Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Στάδιο στο Χολαργό?

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Eis Δημοσιευτηκε - 08/07/2010 : 16:19:43
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι καινούργιος και στο forum σας και στο χώρο του τρεξίματος,
θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει κανείς κάποιο στάδιο στο οποίο να μπορεί να προπονηθεί κανείς στην περιοχή του Χολαργου.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
dargyropoulos Posted - 06/01/2020 : 17:18:02
Το γήπεδο είναι πολύ καλό καμμία σχέση με την προηγούμενη κατάσταση, ας όψεται η βροχή που με έχει κρατήσει μέσα εδώ και λίγες μέρες!!!
physiorunner Posted - 05/11/2019 : 12:33:26
Το ταρτάν στον στίβο μπήκε πριν λίγες μέρες, οπότε... καλά τρεξίματα!

"Μέτρον άριστον"
Don_-_Canelli Posted - 01/08/2019 : 16:59:23

_______________
quote:
Πάντως στον Χολαργό έχει μπει το κράσπεδο γύρω γύρω από τον στίβο.
Δεν ξέρω αν θα μου άρεσε να μπει τάπητας. Ο τάπητας θα μαζέψει τους παππούδες που τώρα δεν πλησιάζουν λόγο λάσπης ή σκόνης. Ακούγετε κακό και αναχρονιστικό, αλλά ....

Επίσης φοβάμαι μην κλείσει το γήπεδο για τους μη αθλητές των ομάδων του Χολαργού, όπως έχει γίνει και με το άλλο στάδιο.
_____________________________________

το ταρτάν θα μπεί, !!!!Στα Σιγουρα!!!, γι αυτό ο μηχανικός και η τεχνική εταιρία που το χειρίζεται έριξαν την άσφαλτο, το ταρτάν γίνεται για να επωφεληθούν οι αρμόδιοι της τοπικής αυτοδιοίκησης, φυσικά δεν τους ενδιαφέρουν οι ανεξάρτητοι δρομεις, αλλά τα προεδρεία και οι πρόεδροι των σωματείων, στίβου, για να δημιουργηθούν καλές εντυπώσεις και να επανεκλέγονται όταν γίνονται οι δημοτικές εκλογές, εμάς τους ανεξάρτητους δρομείς μας βλέπουν σαν "trouble makers" , όσο για τους κακοήθεις παπούδες και χοντρές γιαγιάδες που καταλαμβάνουν παράνομα και καταχρηστικά τον στίβο περπατώντας όπου νάναι έρχονται (υπ' όψιν ότι απο κοινωνική ευθυξία δεν περπατάνε στο δρόμο, ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ γιατί οι νοικοκυραίοι κατα την μεταπολεμική αντίληψη είναι ντροπή να περπατάνε σαν τρελλοί στους δρόμους, ή άσκηση είναι ταμπού και κοινωνική εκτροπή ,μαζί με τα άλλα ταμπού έχουν κι αυτό, πάντως όταν περπατάνε στο στίβο αισθάνονται ένοχοι και αμήχανοι, ξέρουν πολύ καλά ότι αυτό που κάνουν είναι σφάλμα και παρατυπία αλλά σαν γαΙδούρια επιμένουν προκειμένου να κάνουν την δουλειά τους)

https://ulyssesgoner.wixsite.com/dogmusic/u
physiorunner Posted - 29/07/2019 : 12:13:46
Μακάρι να είναι όπως τα λες. Υπάρχει αυτή η ελάχιστη υψομετρική διαφορά, αλλά δεν είναι ομοιόμορφη (μπορεί και να μην παίζει ρόλο η ελάχιστη διαφοροποίηση). Ίδωμεν!

"Μέτρον άριστον"
trexantiris Posted - 29/07/2019 : 11:40:51
quote:
Originally posted by physiorunner

Τελικά, δεν μπήκε ταρτάν αλλά άσφαλτος στον στίβο (εδώ και καμιά εβδομάδα). Καλύτερα από το χώμα, κι ας μην είναι ταρτάν.

"Μέτρον άριστον"



Αν προσέξεις το επίπεδο της ασφάλτου βρίσκεται λίγα εκατοστά κάτω από το επίπεδο των σχαρών συλλογής των όμβριων. Η άσφαλτος (ή το τσιμέντο) αποτελεί απλά το υπόστρωμα για το ταρτάν που θα ακολουθήσει και έτσι γίνεται σε όλα τα γήπεδα! Προφανώς ο ελαστικός τάπητας ΔΕΝ μπορεί να τοποθετηθεί απευθείας πάνω στο έδαφος (χώμα) καθώς αυτό θα οδηγούσε στην γρήγορη καταστροφή και ανομοιομορφία του!

