Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Επιθεση απο σκυλο κατοπιν εντολης

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
TRYPOKARYDOS Δημοσιευτηκε - 15/11/2007 : 21:02:12
Το προβλημα μου με τα σκυλια το εχω αναφερει πολλες φορες εδω μεσα.
Σημερα ειχα παλι ιστοριες με τον ιερεα για τον οποιο ειχα κανει λογο περσυ στις 31/10/2006 http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=361 σελ 2.

Ωρα λιγο πριν τις 6 το απογευμα.
Ο προκλητικοτατος ιερεας σημερα στην παρακληση καποιου συναθλουμενου μου να μαζεψει λιγο τον σκυλο του αρχισε να ειρωνευεται και να βριζει. Τουτη τη φορα ηταν δεμενος αλλα το λουρι ηταν πιο μεγαλο απο απλωστρα σε μπουγαδα σε αυλη.
Σταματησα το τρεξιμο μου να του ζητησω τον λογο αφου ο συγκεκριμενος σκυλος περσυ με ειχε δαγκωσει (λυτος) και οχι μονο το αρνηθηκε, αλλα με εβγαζε και ψευτη αποκαλοντας με αλητη και ρεμαλι(ξανα).Ο πνευματικος για τους αλλους αυτος ανθρωπος , εδειξε το χαμηλο του επιπεδο , μην αφηνωντας τον απεναντι του να αρθρωσει προταση διακοπτοντας τον με υβρεις και ειρωνειες.
Μαζευτηκε κοσμος να κανει χαζι, και αρχισε αυτος να μου ζηταει να καλεσουμε την αστυνομια να καταθεσω αν πραγματι μου εχει επιτεθει ο σκυλος του και ειπε μαλιστα, " να πεις και αυτα που μου ελεγες οταν ειμασταν οι δυο μας".

Φυσικα εν βρασμο του ειπα ευθεως την αποψη μου που εχω σχηματισει γι αυτον χωρις να πω ψεματα για οσα ανεφερα και τοτε εδωσε εντολη στο σκυλο του να επιτεθει. Ο σκυλος αφηνιασμενος στραφηκε κατα πανω μας, ετρεξε και αυτος λιγα μετρα προς τα μας και τον μαζεψε τελευταια στιγμη.Εδω τι κανουμε;

Του ειπα οτι δεν ειναι ενταξει για να λεγεται παπας , τον ρωτησα που ειναι παπας αλλα οσο ξερετε εσεις, αλλο τοσο ξερω κι εγω.Τον ενοχλησα μαλιστα που του το επαιζα εξυπνος και που πηγα να κανω το fitness μου στο παρκο οπως χαρακτηριστικα ανεφερε.Με τα πολλα φυγαμε και οι δυο βριζοντας, προς αντιθετες κατευθυνσεις.Σιγουρα μας προστατεψε και τους δυο στο τελος η παρουσια του σκυλου.

Βρισκω το αυτοκινητο της εταιριας φυλαξης του παρκου. Λεω το περιστατικο και μου λεει ο οδηγος, ναι , τον ξερουμε αλλα μη σκας σε ενα μηνα θα εχει λυθει το προβλημα σου. Τον ρωταω πως και απανταει οτι θα βαλουνε πινακιδες σε ολες τις εισοδους που θα λεει "ΑΣΥΛΟ ΨΥΧΟΠΑΘΩΝ". Πηρα δηλαδη και την ειρωνεια και πιο κατω απο αλλους.
Του εξηγησα αυτουνου οτι αν βαλει αυτην την πινακιδα , να υπολογιζει και μενα στους ψυχοπαθεις αφου τρεχω καθε μερα σε αυτο το παρκο πανω απο 2 ωρες. Ε μετα ειπε οτι αυτοι ειναι εκει σαν φυλακες εγκαταστασεων (!) και οτι θα βρω το δικιο μου στην αστυνομια.

Πιο δικιο μου θα βρω; Η οργη μου τωρα ξεχυλιζει και εχω πνιγει στο δικιο μου το ιδιο.
Τωρα το πρωτο που εχω να κανω ειναι να συνομιλισω με αλλους που βγαζουν τα σκυλια τους βολτα στο παρκο για την περιπτωση του παπα.

