Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Olympus Marathon 2013

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
sam Δημοσιευτηκε - 13/02/2013 : 19:31:56
http://www.olympus-marathon.com/index.php?name=Olympusm&file=registrants&order=points_d&year=2013

Αύριο κλείνουν οι προεγγραφές και βλέπω ότι ήδη έχουν ξεπεράσει τις 600. Βάλτε μέσα και το κόσμο της τελευταίας στιγμής που περίμενε πως θα πανε τα όρια ...θα ναι μάλλον κάτι πάνω από 150-200 που θα μένουν απέξω (βέβαια θα χει και κάποιους που δεν θα ολοκληρώσουν τελικά για τους δικούς τους λόγους την εγγραφή μέχρι τις 28 και θα ανοίξουν και κάποιες ακόμα θέσεις τελικά)

Θυμαται μήπως κανείς πέρσι πόσοι είχαν προεγγραφεί? Νιώθω ότι παρά τους περισσότερους ορεινούς αγώνες γενικά (αλλά και στον όλυμπο) έχει αρκετή κίνηση φέτος.

Είναι κανείς που έχει δηλώσει από εδώ?
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Pontios85 Posted - 09/07/2013 : 18:52:27
quote:
Originally posted by sam

[quote]Originally posted by Aytoxeiras

Πραγματικά φοβερός ο στρατηγός-ανεμος. Μπράβο Παναγιώτη (αλήθεια πότε θα τρέξουμε στα γερμανικά βουνά με τα διακριτικά της Κατούνας; το χεις υποσχεθεί) και γενικά σε όλους όσους συμμετείχαν.

ΥΓ: Σταμάτη, μήπως μπορεις να μας αναρτησεις φωτουλικό από την πατέντα για φορτιση του γκαρμιν εν κινήσει; ψάχνομαι κι εγώ για κάτι ΄τετοιο. το εκανες; δούλεψε; εντυπώσεις; (μήπως να ανοιγαμε νέο θεμα;)



Το κανα. Δούλεψε. Θέλω να το δοκιμάσω και σε πολυ μεγαλύτερα τώρα καθώς έχω στόχο να βγάλει 24ωρο στο παρανέστι ...

Τελευταία φορά που είχα δοκίμασει το ρολόι μου χωρίς πατέντα στη Ζήρεια και αφού είχα τερματίσει το 305 είχε αντέξει ανοικτό 7μιση ώρες... Τώρα στις 6.30 και λίγο μετά που έβγαλε το battery low το σύνδεσα και έτρεξα μέχρι τις σχεδόν 8.30 ώρες (και το άφησα και λίγο ακόμα πριν το βγάλω). Έδειχνε να φορτιζει κανονικά και είχε φυγει και η ένδειξη "battery low"

Δουλεύει κανονικά το ρολόι ΚΑΙ με το φορτιστή (αυτό μπορείς να το δοκιμάσεις και εσύ, εάν την ώρα που το φορτίζεις κανονικά το ανοίξεις ...Θα δεις ότι θα δουλέψει και θα σου δείχνει και μια ένδειξη κάτω αριστερά ότι φορτίζει ταυτόχρονα)

Φωτογραφίες δικές μου δεν έχω αλλά θα συ δείξω κάτι παρόμοιο. Η διαφορά είναι ότι ο συγκεκριμένος φορτιστής της energizer δουλεύει με μπαταρίες ενώ ο δικός μου που έβαλα στο λινκ είναι usb επαναφορτιζόμενος ....και επίσης ότι εγώ τον στοίβαξα ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ σε ένα buff κάτω από τον αγκώνα και όχι σε περικάρπιο. Διαστάσεις περίπου οι ίδιες, ίσως και λίγο πιο μικρότερο το δικό μου...

Σημείωσε ότι όταν το χρειαστείς το φοράς το ρολόι στο χέρι σου ΜΑΖΙ με τη βάση του (καθοταν οκ χωρίς πρόβλημα)









Update: απο εκεί που πήρα τις photo (http://www.runtrails.net/garmin305.html) λέει ο συγκεκριμένος ότι με 2 μικρές μπαταρίες, του κράτησε πάνω απο 33 ώρες!!!
sam λες να κανει δουλεια κ στο 610???????????????
altas Posted - 09/07/2013 : 08:29:12
Ενα πολύ ωραίο άρθρο απο το Βήμα της Κυριακής.

http://www.tovima.gr/science/article/?aid=521179
Etien Posted - 09/07/2013 : 07:01:29

Καλημερα σας !!!

ευχαριστω παρα πολυ ολους σας για τα καλα σας λογια !! Με συγκινειτε καθε φορα ... Ε, πιστευω μια αναλυτικη περιγραφη των αγωνων,αξιζει να την εχουμε...να θυμιζει ...Ιδιαιτερα και αυτοι που δεν λαβαινουν μερος ,εφοσον αγαπουν το τρεξιμο...Ακομη ,για να πορωνονται οι νεοτεροι !!!

Σας ευχαριστω !!!!
sam Posted - 08/07/2013 : 21:39:54
quote:
Originally posted by Aytoxeiras

Πραγματικά φοβερός ο στρατηγός-ανεμος. Μπράβο Παναγιώτη (αλήθεια πότε θα τρέξουμε στα γερμανικά βουνά με τα διακριτικά της Κατούνας; το χεις υποσχεθεί) και γενικά σε όλους όσους συμμετείχαν.

