Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Στα χναρια του Παυσανια

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ram Δημοσιευτηκε - 16/04/2007 : 20:02:04
θα τρεξει κανεις στον ημιμαραθωνιο Ελευσινα-Μεγαρα?
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Charma1 Posted - 15/10/2019 : 02:09:44
Έτρεξα τον συγκεκριμένο αγώνα πριν από 3 χρόνια. Ακριβώς τα ίδια προβλήματα με τους προλαλισαντες. Ήταν επίσης μια ζεστή μέρα και η υδροδοσια δεν ηταν καθόλου καλή, απο το 3ο Χλμ έδωσαν πάλι νερά στο 11ο χλμ. Υπήρξαν δρομείς που εγκατέλειψαν λογω αυτού του γεγονότος. Επίσης τα λεωφορεία που ήταν να μας παραλάβουν ήταν πολύ μικρά (από τον Δήμο Μεγαρέων θυμάμαι) με αποτέλεσμα να είμαστε σαν παστές σαρδέλες, 60 - 70 δρομείς μέσα σε λεωφορείο των 30 θέσεων. Στην έναρξη που έδιναν τους αριθμούς ένας χαμός 3 άνθρωποι μοίραζαν αριθμούς για 400 δρομείς. Η ουρά ηταν 50 μέτρα. Πραγματικά αν δεν έκανα προετοιμασία εκείνη την χρονιά για τον Μαραθώνιο της Αθήνας θα έφευγα..Το γεγονός ότι είναι δωρεάν δεν σημαίνει ότι θα δώσεις κακής ποιότητας αγώνα σε έναν που έρθει να σε τιμήσει με την παρουσία του..γιατί στο τέλος θα μείνετε μόνοι σας..Η διαδρομή είναι φανταστική είναι κρίμα..Ορίστε ένα σημείο το Σάββατο πριν τον αγώνα στην Ελευσίνα ή αλλού για να δώσετε τους αριθμούς..βάλτε και 2 50αρια λεωφορεία να μεταφέρει τους δρομείς από τα Μέγαρα.Το να γράφεις στην προκήρυξη του αγώνα ότι υπάρχει υδροδοσια ανα 3 χλμ και εσύ να έχεις-έστω και σε ένα σημείο-ανά 7χλμ είναι εγκληματικό.. Και ο αγώνας ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΟΔΟΥ είναι δωρεάν αλλά εκεί υπάρχει φανταστική οργανωση..Συγγνώμη για το ''σεντόνι'' όλα τα γράφω πάντα καλοπροαιρετα
ANASTASIOS Posted - 14/10/2019 : 19:41:07
quote:
Originally posted by as400

Ενα σχολιο για το χθεσινο αγωνα προς γνωση και συμμορφωση των διοργανωτων .......Δεν ειναι δυνατον απο το 3ο χλμ που ειχε σταθμο με νερα ο επομενος σταθμος να ειναι στο 10,500 , στην αλλαγη της σκυταλης . Τοσα χιλιομετρα χωρις τροφοδοσια και με τη ζεστη που ειχε χθες ειναι απαγορευτικο κατα την ταπεινη μου αποψη. Ενας στ6αθμος στο 7-7,5χλμ θα ηταν οτι επρεπε .

AS400




Aυτό ήταν και το μεγαλύτερο φάουλ για μένα.Τον έχω τρέξει 10 φορές αλλά αυτό το φετινό δέν έχει ξαναγίνει.Κόντεψα να λιγοθυμήσω σε κάποια στιγμή.Μετά το 10 βέβαια το στρώσανε μιά χαρά αλλά μεταξύ 3 και 10 πήγαμε να πάθουμε....

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
maiko Posted - 14/10/2019 : 16:03:23
Συμφωνώ απόλυτα αλλά είχε αρκετές παραφωνίες χθες.Στηθηκαμε εξω απο το γήπεδο στις 7.10 και τα λεωφορεία ήρθαν 8.20 με αποτέλεσμα να καθυστέρηση κι η εκκίνηση συν τη φύλαξη των δρόμων κάθε τρείς και λίγο αυτοκίνητο η μοτοσυκλέτα πίσω μας


maiko
as400 Posted - 14/10/2019 : 14:32:39
Ενα σχολιο για το χθεσινο αγωνα προς γνωση και συμμορφωση των διοργανωτων .......Δεν ειναι δυνατον απο το 3ο χλμ που ειχε σταθμο με νερα ο επομενος σταθμος να ειναι στο 10,500 , στην αλλαγη της σκυταλης . Τοσα χιλιομετρα χωρις τροφοδοσια και με τη ζεστη που ειχε χθες ειναι απαγορευτικο κατα την ταπεινη μου αποψη. Ενας στ6αθμος στο 7-7,5χλμ θα ηταν οτι επρεπε .