Ειμαι γεματος εντονα και αρνητικα συναισθηματα , τουλαχιστον για αρχη ξεσπασα λιγο εδω..

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
BunnyDragon Posted - 27/11/2007 : 19:34:10
Σαν την αδελφή μου που έκανε σπρίντ με τσόκαρα... Αιτία??? Ένα κανίς μινιατούρα που το άμοιρο την πήρε απο πίσω για να παίξει...

A bunny in heart
A dragon in mind...


If you have no legs... RUN
If you have no voice
SCREAM
If you have no hope
INVENT
GARIDIS PANAGIOTIS Posted - 27/11/2007 : 13:54:51
Kαλημερα σε ολους,
Εγω λεω την ωρα που περναμε απο σκυλια να κανουμε τα γρηγορα κομματια της διαλλειματικης.Ισως ετσι ξεπερασουμε τις αποδοσεις μας κιολας. Οι Ιαπωνες λενε οτι η προπονηση πρεπει να γινεται κατω απο αντιξοες συνθηκες!!!!!!!!!




"Αν δεν αξιζει να πεθανεις για κατι, τοτε δεν αξιζει να ζεις"
Savvas Posted - 27/11/2007 : 11:58:38
quote:
Originally posted by aimilios20

Ωραιες οι λυσεις που προεινει ο bunny dragon παιδια.Εχουν και πολυ χαβαλε..
Σωστος φιλε.




Ειναι ΗΗΗΗΗ BunnyDragon Οχι ΟΟΟΟΟ.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
aimilios20 Posted - 27/11/2007 : 11:53:19
Ωραιες οι λυσεις που προεινει ο bunny dragon παιδια.Εχουν και πολυ χαβαλε..
Σωστος φιλε.
Droulas13 Posted - 26/11/2007 : 10:04:17
Ελα μωρε και εσυ τωρα λεπτομεεέριες:p:p:p
BunnyDragon Posted - 26/11/2007 : 00:54:30
quote:
Originally posted by Droulas13

Φιλε εχω σκυλο και ξερω, ολα τα σκυλια και τα ζωντανα εχουν ενστικτωδη αντιδραση το φοβο σε επιθεση που θα δεχτουν. Και το παν ειναι να μην κολωσεις. Δηλαδη, και πετρα να σηκωσεις αμα το κανεις χεσμενος την εκατσες. Πρεπει να εχεις υφος θα τα σαρωσω ολα, θα σου κοψω τον λαιμο. Η αλλη λυση ειναι η αλυσιδα(οχι πολθ λεπτη) που μπορεις να την εχεις μαζεμενη στο χερι σου και μολις σε πλησιαζει την αφηνεις να ανοιχτει και με μανια ριξε μια στο εδαφος. Αμα δεν κλασει μεντες ΝΑ ΜΕ ΜΑΣΤΙΓΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ. Εγγυηση αυτα που λεω. Εκτος και αν εχετε καμια ιαινα απεναντι η' κανα λιονταρι, η' κανα σκυλο εκπεδευμενο αμα του πεις να πεσει στο γκρεμο και να κοψει το ποδι του. Αλλα ελεος, ο παπας τι θα εχει δηλαδη? Τον κενταυρο τον ιδιο??


Α ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΤΩΝ ΚΟΡΥΦΑΙΩΝ Ως ΛΥΣΗ. Μιλαμε δεν υπαρχει περιπτωση να μην το συρει τον παπα απο την τρομαρα του και κανα χιλιομετρο. Παρε μια γουρουνα και μολις σου αρχισει τις μαγκιες με το σκυλι αναψε την και ασ την να σκασει λιγα μετρα πιο περα(για μεγαλυτερη ασφαλια απλη μινερβα). Πραγματικα δεν θα εχεις δει πιο χεσμενο πλασμα στη ζωη σου. Θα βαλει την ουρα κατω απο τα σκελια και θα κανει 1 μερα να συνελθει.



Ντρουλας σπικινγκ



μήπως εννοείς Κέρβερο?

A bunny in heart
A dragon in mind...