Μόλις μπει και το ταρτάν, τότε το επίπεδο της συνολικής επιφάνειας θα έρθει στο ύψος των σχαρών και έτσι θα αποτρέπεται η συγκέντρωση νερών και βροχής στην υπόλοιπη επιφάνεια. Μετά από πολλά χρόνια επιτέλους το Νταμάρι θα αποκτήσει την υποδομή που του άξιζε από την πρώτη στιγμή!


Free your feet...free your senses!
trexantiris Posted - 29/07/2019 : 11:38:04
quote:
Originally posted by physiorunner

Τελικά, δεν μπήκε ταρτάν αλλά άσφαλτος στον στίβο (εδώ και καμιά εβδομάδα). Καλύτερα από το χώμα, κι ας μην είναι ταρτάν.

"Μέτρον άριστον"



Αν προσέξεις το επίπεδο της ασφάλτου βρίσκεται λίγα εκατοστά κάτω από το επίπεδο των σχαρών συλλογής των όμβριων. Η άσφαλτος (ή το τσιμέντο) αποτελεί απλά το υπόστρωμα για το ταρτάν που θα ακολουθήσει και έτσι γίνεται σε όλα τα γήπεδα! Προφανώς ο ελαστικός τάπητας ΔΕΝ μπορεί να τοποθετηθεί απευθείας πάνω στο έδαφος (χώμα) καθώς αυτό θα οδηγούσε στην γρήγορη καταστροφή και ανομοιομορφία του!

Μόλις μπει και το ταρτάν, τότε το επίπεδο της συνολικής επιφάνειας θα έρθει στο ύψος των σχαρών και έτσι θα αποτρέπεται η συγκέντρωση νερών και βροχής στην υπόλοιπη επιφάνεια. Μετά από πολλά χρόνια επιτέλους το Νταμάρι θα αποκτήσει την υποδομή που του άξιζε από την πρώτη στιγμή!


Free your feet...free your senses!
physiorunner Posted - 29/07/2019 : 10:58:55
Τελικά, δεν μπήκε ταρτάν αλλά άσφαλτος στον στίβο (εδώ και καμιά εβδομάδα). Καλύτερα από το χώμα, κι ας μην είναι ταρτάν.

"Μέτρον άριστον"
physiorunner Posted - 29/04/2019 : 16:02:12
Αν μπει τάπητας στο νταμάρι, μάλλον προς όφελος όλων θα είναι. Δεν πιστεύω να υπάρχουν πολλοί δρομείς που τους αρέσει να προπονούνται σε λάσπη... Αν κλείσει και αυτό, όπως είναι κλεισμένο το Μαρσώ, τότε κάτι δεν πάει καλά με τους εγκεφάλους που τα διαχειρίζονται. Πάντως, τις τελευταίες μέρες που δεν δούλευα και πήγα για τρέξιμο στο νταμάρι, αναπτερώθηκε το ηθικό μου βλέποντας τα έργα, αλλά μετά από λίγη ώρα σκέφτηκα ότι πλησιάζουν εκλογές και μελαγχόλησα ξανά...

"Μέτρον άριστον"
HarisPs Posted - 22/04/2019 : 17:18:01
Μια χαρά γίνεται και σε μικρά γήπεδα τα κουλουάρ. Τόσα χρόνια η Γκράβα με 250άρι στίβο είναι. Την πληροφορία για το Κώτσης την έμαθα από εδώ:
http://www.aparaskevi-images.gr/2019/04/13/%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%87%CF%8E%CF%81%CF%89/?fbclid=IwAR2BlECxMW0k7W8jJYfAR04kOf67vcbY8SS6fi9SKAb6hEXj8uR-y1Nze-M
Δε μπορώ να είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία βέβαια.
Όχι, δε γίνονται έργα ακόμα, το μόνο που είδαμε φέτος από παρουσία του δήμου στο Κώτσης είναι το κλάδεμα των κλαριών που πλέον είχαν γίνει απειλή, η τοποθέτηση 2-3 κάδων ακόμα, η αντικατάσταση στα παγκάκια που είχαν διαλύσει και η αντικατάσταση του πανιού πάνω από τα όργανα όταν το έσκισε ο αέρας.
Η αλήθεια είναι ότι η Αγία Παρασκευή είναι από τους ελάχιστους δήμους που κάνει ημερίδες κλασσικού αθλητισμού σε ιδιωτικά σχολεία :) (Ελληνογαλλικό)
Όσον αφορά το DEREE, άλλο πονεμένο κομμάτι του δήμου μας να μη μπορεί να κάνει μια συμφωνία για άθληση στις εγκαταστάσεις του τη στιγμή που μας έχει ουσιαστικά στερήσει χώρους άθλησης (βλέπε κολυμβητήριο)...

