Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Επιλογή ρολογιού τρεξίματος

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
grgeorgios Δημοσιευτηκε - 01/05/2013 : 15:54:09
Γειά σας μετά από αρκετο ψαξιμο είχα αποφασίσει να πάρω το garmin 310 xt ( έτοιμος με τα λεφτα στο χέρι ).
Διάβασα όλο το ποστ με τα προβλήματα που εμφνίζουν τα garmin και έχω αρχίσει να ψάχνω μια εναλακτική , φίλος έχει το 910 καιι του το έχουν αντικαταστήσει 2 φορές.
Δεύτερη επιλογή μου είναι τo timex ironman global trainer gps .
Υπάρχει κάποιος που να έχει το συγκεκριμένο ρολόι ?
Οποιος έχει κάποια άλλη πρόταση πολύ ευχαρίστως να την ακούσω.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ghostdog1976 Posted - 27/02/2018 : 19:07:15
Έχω το Navrun 500 από τον Οκτώβριο του 13. Έχει αρχίσει και μου κάνει νερά τώρα τελευταία. Δεν βρίσκει δορυφόρους αμέσως και όταν βρεί έχει τελειώσει η μπαταρία. Τι λέτε αξίζει να αλλάξω μπαταρία (και αν ναι που;) ή τα έφαγε τα ψωμιά του;
Ευχαριστώ

It is easier to go down a hill than up, but the view is best from the top.
cranfield Posted - 12/06/2014 : 15:14:56
Γνωρίζει κάποιος αν το polar G5 GPS (εξωτερικό gps) μπορεί να διαβάσει και υψομετρικό προφίλ? - τουλάχιστον μετά από το dowloading στο polar training centre γιατί σύμφωνα με το manual δεν μετράει υψομετρική.

Ευχαριστώ,
Γιάννης
giakos Posted - 03/06/2014 : 18:46:07
Επίσης μην μενεις στην πολυδιαφημισμενη Garmin....δες και Timex!υπαρχει ενα μαγαζι στον πειραια που εχει και Gramin kai Timex kai Suunto...action items...πας εκει τα βλεπεις στα εξηγουν και αγοραζεις οτι χρειαζεσαι και οτι αντεχει η τσεπη σου.....

Δεν προλαβαίνω.......
JohnDoe Posted - 03/06/2014 : 10:59:50
Σε ευχαριστώ πολύ giakos!
giakos Posted - 01/06/2014 : 23:16:24
φιλε JohnDoe τα ρολογια που συγκρινεις ειναι διαφορετικες κατηγοριες....το suunto kanei 300 ευρω και το garmin to Βρισκεις στα 200.....επομενως ειναι καλο ν ακανεις πιο εκτεταμενη ερευνα και να συγκρινεις ομοια ρολογια....ψαξε λιγο στις κριτικες του dc maker....

Δεν προλαβαίνω.......
JohnDoe Posted - 01/06/2014 : 21:59:45
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου,
ανάμεσα σε Garmin Forerunner 220 και σε Suunto Ambit2 R ποιο από τα δύο προτείνετε και γιατί;

Ευχαριστώ!
papori1968 Posted - 29/05/2014 : 22:48:56
Καλησπέρα, αγόρασα και εγώ το Ultrasport GPS Navrun 500 - Heart-Rate Computer With Chest Strap, διαβάζοντας τα καλά σχόλια στο θέμα. Πολύ καλή επιλογή για τα χρήματα του. το έχω Περίπου 8 μήνες Αν και είναι το πρώτο ρολοί GPS που έχω οι παρατηρήσεις μου είναι: αυτονομία δίνει 16 ώρες. Στην πράξη τις υπολογίζω για 12. Το καρδιοσυχνόμετρο, δούλεψε καλά για περίπου 2 μήνες, μετά παρουσιάζε μεγάλη απόκλιση σε ψηλούς σφυγμούς. (μετρημένο με ένα πολαρ) στις χαμηλές(σε ηρεμία) δείχνει καλα. Του άλλαξα μπαταρία, το μηδένισα κλπ, αλλά δεν έστρωσε. Η μεταφόρτωση των δεδομένωΝ στον υπολογιστή γίνεται πολύ ευκολα.

Σας έχει επηρεάσει η οικονομική κρίση; Ανακαλύψτε και σεις το αντίδοτο.
http://wp.me/4EaAJ
ardi21 Posted - 07/02/2014 : 23:29:05
Προσανατολιζομαι στην αγορα της συγκεκριμενης ζωνης -> http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=9511&cat=143 ετσι ωστε να την χρησιμοποιησω με το smartphone και να τα εχω ολα σε ενα. Ειναι καλη επιλογη η να παω σε ξεχωριστο παλμογραφο/ρολοι?
gas83 Posted - 06/02/2014 : 16:04:58
Σχετικά με το Navrun 500 (http://www.amazon.co.uk/Ultrasport-GPS-Navrun-500-Heart-Rate/dp/B003XII6YS).

Αν κάποιος το ψάχνει σε καλή τιμή μόλις μου ήρθε alert για πτώση τιμής.

