Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Μακαρόνια Ζέας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
SKOTEINOS Δημοσιευτηκε - 21/12/2011 : 13:10:08
Ψάχνοντας για κάτι άσχετο με το τρέξιμο,ανακάλυψα το κάτωθι είδος,που το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον:

http://www.cyclist.gr/article.php?id=1997

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
SKOTEINOS Posted - 18/01/2012 : 09:53:57
quote:
Originally posted by Rigelian

Στην αρχή νόμιζα ότι θα μιλήσουμε για καμμιά μακαρονάδα από την Πίτσα Ζέας!




Αααααααααααχχχχχχχχχχααααααααααχχχχχχχχααααααααααααα.
Και για πίτσα με γλυκάνισο.Απίστευτη.Με κανες κ γέλασα Ρίγκο πρωινιάτικα

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
sugar Posted - 18/01/2012 : 09:48:18
quote:
Originally posted by Spartiatis

Η Αγγλική ονομασία είναι emer flour και είναι εκπληκτικό!
Ο Μέγας Αλέξανδρος έδινε επίσης ιπποφαές στους στρατιώτες του, όταν παρατήρησε ότι το δέρμα των αλόγων του έλαμπε, παρατηρώντας τα είδε ότι έτρωγαν τους σπόρους από ένα συγκεκριμένο φυτό, το οποίο ονόμασε ιπποφαές που σημαίνει αυτό που κάνει το άλογο να λάμπει.
Στο Θιβέτ έχουν το Gojii berry,που σημαίνει το μουρο της ευτυχίας.
Όλα τα παραπάνω μπορείτε να τα βρείτε στο Δήμητρας Γαία , ένα παραδοσιακό μπακάλικο που διατηρώ στην Νέα Φιλαδέλφεια και θα χαρώ να γνωριστούμε, εκτός από τις αγαπημένες μας διαδρομές κι από κοντά.Ο φίλος Παύλος (skotinos)μου έδωσε μεγάλη χαρά που ήρθε και μιλήσαμε για πολλά κοινά θέματα .Για όλα τα μέλη του forum θα υπάρχει έκπτωση και δωρεάν μελεκούνι!
Δεκελειας 56,www.ospriathomas.gr και facebook. Δημητράς Γαία.


....Ενταξει διαβασα και μ αρεσε...Δημητριε οταν κατεβω Αθηνα να δω τον γιο μου που σπουδαζει μενει ανω πατησια Αγια Βαρβαρα ειμαστε κοντα νομιζω,,,θα περασω να τα πουμε απο κοντα....ΑΛΗΘΕΙΑ ποια η διαφορα τα κρανα απο τα κρανμπερυ???

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Rigelian Posted - 18/01/2012 : 09:40:35
Στην αρχή νόμιζα ότι θα μιλήσουμε για καμμιά μακαρονάδα από την Πίτσα Ζέας!
Spartiatis Posted - 17/01/2012 : 22:58:53
quote:
Originally posted by Spartiatis

Η Αγγλική ονομασία είναι emer flour και είναι εκπληκτικό!
Ο Μέγας Αλέξανδρος έδινε επίσης ιπποφαές στους στρατιώτες του, όταν παρατήρησε ότι το δέρμα των αλόγων του έλαμπε, παρατηρώντας τα είδε ότι έτρωγαν τους σπόρους από ένα συγκεκριμένο φυτό, το οποίο ονόμασε ιπποφαές που σημαίνει αυτό που κάνει το άλογο να λάμπει.
Στο Θιβέτ έχουν το Gojii berry,που σημαίνει το μουρο της ευτυχίας.
Όλα τα παραπάνω μπορείτε να τα βρείτε στο Δήμητρας Γαία , ένα παραδοσιακό μπακάλικο που διατηρώ στην Νέα Φιλαδέλφεια και θα χαρώ να γνωριστούμε, εκτός από τις αγαπημένες μας διαδρομές κι από κοντά.Ο φίλος Παύλος (skotinos)μου έδωσε μεγάλη χαρά που ήρθε και μιλήσαμε για πολλά κοινά θέματα .Για όλα τα μέλη του forum θα υπάρχει έκπτωση και δωρεάν μελεκούνι!
Δεκελειας 56,www.ospriathomas.gr και facebook. Δημητράς Γαία.




ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
SKOTEINOS Posted - 22/12/2011 : 22:35:29
quote:
Originally posted by Spartiatis

Φίλε Παύλο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Γιώργο το e-shop ειναι στα άμεσα σχέδια μου, απλά κοιτάω προσφορές, αν υπάρχει κάποιος φίλος δρομέας από το forum που ασχολείται είναι ευπρόσδεκτος.Για μένα το τρέξιμο είναι τρόπος ζωής και το μαγαζί μου είναι μια προέκταση μου, δεν το βλέπω σαν δουλειά, αγαπώ αυτό που κάνω.Θέλω να μάθει ο κόσμος να ζει υγιεινά, δεν μπορεί να υπάρχει γύρω μας τόσο πάχος!Βλέπω παιδιά να τρώνε από fast food καθημερινά, γονείς να μην μαγειρεύουν και να παίρνουν έτοιμα γεύματα από αλυσίδες σουπερ μαρκετ! ΓΙΑΤΙ!;!Μια γενιά ολόκληρη γαλουχήται με τα ιδανικά του δημοσίου υπαλήλου, καθησιό κι αραλίκι,τεμπελιά ,οκνηρία, νωχελικότητα.
Πηγαίνω σε διάφορους αγώνες απο Δημοτικούς,Συλλόγων, Σχίνιαθλου,Μαραθώνιου κι ότι υπάρχει και μπορώ να νοιώσω την αίσθηση ότι υπάρχουν συνοδοιπόροι.Δεν μετράνε οι χρόνοι αλλά η συμμετοχή, ένα βροντερό ΟΧΙ στο τσιγάρο στα ναρκωτικά,στα χημικά αναβολικά, το τρέξιμο είναι ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.Νοιώθω πολύ τυχερός που έχω αυτό το μαγαζάκι και θέλω να γίνει στέκι υγιή σκεπτόμενων ανθρώπων.
Επόμενος αγώνας για μένα είναι στο Δαφνί θα χαρώ να δω πάλι χαμογελαστά πρόσωπα και να γνωριστούμε .





Μπράβο Δημήτρη.Συμφωνώ σε όλα.Συν του ότι θα προσθέσω την προσκόλληση των μικρών παιδιών στο ίντερνετ και στα Videogames που τα αποτρέπει από το να αθληθούνε.Ναι μεν να ασχοληθούν και με το Ιντερν=ετ-είναι μέρος της καθημερινότητάς μας,αλλά πρωτίστως να φροντίζουν για την υγεία τους μέσω του αθλητισμού,υπό οποιαδήποτε μορφή και αν είναι αυτός ο αθλητισμός.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Spartiatis Posted - 22/12/2011 : 22:06:09
Φίλε Παύλο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Γιώργο το e-shop ειναι στα άμεσα σχέδια μου, απλά κοιτάω προσφορές, αν υπάρχει κάποιος φίλος δρομέας από το forum που ασχολείται είναι ευπρόσδεκτος.Για μένα το τρέξιμο είναι τρόπος ζωής και το μαγαζί μου είναι μια προέκταση μου, δεν το βλέπω σαν δουλειά, αγαπώ αυτό που κάνω.Θέλω να μάθει ο κόσμος να ζει υγιεινά, δεν μπορεί να υπάρχει γύρω μας τόσο πάχος!Βλέπω παιδιά να τρώνε από fast food καθημερινά, γονείς να μην μαγειρεύουν και να παίρνουν έτοιμα γεύματα από αλυσίδες σουπερ μαρκετ! ΓΙΑΤΙ!;!Μια γενιά ολόκληρη γαλουχήται με τα ιδανικά του δημοσίου υπαλήλου, καθησιό κι αραλίκι,τεμπελιά ,οκνηρία, νωχελικότητα.
Πηγαίνω σε διάφορους αγώνες απο Δημοτικούς,Συλλόγων, Σχίνιαθλου,Μαραθώνιου κι ότι υπάρχει και μπορώ να νοιώσω την αίσθηση ότι υπάρχουν συνοδοιπόροι.Δεν μετράνε οι χρόνοι αλλά η συμμετοχή, ένα βροντερό ΟΧΙ στο τσιγάρο στα ναρκωτικά,στα χημικά αναβολικά, το τρέξιμο είναι ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.Νοιώθω πολύ τυχερός που έχω αυτό το μαγαζάκι και θέλω να γίνει στέκι υγιή σκεπτόμενων ανθρώπων.
Επόμενος αγώνας για μένα είναι στο Δαφνί θα χαρώ να δω πάλι χαμογελαστά πρόσωπα και να γνωριστούμε .
SKOTEINOS Posted - 22/12/2011 : 10:38:47
quote:
Originally posted by dpkouk

δημητρη εισαι απο σπαρτη-λακωνια;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