ΥΓ: Σταμάτη, μήπως μπορεις να μας αναρτησεις φωτουλικό από την πατέντα για φορτιση του γκαρμιν εν κινήσει; ψάχνομαι κι εγώ για κάτι ΄τετοιο. το εκανες; δούλεψε; εντυπώσεις; (μήπως να ανοιγαμε νέο θεμα;)



Το κανα. Δούλεψε. Θέλω να το δοκιμάσω και σε πολυ μεγαλύτερα τώρα καθώς έχω στόχο να βγάλει 24ωρο στο παρανέστι ...

Τελευταία φορά που είχα δοκίμασει το ρολόι μου χωρίς πατέντα στη Ζήρεια και αφού είχα τερματίσει το 305 είχε αντέξει ανοικτό 7μιση ώρες... Τώρα στις 6.30 και λίγο μετά που έβγαλε το battery low το σύνδεσα και έτρεξα μέχρι τις σχεδόν 8.30 ώρες (και το άφησα και λίγο ακόμα πριν το βγάλω). Έδειχνε να φορτιζει κανονικά και είχε φυγει και η ένδειξη "battery low"

Δουλεύει κανονικά το ρολόι ΚΑΙ με το φορτιστή (αυτό μπορείς να το δοκιμάσεις και εσύ, εάν την ώρα που το φορτίζεις κανονικά το ανοίξεις ...Θα δεις ότι θα δουλέψει και θα σου δείχνει και μια ένδειξη κάτω αριστερά ότι φορτίζει ταυτόχρονα)

Φωτογραφίες δικές μου δεν έχω αλλά θα συ δείξω κάτι παρόμοιο. Η διαφορά είναι ότι ο συγκεκριμένος φορτιστής της energizer δουλεύει με μπαταρίες ενώ ο δικός μου που έβαλα στο λινκ είναι usb επαναφορτιζόμενος ....και επίσης ότι εγώ τον στοίβαξα ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ σε ένα buff κάτω από τον αγκώνα και όχι σε περικάρπιο. Διαστάσεις περίπου οι ίδιες, ίσως και λίγο πιο μικρότερο το δικό μου...

Σημείωσε ότι όταν το χρειαστείς το φοράς το ρολόι στο χέρι σου ΜΑΖΙ με τη βάση του (καθοταν οκ χωρίς πρόβλημα)









Update: απο εκεί που πήρα τις photo (http://www.runtrails.net/garmin305.html) λέει ο συγκεκριμένος ότι με 2 μικρές μπαταρίες, του κράτησε πάνω απο 33 ώρες!!!
sisi Posted - 08/07/2013 : 20:54:57
Εὖγε παῖδες!!!
Ἐκπληκτικοί, ἀξιοθαύμαστοι καί ἀξιοζήλευτοι!
Πάντα τέτοια!!!


Σίση
Aytoxeiras Posted - 08/07/2013 : 19:55:57
Πραγματικά φοβερός ο στρατηγός-ανεμος. Μπράβο Παναγιώτη (αλήθεια πότε θα τρέξουμε στα γερμανικά βουνά με τα διακριτικά της Κατούνας; το χεις υποσχεθεί) και γενικά σε όλους όσους συμμετείχαν.

ΥΓ: Σταμάτη, μήπως μπορεις να μας αναρτησεις φωτουλικό από την πατέντα για φορτιση του γκαρμιν εν κινήσει; ψάχνομαι κι εγώ για κάτι ΄τετοιο. το εκανες; δούλεψε; εντυπώσεις; (μήπως να ανοιγαμε νέο θεμα;)
anna_ves Posted - 08/07/2013 : 19:51:59
Συγχαρητήρια σε όλους! Εκπληκτικοί στους αγώνες, εκπληκτικοί και στις περιγραφές. Ευχαριστούμε πολύ!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Vicky Posted - 08/07/2013 : 14:52:15
Μπράβο Παναγιώτη μας μετέφερες και εμάς για λίγο στο μυθικό βουνό. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου και σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας την εμπειρία σου.
Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις.
trexantiris Posted - 08/07/2013 : 12:04:34
...να σκουπίσω λίγο τα μάτια μου γιατί στο τέλος άρχισε να θολώνει το κείμενο...

...άσε που "πιαστήκανε" τα πόδια μου, σαν να έτρεχα μαζί με το Στρατηγό!

Free your feet...free your senses!
dpkouk Posted - 08/07/2013 : 11:43:45


http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
vavoulis Posted - 08/07/2013 : 11:23:47
Αρχιστρατηγος κανονικός!

Υγ. "σαν την αλυσίδα του ποδηλάτου οταν δεν κανεις πετάλι" απλά μαγευτική περιγραφή και συνάμα τοσο κατανοητή στο τι εννοείς...

Να είσαι καλά Παναγιώτη... (ζουμιά και παλι στο γραφείο)

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
lemonidas1 Posted - 08/07/2013 : 10:35:05
Μπραβο ρε Πανο!!!!!Δεν ξερω αν τρεχεις η γραφεις καλυτερα,παντως και στις δυο περιπτωσεις εισαι απολαυστικος!!!!!!!
Leonardo Posted - 08/07/2013 : 09:49:07
Πολυ καλη αφηγηση
Και του χρονου Παναγιωτη


________________________________________________________________________
"...ο πόνος ειναι παροδικός, η εγκατάλειψη ειναι για πάντα"

THANOS_KTM Posted - 08/07/2013 : 09:43:59
Ωραία αφήγηση Παναγιώτη.!!Μπράβο και του χρόνου πάλι εκεί.!
saridis Posted - 08/07/2013 : 09:43:58
συγχαρητηρια Παναγιωτη και Ειρηνη!

μονο που σκεφτομαι οτι τρεχατε για 8 ωρες σχεδον μου γυριζει το στομαχι αναποδα

Μπραβο για το κουραγιο!

===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000