If you have no legs... RUN
If you have no voice
SCREAM
If you have no hope
INVENT
aimilios20 Posted - 26/11/2007 : 00:42:23
k egw antimetopizw to problhma se mia didromh pou exw se enan eparxiako dromo.k dn einai mono ena alla gyrw sta 5 skylia.ayto pou eipe o dhmtrhs pio epanw pianei.h akomh kiolas mporeis na stamathseis na trexeis gia kapoia metra k na kaneis ton adiaforo.ws pou 8a se parathsoun.alla sto diko mou 8ema einai oti mou to exoun ksanakanei k anagkasthka na mn trexw allo se se auth th didromh.sthn periptwsh sou trypokaride exeis apoluto dikio.ti na kaneis omws?ypomomh..
KostasPVol Posted - 25/11/2007 : 00:15:55
Παντως οι σκυλοι οταν κανουν ''μαγκιές'',τις κανουν διερευνητικά και επιτιθενται μόνο αν διαπιστωσουν φοβο εκ μερους σου.Αν συνεχισεις αμεριμνος και αφοβα,δεν συμβαινει τιποτα.Συμπληρωματικά,αν κανεις οτι πας κατα πανω τους χτυπωντας δυνατά τα ποδια,φευγουν.Καλο ειναι και το κολπο οτι σκυβεις να πιασεις κατι.Καλυτερο ομως ολων ειναι αν υπαρχει πεταμενο πλαστικο μπουκαλι,ο θορυβος που κανει τριζοντας.
Η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση!Θα τρομαξουν και θα φυγουν.
Droulas13 Posted - 24/11/2007 : 23:31:29
Φιλε εχω σκυλο και ξερω, ολα τα σκυλια και τα ζωντανα εχουν ενστικτωδη αντιδραση το φοβο σε επιθεση που θα δεχτουν. Και το παν ειναι να μην κολωσεις. Δηλαδη, και πετρα να σηκωσεις αμα το κανεις χεσμενος την εκατσες. Πρεπει να εχεις υφος θα τα σαρωσω ολα, θα σου κοψω τον λαιμο. Η αλλη λυση ειναι η αλυσιδα(οχι πολθ λεπτη) που μπορεις να την εχεις μαζεμενη στο χερι σου και μολις σε πλησιαζει την αφηνεις να ανοιχτει και με μανια ριξε μια στο εδαφος. Αμα δεν κλασει μεντες ΝΑ ΜΕ ΜΑΣΤΙΓΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ. Εγγυηση αυτα που λεω. Εκτος και αν εχετε καμια ιαινα απεναντι η' κανα λιονταρι, η' κανα σκυλο εκπεδευμενο αμα του πεις να πεσει στο γκρεμο και να κοψει το ποδι του. Αλλα ελεος, ο παπας τι θα εχει δηλαδη? Τον κενταυρο τον ιδιο??


Α ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΤΩΝ ΚΟΡΥΦΑΙΩΝ Ως ΛΥΣΗ. Μιλαμε δεν υπαρχει περιπτωση να μην το συρει τον παπα απο την τρομαρα του και κανα χιλιομετρο. Παρε μια γουρουνα και μολις σου αρχισει τις μαγκιες με το σκυλι αναψε την και ασ την να σκασει λιγα μετρα πιο περα(για μεγαλυτερη ασφαλια απλη μινερβα). Πραγματικα δεν θα εχεις δει πιο χεσμενο πλασμα στη ζωη σου. Θα βαλει την ουρα κατω απο τα σκελια και θα κανει 1 μερα να συνελθει.



Ντρουλας σπικινγκ
elton Posted - 23/11/2007 : 20:05:50
quote:
Originally posted by BunnyDragon

Αν έχουν βίωμα ναι! Δουλεύει το να σκύψεις να πιάσεις πέτρα. Όμως αν δεν έχουν το αντίστοιχο βίωμα απλά θα δούνε το θύμα τους να χαμηλώνει πράγμα που κάνει πιο εύκολο το να το δαγκώσουν.
Ποτέ μην υποτιμάμε τα ένστικτα και τα δόντια ενός ζώου....



A bunny in heart
A dragon in mind...


