Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 Εισαγωγή και χαιρετισμός στο Forum

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
skrats Δημοσιευτηκε - 17/12/2007 : 16:46:00
Μιάς και μόλις "γράφτηκα" στο ΦΟΡΟΥΜ,στέλνω ένα φιλικό χαιρετισμό, σε όλους.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
roberto4carlos Posted - 16/08/2017 : 17:29:50
Καλώς ήρθες στη διαδικτυακή δρομική παρέα που είμαστε όλοι μέλη!
Καλά χιλιόμετρα να έχεις και να ξέρεις πως όλα είναι στο πρόγραμμα, ακόμα και οι τραυματισμοί. Σε όλους έχει συμβεί λίγο πολύ.

Από κει και πέρα, να νιώθεις ευχαρίστηση όταν τρέχεις και ικανοποίηση καθώς θα βελτιώνεσαι.
GEORGEP Posted - 14/08/2017 : 22:08:20
Καλησπέρα σε όλους και από μένα.
Γιώργος ονομάζομαι, από Έδεσσα γράφω. Άνοιξα το τόπικ "θλάση στην γάμπα" πριν αρκετές μέρες, αλλά τώρα βρήκα το τόπικ αυτό για να "συστηθώ".
Τρέχω ερασιτεχνικά από πρόπερσι, και πιό έντονα φέτος. Έχω συμμετάσχει στα δύο τελευταία δεκάρια στα πλαίσια του μαραθωνίου Μεγάλου Αλεξάνδρου στην Θεσσαλονίκη, στο δεκάρι που έγινε φέτος στα Γιάννενα (run Greece) και σε άλλα πεντάρια της γύρω περιοχής. Και σχεδόν μέρα παρά μέρα στο γήπεδο της Έδεσσα, στον στίβο. Τουλάχιστον μέχρι τέλη Ιουνίου, αφού μετά έπαθα την θλάση και έχω σταματήσει.
Πολύ χαίρομαι που βρήκα αυτό το σάιτ και το φόρουμ.
Καλή συνέχεια να έχουμε, όλοι μας, με υγεία.
ANASTASIOS Posted - 21/11/2016 : 22:05:27
Καλώς ήρθες,καλή δύναμη,καλά χλμ.Μην βιαστείς να προχωρήσεις σε αγώνες με πολλά χλμ,μαραθώνιο κλπ.Το κάψιμο παραμονεύει.Σιγά σιγά και με σύννεση και όλα θα πάνε καλά.Και μήν ξεχνάς να κάνεις και ένα καρδιολογό και αιματολογικό τσέκ απ κάθε χρόνο.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
todor Posted - 20/11/2016 : 21:05:02
quote:
Originally posted by roberto4carlos

quote:
Originally posted by todor

καλησπέρα
Εντελώς φρέσκος στο χώρο του τρεξίματος με συμμετοχή σε 2 δεκάρια το 2016 (rungreece-Λάρισα, 10άρι ΚΜΑ) με ελάχιστες και ενδεχομένως λάθος προπόνηση... Στα 39, με καμια 20αριά κιλά + από το φυσιολογικό (πλεον έπεσα στα 100...) και ευτυχώς σχεδόν 5 χρόνια άκαπνος (το μεγαλύτερο δώρο στον ευατό μου και στα παιδιά μου).
Μετά τον τερματισμό στα 10 του ΚΜΑ (σε χρόνο -8 λεπτών σε σχέση με το πρώτο μου 10άρι), το πήρα απόφαση να δηλώσω συμμετοχή για τον ΚΜΑ, αλλά το 2018... να κάνω μερικούς ημιμαραθωνίους πρώτα να δω τι και πως, να κάνω και σωστή προπόνηση (και δίαιτα) και να είμαστε καλά στην υγεία μας.
Ο επόμενος αγώνας μου είναι τα 10χλμ στα Λουτρά Πόζαρ, πρώτη μου συμμετοή σε αγώνα βουνού, που θα το βγάλω (ΤΟΣΟ αποφασισμένος) έστω περπατώντας

αυτά τα λίγα από μένα.. καλώς σας βρήκα λοιπόν



Υ.Γ. κατάφερα και έκανα λάθος στο username...πως μπορώ να το αλλάξω??? any help??