AS400
jenny Posted - 08/10/2019 : 15:38:19
ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες πληροφοριες.καλους αγωνες να εχουμε
nikraptor Posted - 07/10/2019 : 14:31:37
Γειά σου Τζένη!Τον εχω τρεξει 4-5 φορές,ειναι ομορφη διαδρομη μεχρι Νέα Πέραμο-δίπλα στη θαλασσα...βλέπεις θάλασσα...μετα καθαρά Εθνική!Από παροχες,φετος δεν ειδα κατι ιδιαίτερο-πριν 2-3 χρονια ειχε και μπλουζακι-οχι τεχνικό-,παγωτό στο τέλος-Θείο Δωρο! Σαν προετοιμσσία για Μαραθώνιο,που ρωτας,φυσικά και θα σε βοηθήσει...ειναι "μισός"..Τρεξ΄τον...ειναι ωραια εμπειρία ουτως ή αλλως...
jenny Posted - 07/10/2019 : 11:42:34
καλησπερα,θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει εαν ο αγωνας ειναι ικανοποιητικος απο παροχες,ωραια διαδρομη και μια καλη προπονηση για τον μαραθωνιο?
Lazaros Posted - 07/05/2007 : 11:40:19
quote:
Originally posted by DIMITRISKAL

κλασικό παράδειγμα μια απαράδεκτη μαμά που πήρε 2 σακόύλες και κρέμασε με καμάρι στα 2 παιδάκια,
Καλλιμάνης Δημήτρης



Φιλε Δημητρη,
για μονο το συγκεκριμενο, τα συμπερασματα βιαστικα και τα φαινομενα καμια φορα απατουν.

Παντως , μην απογοητευεσε, στην πορεια θα δεις και χειροτερες και βεβαιως και καλυτερες διοργανωσεις. Απο το 2004 εχω λαβει μερος σε παρα εναν 50 "λαικους" αγωνες. Εχουν δει τα ματια μου πολλα.

"Our horizon is as distant as our mind's eye wishes it to be."
ram Posted - 05/05/2007 : 16:42:34
Φιλε Δημητρη Καλλιμανη, στ'αληθεια με εκανες και γελασα με το σκηνικο "γυφτακια" μου θυμισε κατι απο μια ταινια Βαλκανικου κινηματογραφου που ειχα δει.Και για εμενα ηταν ο χειροτερος αγωνας μου.Φταιω βεβαια και εγω διοτι ξεκινησα οντας αδιαθετη με δεκατα και μετα αντιμετωπισα τα υπολοιπα "τα περι διοργανωσης".Χιλιες φορες να ξαναετρεχα τον Μ.Αλεξανδρο απο την Πελλα-Θεσ/νικη παρα τον Παυσανια.Φαντασου! Οι ομορφοι αγωνες μου ομως, ειναι πολυ περισσότεροι και ετσι δινω τοπο στην οργη, πειστευοντας οτι του χρονου θα ασχοληθουν με τον Παυσανια άνθρωποι που θα διαθετουν αν μη τι αλλο, μερακι.Για αυτο μην τα βαζεις κατω και προγραμματισε τον επομενο αγωνα σου που θα με θυμηθεις οτι θα ειναι "τελειος".

Κατερινα
MANOLIS Posted - 05/05/2007 : 12:36:57
ο δαιμων του τυπογραφειου Διαμαντη.....ομως
Diamantis Posted - 04/05/2007 : 21:45:11
"89 190 ΤΣΟΧΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1:48:30 πμ Σ.Δ.Υ Πειραιά"

RunningNews.gr Posted - 04/05/2007 : 21:33:55
Τα επίσημα και αναλυτικά αποτελέσματα:

http://www.runningnews.gr/show_apotelesma.asp?id=153&parent=home&type=apotelesma
RunningNews.gr Posted - 03/05/2007 : 17:46:04
Φωτογραφίες απο τον αγώνα:

http://www.runningnews.gr/show_gallery.asp?id=97&parent=home
Ant Posted - 03/05/2007 : 17:41:40
Thanks georgey! Ωραίες φωτό!

"Ο μόνος τρόπος για να προσδιορίσουμε τα όρια του εφικτού είναι να διεισδύσουμε λίγο μέσα στα όρια του ανέφικτου"
THANOS_KTM Posted - 03/05/2007 : 13:44:17
quote:
Originally posted by DIMITRISKAL

Καλημέρα σε όλους,
δεν θέλω να ξαναεπαναφέρω το θέμα αλλά σήμερα γύρισα από 4 ήμερο και θέλω να καταγγείλω σχετικά με τον αγώνα τα εξής :

άκουσα τον κύριο που μοίραζε τις σακούλες να απευθύνετε στους γύρω και να λέει το εξής :

Τον Χ....και την Π.... σας, περιμένετε γιατί είμαι κουρασμένος.


Με εκτίμηση
Καλλιμάνης Δημήτρης



Καλά... δεν τον σφαλιάρισε κανείς?
Ευτυχώς που δεν ακουσα κάτι τέτοιο την ώρα που περίμενα να
πάρω την δική μου σακούλα.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000