θα απαντήσω εγώ αντί αυτού.Όχι δεν είναι,απλά έχει μουρλα για την Σπάρτη,και έχει διαβάσει τα πάντα γύρω από αυτήν.Είναι τόσο διαβασμένος που με άφησε άφωνο και μένα που είμαι από κει και έχω ασχοληθεί.Πολύ μορφωμένος ο Δημητρης και ψαγμένος σε ιστορικά γεγονότα που έχουν χαθεί στην λήθη

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
dpkouk Posted - 22/12/2011 : 10:27:39
δημητρη εισαι απο σπαρτη-λακωνια;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
giorgosdelta Posted - 22/12/2011 : 10:24:39
quote:
Originally posted by Spartiatis

Η Αγγλική ονομασία είναι emer flour και είναι εκπληκτικό!
Ο Μέγας Αλέξανδρος έδινε επίσης ιπποφαές στους στρατιώτες του, όταν παρατήρησε ότι το δέρμα των αλόγων του έλαμπε, παρατηρώντας τα είδε ότι έτρωγαν τους σπόρους από ένα συγκεκριμένο φυτό, το οποίο ονόμασε ιπποφαές που σημαίνει αυτό που κάνει το άλογο να λάμπει.
Στο Θιβέτ έχουν το Gojii berry,που σημαίνει το μουρο της ευτυχίας.
Όλα τα παραπάνω μπορείτε να τα βρείτε στο Δήμητρας Γαία , ένα παραδοσιακό μπακάλικο που διατηρώ στην Νέα Φιλαδέλφεια και θα χαρώ να γνωριστούμε, εκτός από τις αγαπημένες μας διαδρομές κι από κοντά.Ο φίλος Παύλος (skotinos)μου έδωσε μεγάλη χαρά που ήρθε και μιλήσαμε για πολλά κοινά θέματα .Για όλα τα μέλη του forum θα υπάρχει έκπτωση και δωρεάν μελεκούνι!
Δεκελειας 56,www.ospriathomas.gr και facebook. Δημητράς Γαία.




Νά φτιάξεις το eshop, Δημήτρη.
SKOTEINOS Posted - 22/12/2011 : 08:32:04
Καλημέρα Δημήτρη.Το εν λόγω παντοπωλείο του καλού μου φίλου Δημήτρη(Spartiati)είναι πολύ αξιόλογο και θα βρείτε πολύ ωραία πράγματα είτε χύμα είτε συσκευασμένα,σε εξαιρετικά χαμηλές τιμές.Πήρα μερικά πραγματάκια και εντυπωσιάστηκα.Δυστυχώς είναι λίγο μακριά από εμένα(Νέα Φιλαδέλφεια) αλλά όποτε ξεμένω θα κανονίζω να ανεβαίνω στα άγια αυτά χώματα ελέω ΑΕΚ και θα προμηθεύομαι τα απαραίτητα.Επίσης έχει και πολύ ωραία πραγματάκια για αμς τους δρομείς που μας βοηθάνε στην προπόνησή μας όπως μπάρες,χυμό ροδιού κλπ.
Από αύριο θα υπάρχει και αναρτηση του εν λόγω παντοπωλείου στο www.gourmet.gr για περισσότερες πληροφορίες.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Spartiatis Posted - 21/12/2011 : 22:42:35
Η Αγγλική ονομασία είναι emer flour και είναι εκπληκτικό!
Ο Μέγας Αλέξανδρος έδινε επίσης ιπποφαές στους στρατιώτες του, όταν παρατήρησε ότι το δέρμα των αλόγων του έλαμπε, παρατηρώντας τα είδε ότι έτρωγαν τους σπόρους από ένα συγκεκριμένο φυτό, το οποίο ονόμασε ιπποφαές που σημαίνει αυτό που κάνει το άλογο να λάμπει.
Στο Θιβέτ έχουν το Gojii berry,που σημαίνει το μουρο της ευτυχίας.
Όλα τα παραπάνω μπορείτε να τα βρείτε στο Δήμητρας Γαία , ένα παραδοσιακό μπακάλικο που διατηρώ στην Νέα Φιλαδέλφεια και θα χαρώ να γνωριστούμε, εκτός από τις αγαπημένες μας διαδρομές κι από κοντά.Ο φίλος Παύλος (skotinos)μου έδωσε μεγάλη χαρά που ήρθε και μιλήσαμε για πολλά κοινά θέματα .Για όλα τα μέλη του forum θα υπάρχει έκπτωση και δωρεάν μελεκούνι!
Δεκελειας 56,www.ospriathomas.gr και facebook. Δημητράς Γαία.
giorgosdelta Posted - 21/12/2011 : 16:39:50
Κυκλοφορούν από χρόνια στα βιολογικά. Είναι νοστιμότατα!
VASSILIOS Posted - 21/12/2011 : 16:20:02
τα έχω δοκιμάσει, είναι πιό ωραία από τα ζυμαρικά από αλεύρι DINKEL.τα βρίσκεις κυρίως σε βιολογικά καταστήματα, αλλά είναι και αρκετά ακριβά.Συνήθως εισάγονται από Ιταλία.Ελληνική εταιρεία παρασκευής είναι η ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ αν θυμάμαι καλά, αλλά τα έχουν πιό ακριβά και από τα εισαγωγής.
dpkouk Posted - 21/12/2011 : 16:14:44
το οτι καποιος τα χρησιμοποιει σε κειμενο του με σαφη στοχο,δεν αναιρει αυτοστιγμει την οποια διατροφικη τους αξια..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
costasz Posted - 21/12/2011 : 16:10:15
quote:
Ό Μέγας Αλέξανδρος έτρεφε την στρατιάν του μόνο μέ Ζειά, διά νά είναι οι άνδρες του υγιείς και πνευματικά ανεπτυγμένοι. Αν οι αρχαίοι Έλληνες έτρωγαν ψωμί άπό σιτάρι δέν θά είχαν τόσο ύψηλήν πνευματικήν άνάπτυξιν. Μόλις οι κοσμοκράτορες έδιάβασαν αυτήν τήν έκθεσιν τής επι¬ροπής, δίδουν εντολή το 1928 νά αναιρεθή αμέσως ή καλλιέργεια Ζειά στην Ελλάδα, και μόνον στην Ελλάδα.

