Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προσωπικές Διαδρομές
 Άλσος Νέας Φιλαδέλφειας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Spartiatis Δημοσιευτηκε - 22/12/2011 : 22:13:37
Σταθερή αξία χρόνια τώρα! Εκεί έκανα τα πρώτα μου χιλιόμετρα, εκεί έκανα προετοιμασία για να περάσω αλεξίπτωτα, (μαζί με το βοηθητικό κ1 του ΟΑΚΑ),αργότερα εκεί πήγαινα τους μαθητές μου για εξάσκηση πολεμικών τεχνών στη φύση, πάρα πολύ ωραία διαδρομή, μέσα στο πράσινο χωρίς καυσαέριο, με διαδρομές για όλα τα γούστα!Φαρδύς δρόμους ,μικρά μονοπάτια, πέτρινες βρύσες για νερό.Κάποτε είχε και ζωολογικό κήπο δυστυχώς τον έκλεισαν , τώρα έχει μείνει μια πανέμορφη λίμνη με έναν ανεμόμυλο.
Αξίζει να πάτε για μία προπόνηση
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
DonQuixote Posted - 14/01/2014 : 15:56:17
quote:
Originally posted by sega

Πριν λίγες μέρες είχα πάει κι εγώ κι ένας ηλίθιος με είδε που φοβήθηκα βλέποντας την αρκούδα το σκύλο του και του πετάει ένα αντικείμενο δίπλα μου και μετά του φώναζε "έλα αγόρι μου φέρτο" και γελούσε!!!! Έτρεμε η ψυχή μου. Τελικά έτρεξα έξω από το άλσος γύρω-γύρω...



Οι άνθρωποι είναι πιο επικίνδυνοι από τα σκυλιά κι όσοι τα φοβούνται περισσότερο από τους ανθρώπους χρειάζονται ψυχολογική - ενδεχομένως και σε κάποιες περιπτώσεις - ψυχιατρική βοήθεια.
ANASTASIOS Posted - 06/01/2014 : 14:06:40
quote:
Originally posted by sega

Πριν λίγες μέρες είχα πάει κι εγώ κι ένας ηλίθιος με είδε που φοβήθηκα βλέποντας την αρκούδα το σκύλο του και του πετάει ένα αντικείμενο δίπλα μου και μετά του φώναζε "έλα αγόρι μου φέρτο" και γελούσε!!!! Έτρεμε η ψυχή μου. Τελικά έτρεξα έξω από το άλσος γύρω-γύρω...





Καλά το τί "αφεντικά" υπάρχουν,δέν το συζητάμε.Κάποιοι όμως ξεφεύγουν τελείως...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

ANASTASIOS Posted - 06/01/2014 : 14:01:05
quote:
Originally posted by Spartiatis

Περιστατικό πριν λίγες μέρες , έτρεχα με φίλο μου στο άλσος κι είδα λυτο πιτμπουλ όταν πλησιάζαμε φωνάζει ο ιδιοκτητης του :ξέρετε απο σκυλιά αν έρθει κοντα σας μείνετε ακινητοι!!!! Έμεινα άφωνος , λατρεύω τα ζώα κι ειδικά τα σκυλιά αλλά τόσο ανεγκέφαλοι ιδιοκτήτες ειναι απίστευτο πόσοι υπάρχουν . Παρόμοιο περιστατικό στα Αναβρυτα , ιδιοκτητης σκύλου λέει σε άλλο ιδιοκτήτη : κοιτά πόσοι έρχονται και τρέχουν και δε μπορούμε να αφήσουμε ελεύθερα τα σκυλιά μας να τρέξουν!!!!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ




Κανόνας...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

sega Posted - 05/01/2014 : 01:11:13
Πριν λίγες μέρες είχα πάει κι εγώ κι ένας ηλίθιος με είδε που φοβήθηκα βλέποντας την αρκούδα το σκύλο του και του πετάει ένα αντικείμενο δίπλα μου και μετά του φώναζε "έλα αγόρι μου φέρτο" και γελούσε!!!! Έτρεμε η ψυχή μου. Τελικά έτρεξα έξω από το άλσος γύρω-γύρω...
Spartiatis Posted - 04/01/2014 : 21:57:09
Περιστατικό πριν λίγες μέρες , έτρεχα με φίλο μου στο άλσος κι είδα λυτο πιτμπουλ όταν πλησιάζαμε φωνάζει ο ιδιοκτητης του :ξέρετε απο σκυλιά αν έρθει κοντα σας μείνετε ακινητοι!!!! Έμεινα άφωνος , λατρεύω τα ζώα κι ειδικά τα σκυλιά αλλά τόσο ανεγκέφαλοι ιδιοκτήτες ειναι απίστευτο πόσοι υπάρχουν . Παρόμοιο περιστατικό στα Αναβρυτα , ιδιοκτητης σκύλου λέει σε άλλο ιδιοκτήτη : κοιτά πόσοι έρχονται και τρέχουν και δε μπορούμε να αφήσουμε ελεύθερα τα σκυλιά μας να τρέξουν!!!!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
sega Posted - 04/01/2014 : 14:58:31
Ωραίο το άλσος, αλλά κάθε λίγο και λιγάκι να συναντάς ελεύθερα σκυλιά με τους ιδιοκτήτες τους, δεν είναι ό,τι καλύτερο. Μεγάλο βάσανο αυτά τα σκυλιά. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει πάρκο ή άλσος (εκτός από το άλσος Ν.Σμύρνης που είναι άψογο σε όλα του) που μπορεί ακίνδυνα άνθρωπος να τρέξει....
Spartiatis Posted - 02/02/2013 : 20:04:04
Απλα για ενημέρωση, τα ζώα τα πήραν γιατι έκαναν παράπονα και διαμαρτυρίες κάποιοι οικολόγοι φιλοζωοι κτλ. Το άλσος μεσα δε φιλοξένησε ποτε σεισμόπληκτους. Ένα πολυ μεγάλο τμήμα που μεχρι και πριν μερικά χρονια ειχαν κρατήσει με πουλιά, κατσικες,κότες,παγωνιά κτλ το έκλεισαν και μαζεύουν τωρα τα αδέσποτα. Οποίος περάσει βράδυ ακούει τα γαυγισματα. Πριν χρονια άκουσες τις υπέροχες φωνές απο τ παγωνιά, ηταν ασφαλές να είσαι κεί μέρα νύχτα.
Τελευταία πανε και κόβουν δέντρα για τα τζάκια τους....να δούμε θα αντέξει...

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
lenin67 Posted - 02/02/2013 : 13:01:00
Μόλις είδα ότι υπάρχει το άλσος στις Προσωπικές διαδρομές... Εδώ και χρόνια δουλεύω στη Φιλαδέλφεια και είναι must η καθημερινή βόλτα στο άλσος... Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφονται για τον παράδεισο της Ν.Φιλαδέλφειας... Ο Ζωολογικός κήπος έκλεισε την περίοδο των σεισμών, όταν είχαν μεταφερθεί στο άλσος οι σεισμόπληκτοι και δεν ξανάνοιξε. Τουλάχιστον δεν ανοίγουν την πόρτα να προσφέρουν το χώρο στο κοινό...
Καθημερινά πρωί πρωί δουλεύουν για την καθαριότητα του χώρου, για να είναι καθαρός και περιποιημένος... Μακάρι να μην τον παρατήσουν, γιατί τα προβλήματα στο Δήμο είναι πολλά και μεγάλα (πρόσφατα είχαν και κινητοποιήσεις στο Δημαρχείο)...
VenturA Posted - 26/10/2012 : 21:47:14
quote:
Originally posted by anna_ves

Χτες το απόγευμα πάντως μετά τις 7 μέτρησα 11 άτομα που τρέχαμε γύρω γύρω. Μέσα δεν μπήκα, οπότε σίγουρα είχε περισσότερους!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ


Μεσα να μπεις, απιστευτο τοπιο!
Θα με θυμηθεις!
anna_ves Posted - 25/10/2012 : 13:55:17
Χτες το απόγευμα πάντως μετά τις 7 μέτρησα 11 άτομα που τρέχαμε γύρω γύρω. Μέσα δεν μπήκα, οπότε σίγουρα είχε περισσότερους!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
billbounas Posted - 24/10/2012 : 22:32:58
Στη λίμνη, είχε αρκετό κόσμο άλλα ήταν αρκετά ωραία
Spartiatis Posted - 24/10/2012 : 22:20:49
Στο πάνω μέρος που ειναι τα τένις ή στο κάτω που εχει τη λίμνη;

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
billbounas Posted - 24/10/2012 : 21:46:35
προχθές μαζί με τον κουνιάδο πήγαμε και τρέξαμε,θαυμάσιο μέρος τυχεροί όσοι μένουν κοντά
Spartiatis Posted - 08/08/2012 : 14:34:35
Έχει κόσμο σχεδόν όλο το εικοσιτετράωρο!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
anna_ves Posted - 08/08/2012 : 07:03:21
Στο άλσος τρέχω κι εγώ. Συνήθως εξωτερικά, μέσα μόνο όταν θέλω ανηφόρες-κατηφόρες. Είναι πολύ ενθαρρυντικό πάντως να βλέπεις τόσο πολύ κόσμο να αθλείται. Ειδικά τις Κυριακές, έχει πάρα πολύ!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000