If you have no legs... RUN
If you have no voice
SCREAM
If you have no hope
INVENT


Ακριβως!!!
BunnyDragon Posted - 23/11/2007 : 19:17:43
Αν έχουν βίωμα ναι! Δουλεύει το να σκύψεις να πιάσεις πέτρα. Όμως αν δεν έχουν το αντίστοιχο βίωμα απλά θα δούνε το θύμα τους να χαμηλώνει πράγμα που κάνει πιο εύκολο το να το δαγκώσουν.
Ποτέ μην υποτιμάμε τα ένστικτα και τα δόντια ενός ζώου....



A bunny in heart
A dragon in mind...


If you have no legs... RUN
If you have no voice
SCREAM
If you have no hope
INVENT
Droulas13 Posted - 23/11/2007 : 10:41:48
Παιδες με τα σκυλια και ειδικα τα αδεσποτα το θεμα ειναι να τους σπασεις τον τσαμπουκα. Αμα σε δουν ατρομητο να πηγαινεις κατα μετωπο προς εκεινα θα κλασουν μεντες. Αν θελετε να ειστε και πιο πειστικος σκυψτε και καντε πως πατε να πιασετε μια πετρα. Ακομα και να μην υπαρχει καμια πετρα εκει που ειστε τα σκυλια δεν θα το ξερουν αυτο, μονο που θα δουν την κινηση του χεριου σας οτι ριχνει μια πετρα προς το μερος τους θα τους φυγει η μαγκια.


Τωρα τι μπορεις να κανεις με τον παπα δεν ξερω, για αρχη ενα καλο ιδιωτικο βρισιδι ειναι οτι πρεπει, επισης προσπαθησε δημοσιως να τον ρεζιλεψεις δηλαδη κρατα την ψυχραιμια σου και ασε τον αυτον να φωναζει και αρχισε να λες τιποτα περιεργα οτι να κρατα το στομα του κλειστο για να μην πεις στη παπαδια για την και καλα εξομολογηση σε μια ιεροδουλη,χαχαχαχαχα
BunnyDragon Posted - 21/11/2007 : 22:21:28
carol το πράσινο ποδήλατο είπε οτι το ρακούν το σκότωσαν μετά για να του κάνουν βιοψία. Φαντάζομαι οτι έγινε με ευθανασία η όλη διαδικασία και όχι με κάνα μπαλτά... :p


A bunny in heart
A dragon in mind...


If you have no legs... RUN
If you have no voice
SCREAM
If you have no hope
INVENT
saligkari Posted - 21/11/2007 : 21:45:07
quote:
Originally posted by BunnyDragon

χμμμ. Σαλιγκάρι σκότωσαν το ρακούν για να του κάνουν βιοψία! Ακούς???? Δεν φτάνει που το δάγκωσαν εκεί που καθόταν το άμοιρο το σκότωσαν και απο πάνω! Δηλαδή δε φτάνει που σε δάγκωσε σκύλος, να σε σκότωναν κιόλας???


Τι να πω??? Η φύση είναι φύση. Πήραμε τα κακόμοιρα τα σκυλιά τα βάλαμε ΜΕΣΑ στα σπίτια μας τα δέσαμε και τα κάναμε χοντρά και βλαμμένα. Και γι αυτό στην Αμερική υπάρχουν γοριλάνθρωποι για να φυλάνε τα σκυλιά μας...

Ρε παιδιά δεν πάμε καθόλου καλά. Αν ήμουν σκυλί θα σας δάγκωνα!!!
Και το χειρότερο είναι οτι θα μου έκαναν και ευθανασία μετά...

A bunny in heart
A dragon in mind...


If you have no legs... RUN
If you have no voice
SCREAM
If you have no hope
INVENT


Ακούω ακούω...! (μπρρρρρ.... άνθρωποι!!! Επικίνδυνο είδος!!!) Αμοιρο ρακούν κ όχι μόνο!!!

Ο πιο όμορφος αγώνας είναι αυτός της ζωής...
Carol Posted - 21/11/2007 : 01:58:52
Xaxaxa!!!!!! Oraio BunnyDragon!
I efthanasia omos pou kollage?

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000