---------
Σημασία δεν έχει το ταξίδι, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε!
papako Posted - 22/04/2019 : 12:53:48
Στο Κωτσης δεν γίνεται τίποτα αυτή τη στιγμή. με 330μ εξωτερική δεν βλέπω κάτι, εκτός αν πάρει και το διπλανό οικόπεδο που πάνε τα σκυλιά.

Υπάρχει το στάδιο στο DEREE που είχαν κάνει συμφωνία, μόνο στα λόγια, για να μπορούν να πάνε οι κάτοικοι της Αγ. Παρασκευής.
Του Παπάγου μου άρεσε αλλά με τρεις λωρίδες κλειστές για τα σωματεία και τρεις τίγκα στους περιπατητές, απλά δεν.

________
Στέφανος
JimmyRun Posted - 22/04/2019 : 12:17:33
Θα είναι χοντρό να κλείσει την πρόσβαση ΚΑΙ στο δεύτερο στάδιο ο Δήμος οπότε δεν το βλέπω πολύ πιθανό.

Στο Κώτσης δε νομίζω να έχω δει να γίνονται τίποτα έργα. Στη θεωρία είναι μόνο η πρόθεση; Πού το άκουσες;
Πάντως είναι και μικρό το γήπεδο όπως είναι. Έχει θέματα γενικά. Η Αγία Παρασκευή εντωμεταξύ παίζει να είναι από τους λίγους Δήμους που έχουν μείνει χωρίς κουλουάρ τρεξίματος. Πως τα έχουν καταφέρει...

Και του Παπάγου είναι ωραίο, αλλά και αυτό μικρό. Δε σε τραβάει για συστηματικό τρέξιμο νομίζω.
papako Posted - 22/04/2019 : 09:55:00
Πάντως στον Χολαργό έχει μπει το κράσπεδο γύρω γύρω από τον στίβο.
Δεν ξέρω αν θα μου άρεσε να μπει τάπητας. Ο τάπητας θα μαζέψει τους παππούδες που τώρα δεν πλησιάζουν λόγο λάσπης ή σκόνης. Ακούγετε κακό και αναχρονιστικό, αλλά ....

Επίσης φοβάμαι μην κλείσει το γήπεδο για τους μη αθλητές των ομάδων του Χολαργού, όπως έχει γίνει και με το άλλο στάδιο.

________
Στέφανος
HarisPs Posted - 22/04/2019 : 09:19:22
Υπάρχει η "πρόθεση" να τοποθετηθεί ελαστικός τάπητας. Όπως η ίδια "πρόθεση" υπάρχει και για το γηπεδάκι Κώτση στην Αγία Παρασκευή. Ο Χολαργός έχει δείξει θέληση την "πρόθεση" να την κάνει πράξη οπότε λογικά θα γίνει, η Αγία Παρασκευή απλά αλλάζει πλευρό και συνεχίζει τον ύπνο... :)
Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων...

---------
Σημασία δεν έχει το ταξίδι, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε!
JimmyRun Posted - 21/04/2019 : 23:54:25
Γίνονται κάτι έργα ανακαίνισης. Γνωρίζει κανείς αν προτίθενται να εγκαταστήσουν και ταρτάν ή αν θα παραμείνει κοκκινόχωμα;
gtsig Posted - 14/09/2018 : 21:45:19
Δεν κλείνει ποτέ ο στίβος. Έχω πάει και 5 το πρωί και είναι ανοιχτός. Τα ΣΚ όμως, έχει αγώνες (από νωρίς το πρωί έως αργά το απόγευμα) και συνήθως δεν αφήνουν να μπεις.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000