Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 10άρι στα Αθίκια Κορινθίας(Διδασκάλεια)

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
harvest Δημοσιευτηκε - 16/04/2012 : 15:06:19
Τις τελευταίες μέρες βρέθηκα στο Λουτράκι για λίγες μέρες λόγω Πάσχα.
Είπα λοιπόν να έρθω σε επαφή με τους διοργανωτές του αγώνα για κάποιες πληροφορίες.Αφού λοιπόν με κατατόπισαν,μου είπαν ότι τη Δευτέρα του Πάσχα θα έτρεχαν τη διαδρομή του αγώνα 4-5 ντόπιοι δρομείς για προπόνηση κι αν θέλω μπορώ να κάνω μαζί τους τη διαδρομή για προπόνηση.Φυσικά δεν έχασα την ευκαιρία και μαζί με την κοπέλα μου βρεθήκαμε στις 9 το πρωί μπροστά στο πνευματικό κέντρο,όπου και το ραντεβού.9 και τέταρτο 8 άτομα ξεκινήσαμε τη διαδρομή.Εξαιρετικό το τρέξιμο ανάμεσα στα πεύκα,βαρβάτη ανηφόρα στα 2,5χιλ.,αν και τα παιδιά μας είχαν προετοιμάσει και την ανεβήκαμε πολύ συντηριτκά.Εύκολα τα επόμενα χιλιόμετρα μέχρι το 8 και δύσκολα τα 2 τελευταία,ειδικά αν δεν έχεις φροντίσει να κρατήσεις δυνάμεις.
Μετά την αποθεραπεία δεν μας άφηναν να φύγουμε με τίποτα και με το ζόρι σχεδόν μας τραπέζωσαν με φοβερό πασχαλινό αρνί και ντόπιο κρασί.
Αφού λοιπόν γνωριστήκαμε παραπάνω,ρώτησα το Νεκτάριο που γράφει στο forum,γιατί δεν έχει προβάλει περισσότερο τον αγώνα.Μου έκανε εντύπωση η απάντηση.Επειδή μου είπε πρόκειται για μια διοργάνωση που ξεκινάει από το μεράκι λίγων ντόπιων δρομέων,φοβάται μήπως δεν μπορέσουν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις ενός απαιτητικού δρομέα,γιαυτό δεν λένε πολλά.Βέβαια απότι μου είπαν θα έχουν μετάλλιο,δίπλωμα,μπλουζάκι,χυμούς,σάντουιτς και γιατρό και ασθενοφόρο.
Παίρνω εγώ την πρωτοβουλία να γράψω για την προσπάθειά τους,μόνο και μόνο γιατί μας συγκίνησε η φιλοξενία,η απλότητα τους και το χαμηλό τους προφίλ.Δεν ξέρω αν ο αγώνας τους θα σημειώσει επιτυχία,πιστεύω όμως ότι πρέπει να στηρίζουμε προσπάθειες συναθλητών μας που αγαπούν το τρέξιμο και τον τόπο τους.
Απορώ επίσης που κανένας από τους πολυγραφότατους στο forum,δεν έχει ασχοληθεί με αυτή τη διοργάνωση.
Παιδιά ευχαριστούμε πολύ για την παρέα και τη φιλοξενία.12 Μαίου θα είμαστε εκεί.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
otto Posted - 14/05/2018 : 17:01:46
Οι φωτογραφίες υπάρχουν πουθενά; Γιατί ούτε τις περσινές βρήκα κάπου.
andrem Posted - 13/05/2018 : 15:41:11
Ηταν πολυ ωραια,βεβαια εγιναν 2-3 λαθακια,οπως το οτι καθυστερησε η εκκινηση κατα μιση ωρα λογω του οτι αρκετοι δεν εκαναν ηλεκτρονικη εγγραφη κ ηρθαν λιγα λεπτα πριν αρχισει ο αγωνας για νουμερο,οτι δοθηκε εκκινηση στο 3αρι κ αμεσως μετα στο δεκαρι με αποτελεσμα να κανουμε ζιγκ ζακ για να αποφυγουμε τα πιτσιρικια μεχρι να στριψουν κ ενα θεμα με τα νερα για οσους τερματισαν γυρω στη 1 ωρα.
Κατα τ'αλλα ο καιρος ηταν πολυ καλυτερος απο περσι,ειχε περισσοτερο κοσμο,υπηρχε πολυ κεφι κ ενθουσιασμος,απο αυτη την αποψη ηταν πιστευω ο καλυτερος αγωνας απο το 2013 που συμμετεχω.


