζομαι θα έτρεξες πρωί γιατί κατά το μεσημεράκι δεν έχει σχεδόν τίποτα!



Γιώργο τρέχω συνήθως απογεματάκι (19:00 - 21:00). Έχεις δίκιο πάντως δεν είναι παντού το ίδιο άφθονα...Θα μάθω να τα αποφεύγω..
Νομίζω σε έχω δει να τρέχεις στον παραλίμνιο δρόμο μεσημέρια (πως μπορείς μες στον ήλιο?).

...ET IN ARCADIA EGO...
dpkouk Posted - 19/05/2013 : 18:03:25
quote:
Originally posted by anna_ves

Κουβαλάμε και λίγο ουίσκι στη ζώνη υδάτωσης. Τι; Μυγάκια ξεροσφύρι;

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ




http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
mina007 Posted - 19/05/2013 : 17:59:21
quote:
Originally posted by Dejan

Γυαλιά, καπέλο και κάτω το κεφάλι. Διαφορετικά τη μάσκα του Galen Rupp ^_^

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”



Ακόμα κ έτσι εμένα μου κάνουν επίθεση οι μέλισσες ή άλλα πιο μεγάλα έντομα!απλά δεν "μασάνε"!!!ακόμα κ τσίμπημα υπέστη επειδή είχα το θράσσος να τρέξω κοντά τους!δεν ήξερα, δεν ρώταγα!?χαχα
lhda Posted - 19/05/2013 : 17:10:32
καλησπερα σασ εχω κ γω το ιδιο προβλημα κ ακομα δεν εχω ωρει λυση

http://www.apartmentsparos.gr/apartments-paros-greece.html
giorgosdelta Posted - 19/05/2013 : 11:36:47
Δε μπορείς να κάνεις τίποτα για τα μυγάκια, αλλά δε χρειάζεται και να τα τρως.
Δεν είναι παντού αλλά σε συγκεκριμμένα σημεία. μαθαίνεις και τα αποφεύγεις.
Φαντάζομαι θα έτρεξες πρωί γιατί κατά το μεσημεράκι δεν έχει σχεδόν τίποτα!
sugar Posted - 19/05/2013 : 10:31:39
πρωτεινη....αποκατασταση!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
gargadua Posted - 18/05/2013 : 21:21:06
Εκπαιδεύουμε τα πνευμόνια να μασάνε!!!!!!

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
stratos_al Posted - 18/05/2013 : 19:26:28
quote:
Originally posted by Hermes

...τα χαφτω!!!!
και μετά οταν πάω σπίτι και με ρωτάνε αν πεινάω απαντάω πως φυσικά και πεινάω! με δύο μυγάκια είμαι από το πρωϊ
:D :D :D :D





Λιτοδίαιτε....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000