Διά νά μειώσουν μέ το σιτάρι τήν πνευματικήν άνάπτυξιν των Ελλήνων, μειώνοντας τήν άντίληψίν τους και οργανώνοντας ταπεινήν έκπαίδευσιν των παιδιών τους καί διδάσκοντας τις πολιτικές τους εις τά σχολεία και πολιτικοποιούντες τα εις τά κόμματα που αυτοί ελέγχουν απόλυτα, για νά ποδηγετήσουν πλήρως εις πρώτον χρόνον τους Έλληνας.

Ενώ τώρα αναμειγνύοντας τους μέ αλλοδαπούς, θέλουν νά τους εξαφανίσουν τελείως. Ναι άλλα πώς θά τό επιτύχουν αυτό; Αμέσως δίδουν έντολήν είς τόν τέκνον των τον Βενιζέλο νά έπιστρέψη στην Ελλάδα καί νά εξαφάνιση τήν Ζειά. Οπότε βλέπουμε τόν Βενιζέλο νά έπιστρέφη στην Ελλάδα μετά άπό 8 χρόνια αυτοεξορίας του, νά άνασκουμπώνεται και νά ορμά σάν λέων κατά τής Ζειάς.

Μέσα σέ 60 χρόνια μόνον ήλλοίωσαν τήν πνευματικήν ύπεροχήν του σκέπτεσθαι τών Ελλήνων, τους έκαναν αδιάφορους, άβουλους, μέ μετρίαν αντίληψιν και φιλάσθενους καί τώρα μέ τους αλλοδαπούς επιδιώκουν τόν πλήρη εξαφανισμό τής φυλής των, ένώ συγχρόνως ξοδεύουν δισεκατομμύρια δολλάρια οι φιλεύσπλαχνοι διά νά μην εξαφανισθούν οί οχιές, κόμπρες, πάντα καί άλλα ζώα καί ερπετά.
ΠΗΓΗ: Γ. Γ. ΑΫΦΑΝΤΗΣ «Ο ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΕΜΠΑΙΓΜΟΣ»



ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ!

ΥΓ Ο περι ου ο λόγος κύριος γνωστός από την παρουσία του στις εκπομπές της Α.Μ. Υπουργού Άδωνι είναι ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ε.α.!
ΥΓ2 Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον έχει δίκιο ο ποιητής..Μόνο η έλλειψη ζέας μπορεί να δικαιολογήσει το οτι αυτό το κράτος διοικείται από πολιτικούς επιπέδου Α.Γεωργιάδη και στρατηγους με μυαλό σαν του Αυφαντή χωρίς να ενοχλείται κανείς. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά..

Ή λέγε τι σιγής κρείττον, ή σιγήν έχε.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000