ΥΓ. Rigelian κακως δεν ηρθες φετος, μετα ειχε ''αποκατασταση'' με γκιοσα πα'ι'δακια κ εξαιρετικο κρασι.
Rigelian Posted - 13/05/2018 : 14:39:27
Δεν τα κατάφερα φέτος...
Elio_1 Posted - 13/05/2018 : 07:11:07
Ωραία ήταν, με υποσημείωση την καθυστερημένη έναρξη του αγώνα.
otto Posted - 13/05/2018 : 01:13:19
Ήμουν εγώ. Ευτυχώς δεν είχε την περσινή ζέστη.
andrem Posted - 12/05/2018 : 10:36:13
Σημερα στις 18.00 το αγαπημενο 10αρι.
Κανεις αλλος?
harvest Posted - 19/05/2016 : 16:38:48
Μπράβο σας και ευχαριστούμε για την προσπάθεια και τις πολλές παροχές για ένα δωρεάν αγώνα.
Italian Posted - 17/05/2016 : 12:36:24
Πολύ ωραίος αγώνας συγχαρητήρια στον Νεκτάριο και τον Παύλο και σε όσους άλλους βοήθησαν στο να γίνει ο εν λόγω αγώνας. Το μετάλλιο πολύ όμορφο, στον τερματισμό έδιναν επίσης πιστοποιητικό συμμετοχής αλλά και σακούλα με νερό, σάντουιτς, χυμό, μπανάνα, αν μη τι άλλο εντυπωσιακές παροχές για δωρεάν συμμετοχή.

Ο αγώνας ήταν δύσκολος και απαιτητικός με διαρκείς ανηφοροκατηφόρες, αλλά η διαδρομή μέσα στην φύση σε αποζημίωνε με το παραπάνω. Μακάρι να συνεχιστεί και του χρόνου.
ANASTASIOS Posted - 16/05/2016 : 21:58:17
Oπως και κάθε χρόνο,έτσι και φέτος περάσαμε ένα πολύ όμορφο απόγευμα στα Αθίκια.Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά και ειδικά τον Νεκτάριο και τον Παύλο για όλη την προσπάθεια που κάνουν παρά τις πολύ δύσκολες συνθήκες που βιώνουμε(και φέτος έμαθα πως ο δήμος σήκωσε τα χέρια ψηλά και τα παιδιά βάλανε μεχρι και απο την τσέπη τους για να γίνει ο αγώνας).

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Elio_1 Posted - 15/05/2016 : 13:08:21
Πρώτος αγώνας, με χρόνο 50 λεπτά.
Σχετικά ευχαριστημένος από την επίδοση.
Η διοργάνωση άψογη.
Παύλο, Νεκτάριε και του χρόνου.
andrem Posted - 14/05/2016 : 22:23:04
Αψογη διοργανωση οπως καθε χρονια,ενα μεγαλο ευχαριστω στους διοργανωτες κ τους εθελοντες.
Με χιλια ζορια 49',πιο δυσκολα απο οποιαδηποτε αλλη φορα, σε ενα ετσι κι αλλιως δυσκολο δεκαρι,αλλα περασαμε ενα υπεροχο απογευμα μιας κ ηταν παρα πολλοι γνωστοι κ φιλοι.
Νεκταριε χαρηκα για τη γνωριμια,θα τα ξαναπουμε ...κατω.
andrem Posted - 13/05/2016 : 23:22:34
Μπορει η περιοστιτιδα κνημης να με αφησε εκτος για περιπου δυο μηνες ,στερωντας μου τη συμμετοχη στον ημι του Αιγιου κ να μου χαλασε την προετοιμασια για τους Ο.Α. του Ριο,αλλα εδω κ 1,5 μηνα επανηλθα κ θα δωσω το παρον στον 3ο μεγαλο στοχο της χρονιας αυριο το απογευμα.
harvest Posted - 08/05/2015 : 20:35:11
Εγώ σκοπεύω να το κάνω μέχρι τα 90.
Φυσικά κι εγώ αύριο εκεί.
andrem Posted - 08/05/2015 : 19:39:55
Αυριο το απογευμα τρεχουμε στα 6α Διδασκαλεια,ενα ωραιο κ δυσκολο σχετικα δεκαρι, στα 4α το 2013 ηταν η πρωτη μου συμμετοχη σε αγωνα υστερα απο 3 χρονια ενασχολησης με το τρεξιμο.Ελπιζω αυτο το δεκαρι να το κανω μεχρι τα 80.
Mastrolefteris Posted - 14/05/2014 : 06:35:10
Ωραίο το πρώτο βιντεάκι, αλλά το δεύτερο στον τερματισμό δεν υπάρχει...

www.MountainRunning.gr

MountainRunner

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000