Καλώς ήρθες και καλά χιλιόμετρα.
Κάθε χιλιόμετρο να είναι χαρά και ευχαρίστηση



καλώς σε βρήκα! αυτό ακριβώς σκέφτομαι...χιλιόμετρο και ευχαρίστηση ;)
roberto4carlos Posted - 20/11/2016 : 20:51:43
quote:
Originally posted by todor

καλησπέρα
Εντελώς φρέσκος στο χώρο του τρεξίματος με συμμετοχή σε 2 δεκάρια το 2016 (rungreece-Λάρισα, 10άρι ΚΜΑ) με ελάχιστες και ενδεχομένως λάθος προπόνηση... Στα 39, με καμια 20αριά κιλά + από το φυσιολογικό (πλεον έπεσα στα 100...) και ευτυχώς σχεδόν 5 χρόνια άκαπνος (το μεγαλύτερο δώρο στον ευατό μου και στα παιδιά μου).
Μετά τον τερματισμό στα 10 του ΚΜΑ (σε χρόνο -8 λεπτών σε σχέση με το πρώτο μου 10άρι), το πήρα απόφαση να δηλώσω συμμετοχή για τον ΚΜΑ, αλλά το 2018... να κάνω μερικούς ημιμαραθωνίους πρώτα να δω τι και πως, να κάνω και σωστή προπόνηση (και δίαιτα) και να είμαστε καλά στην υγεία μας.
Ο επόμενος αγώνας μου είναι τα 10χλμ στα Λουτρά Πόζαρ, πρώτη μου συμμετοή σε αγώνα βουνού, που θα το βγάλω (ΤΟΣΟ αποφασισμένος) έστω περπατώντας

αυτά τα λίγα από μένα.. καλώς σας βρήκα λοιπόν



Υ.Γ. κατάφερα και έκανα λάθος στο username...πως μπορώ να το αλλάξω??? any help??




Καλώς ήρθες και καλά χιλιόμετρα.
Κάθε χιλιόμετρο να είναι χαρά και ευχαρίστηση
todor Posted - 19/11/2016 : 19:56:44
quote:
Originally posted by Deorum

Στείλε μέιλ στο info@runningnews.gr μήπως μπορούν να στο αλλάξουν, δεν το ξέρω.

Καλώς σε βρήκαμε, πάντως αν το θες, και το 2017 δεν είναι παράλογο να τρέξεις τον πρώτο σου Μαραθώνιο. Προς τα τέλη φυσικά...
Μπορεί να μην πιάσεις το υπερ-μέγιστο απόδοσης χρόνου, αλλά αν θες έχεις χρόνο να προετοιμαστείς για έναν υγιή τερματισμό.



οκ μόλις έστειλα email... για το 2017 το φοβάμαι...είμαι 100 κιλά, με 1,80 ύψος. Βασικά, για τη πρώτη φορά με ενδιαφέρει ΜΟΝΟ η συμμετοχή και ο τερματισμός. Όταν σε πιάνει δέος στον τερματισμό μέσα στο Καλλιμάρμαρο στα 10 χλμ...προσπαθώ να σκεφτώ πως θα είναι στον Μαραθώνιο..
Deorum Posted - 19/11/2016 : 19:43:11
Στείλε μέιλ στο info@runningnews.gr μήπως μπορούν να στο αλλάξουν, δεν το ξέρω.