Δεν ξέρω αν αποτελεί προσφορά, αλλά συνολικά πάει στα 100,5 ευρώ (με μεταφορικά, ελληνικό ΦΠΑ και περίπου 1,25 ισοτιμία).

Ελπίζω να βοήθησα κάποιον που να μπορεί και να θέλει να το αγοράσει!
giangukos Posted - 30/11/2013 : 22:36:42
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟ ΠΗΡΕΣ!!ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!
quote:
Originally posted by grgeorgios

Γειά σας μετά από αρκετο ψαξιμο είχα αποφασίσει να πάρω το garmin 310 xt ( έτοιμος με τα λεφτα στο χέρι ).
Διάβασα όλο το ποστ με τα προβλήματα που εμφνίζουν τα garmin και έχω αρχίσει να ψάχνω μια εναλακτική , φίλος έχει το 910 καιι του το έχουν αντικαταστήσει 2 φορές.
Δεύτερη επιλογή μου είναι τo timex ironman global trainer gps .
Υπάρχει κάποιος που να έχει το συγκεκριμένο ρολόι ?
Οποιος έχει κάποια άλλη πρόταση πολύ ευχαρίστως να την ακούσω.


mbair Posted - 30/11/2013 : 10:18:57
Καλημέρα, οχι σε αυτα τα χρήματα η suunto δεν εχει κατι με gps. Σε διαρκεια λειτουργιας θα ηταν πολύ καλύτερη καθώς και σε ποιότητα και υποστήριξη αλλα το οικονομικό δεν μπορεί να παραληφθεί
To 310 παραέχει τα χρονάκια του και είναι ξεπερασμένο και σε δεέκτη gps και σε μεγεθος κλπ... Μαζεψε κατι παραπάνω και δες για το 220 που θα φανει απο ιανουάριο και μετά σε garmin ή suunto ambit 2s .
blue

quote:
Originally posted by mbair[/i]

Με τοσα χρηματα βρες ενα garmin (110 πχ που ειναι τιμιοτατο) που ειναι συμβατο και με την πλειοψηφια των αθλητικών λογισμικών που κυκλοφορουν.. Αλλιως οικονομια και suunto 2s


Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η βασικότερη παράμετρος επιλογής ειναι η διάρκεια της μπαταρίας κ το αδιάβροχο (που λογικά ειναι ολα) και οχι τοσο οι διαλειμματικές κτλ, γιατί το θελω να βγάζει τουλάχιστον ένα 12ωρο ας πούμε:)
Βλεπω μονόδρομο σε αυτά τα λεφτα το 310, δεν εχει η suunto κατι ανάλογο ε;
[/quote]
big-blue Posted - 30/11/2013 : 01:47:38
quote:
Originally posted by mbair

Με τοσα χρηματα βρες ενα garmin (110 πχ που ειναι τιμιοτατο) που ειναι συμβατο και με την πλειοψηφια των αθλητικών λογισμικών που κυκλοφορουν.. Αλλιως οικονομια και suunto 2s


Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η βασικότερη παράμετρος επιλογής ειναι η διάρκεια της μπαταρίας κ το αδιάβροχο (που λογικά ειναι ολα) και οχι τοσο οι διαλειμματικές κτλ, γιατί το θελω να βγάζει τουλάχιστον ένα 12ωρο ας πούμε:)
Βλεπω μονόδρομο σε αυτά τα λεφτα το 310, δεν εχει η suunto κατι ανάλογο ε;
mbair Posted - 29/11/2013 : 21:59:15
Με τοσα χρηματα βρες ενα garmin (110 πχ που ειναι τιμιοτατο) που ειναι συμβατο και με την πλειοψηφια των αθλητικών λογισμικών που κυκλοφορουν.. Αλλιως οικονομια και suunto 2s
big-blue Posted - 29/11/2013 : 21:18:28
Καλησπέρα σας.
Ψάχνω ένα ρολόι με καρδιοσυχνόμετρο, με πάνω από 15-20 ώρες μπαταρία (μόνο το 310xt βλέπω ως επιλογή...), αδιάβροχο...
Προφανώς δεν έχω τα 300++ για να πάρω το 910 (έχω γνώση βέβαια για τον ελεεινό-εδώ μου επιτρέπεται να τον χαρακτηρίσω κύριε διαχειριστά γιατί έχω εμπειρία...) ή κάποιο αντίστοιχο sunnto.
τι λέτε γι αυτά:
http://www.ebay.com/itm/180921769881?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/TIMEX-IRONMAN-RUN-TRAINER-2-0-GPS-SPEED-DISTANCE-/251319541405?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a83cfde9d

Κάποια πρόταση;
ghostdog1976 Posted - 12/10/2013 : 00:34:35
Πήρα το Navrun σε δύο ημέρες από Γερμανία 114 ευρώ. Τους ζήτησα με e-mail αγγλική έκδοση του εγχειριδίου του gpsmaster και μου τη στείλανε άμεσα. Το ρολόι δουλεύει μια χαρά (αν και είναι το πρώτο μου οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης) αλλά σφυγμούς δεν δείχνει ούτε έμενα.

It is easier to go down a hill than up, but the view is best from the top.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000