Καλώς σε βρήκαμε, πάντως αν το θες, και το 2017 δεν είναι παράλογο να τρέξεις τον πρώτο σου Μαραθώνιο. Προς τα τέλη φυσικά...
Μπορεί να μην πιάσεις το υπερ-μέγιστο απόδοσης χρόνου, αλλά αν θες έχεις χρόνο να προετοιμαστείς για έναν υγιή τερματισμό.
todor Posted - 19/11/2016 : 19:38:03
καλησπέρα
Εντελώς φρέσκος στο χώρο του τρεξίματος με συμμετοχή σε 2 δεκάρια το 2016 (rungreece-Λάρισα, 10άρι ΚΜΑ) με ελάχιστες και ενδεχομένως λάθος προπόνηση... Στα 39, με καμια 20αριά κιλά + από το φυσιολογικό (πλεον έπεσα στα 100...) και ευτυχώς σχεδόν 5 χρόνια άκαπνος (το μεγαλύτερο δώρο στον ευατό μου και στα παιδιά μου).
Μετά τον τερματισμό στα 10 του ΚΜΑ (σε χρόνο -8 λεπτών σε σχέση με το πρώτο μου 10άρι), το πήρα απόφαση να δηλώσω συμμετοχή για τον ΚΜΑ, αλλά το 2018... να κάνω μερικούς ημιμαραθωνίους πρώτα να δω τι και πως, να κάνω και σωστή προπόνηση (και δίαιτα) και να είμαστε καλά στην υγεία μας.
Ο επόμενος αγώνας μου είναι τα 10χλμ στα Λουτρά Πόζαρ, πρώτη μου συμμετοή σε αγώνα βουνού, που θα το βγάλω (ΤΟΣΟ αποφασισμένος) έστω περπατώντας

αυτά τα λίγα από μένα.. καλώς σας βρήκα λοιπόν



Υ.Γ. κατάφερα και έκανα λάθος στο username...πως μπορώ να το αλλάξω??? any help??

ANASTASIOS Posted - 07/06/2016 : 10:36:56
quote:
Originally posted by Tryf_gr

καλησπέρα σας

νέος στο φόρουμ και στο άθλημα




Καλώς ήρθες,καλά χλμ και καλή δύναμη.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
geopa Posted - 05/06/2016 : 20:16:31
Καλώς όρισες "Trryf_gr"
roberto4carlos Posted - 05/06/2016 : 20:02:27
Καλώς ήρθες και καλά χιλιόμετρα
Tryf_gr Posted - 05/06/2016 : 16:54:23
καλησπέρα σας

νέος στο φόρουμ και στο άθλημα
ANASTASIOS Posted - 27/10/2015 : 20:16:59
Καλώς ήρθες,καλή δύναμη καλά χλμ και με ρέγουλα.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
roberto4carlos Posted - 27/10/2015 : 10:25:21
Καλώς μας ήρθες και πάνω από όλα υγεία. Καλά ΧιλιόΜετρα λοιπόν
xipolitos Posted - 26/10/2015 : 20:53:01
quote:
Originally posted by haf

Γεια σε ολους,

ειμαι 52 ετων και εβαλα το τρεξιμο εδώ και ενα χρόνο στην ζωη μου κυριως για βελτίωση φυσικής κατάστασης. Ημουν αθλητης με ενασχοληση στο ποσδοσφαιρο μεχρι τα 30 μου και εδώ και δυο χρόνια κανω ποδηλασια βουνου.

Ξεκινησα τρεξιμο σε ηπιο χωματοδρομο λογω περιοχης (Βασιλικα κτηματα) σαν εναλλαγη στην ποδηλασια αλλα τελικα εχει μπει το τελευταιο διαστημα συνεχομενα στο πρόγραμμα μου..


Καλά στην ηλικία σου κάνεις τέτοια πράγματα αντ να παίζεις πρέφα και να πίνεις τσάι στα καφενεία;
Το τρέξιμο είναι κόλλημα καθώς και το φόρουμ εδώ μέσα ..έχε το νού σου..
Καλωσήλθες και καλά τρεξίματα

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000