Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Suunto το ανάγνωσμα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
mbair Δημοσιευτηκε - 05/07/2013 : 21:11:51
Εδώ θα συζητούμε για τα πάντα σχετικά με τα ρολόγια της Suunto
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
adss Posted - 28/08/2019 : 14:14:05
Καλησπέρα σας.
Έχω μια ερώτηση που ψάχνει απάντηση.
Είμαι κάτοχος ενός AMBIT (το πρώτο που κυκλοφόρησε) το οποίο θέλω να χρησιμοποιήσω
στο Παρανέστι στα 110 χιλιόμετρα.
Επειδή πιστεύω ότι δεν θα μου φτάσει η μπαταρία,θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να το φορτίσω
με power bank κατά τη διάρκεια του αγώνα (ενόσω καταγράφει).
Ευχαριστώ.
garyniou Posted - 28/08/2019 : 10:35:47
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος αν η ένδειξη υψομέτρου σε suunto spartan ultra επηρεάζεται (πάντα προς τα κάτω) όταν το ρολόι βυθίζεται σε γλυκό η αλμυρό νερό; ακόμα και κάτω απο την βρύση αν το βάλεις κάνει πάλι τα ίδια. Γιατί παρατηρώ στο δικό μου ότι ο υψομετριτης αλλάζει κατά πολύ την ένδειξη του κάτω απο νερό και μετά επανέρχεται..διορθωνει δηλαδή την τιμή τού! Παρακαλώ αν έχει κάποιος εικόνα να μου απαντήσει. Ευχαριστώ
Nikos forlan Posted - 05/07/2019 : 12:28:54
Να ρωτήσω κάτι ακόμη. Αν και δρομικό φόρουμ, με απασχολεί το gps στην θάλασσα. Το δοκίμασα και ήταν οτι να ναι. Έβαλα κι ενα Garmin μαζί στον καρπό που έδειξε 57 μέτρα και το suunto trainer 114. Δηλαδή ποσο πιο λαθος ένδειξη. Είχα και το gps στο best. Καμία λύση;;; ξέρω οτι γενικά δεν θα είναι ακριβής η μέτρηση, αλλα οχι και τέτοιο χάλι. Με 40 χεριες 250 μέτρα πιυ μιυ έδειξε σε μία άλλη δοκιμή...
giomask Posted - 05/07/2019 : 09:38:27
spartan sport ,φοβερα αξιοπιστο ακομα κ οι μετρησεις απο τον καρπο με ακριβεια
nikostsio Posted - 04/07/2019 : 16:53:30
Το trainer έχει παλμούς στον καρπό. Εγώ προτιμώ με ζώνη. Καμία άλλη πρόταση?
andrem Posted - 04/07/2019 : 16:41:10
Παρακαλω.
Nikos forlan Posted - 04/07/2019 : 16:10:01
Ευχαριστώ!!!
andrem Posted - 04/07/2019 : 12:41:23
quote:
Originally posted by Nikos forlan

250 ευρώ... Spartan wrist. Είμαι κάτοχος του μια βδομάδα τώρα. Γενικά χαρούμενος. Ακόμα το μαθαίνω, ειδικά τις εφαρμογές στο κινητό.
Να ρωτήσω όμως κι εγώ κάτι.
Πώς μπορώ να το βάλω να χτυπάει - κάνει θόρυβο όταν περνάω χιλιόμετρο; ως τωρα απλά ανάβει η οθόνη. Επίσης το ίδιο θέμα έχω με τις ειδοποιήσεις.




Πηγανε settings,πρωτη επιλογη general,τριτη επιλογη tones και μετα general tones on/off.
Nikos forlan Posted - 04/07/2019 : 09:17:59
250 ευρώ... Spartan wrist. Είμαι κάτοχος του μια βδομάδα τώρα. Γενικά χαρούμενος. Ακόμα το μαθαίνω, ειδικά τις εφαρμογές στο κινητό.
Να ρωτήσω όμως κι εγώ κάτι.
Πώς μπορώ να το βάλω να χτυπάει - κάνει θόρυβο όταν περνάω χιλιόμετρο; ως τωρα απλά ανάβει η οθόνη. Επίσης το ίδιο θέμα έχω με τις ειδοποιήσεις.
nikostsio Posted - 03/07/2019 : 19:02:21
καλησπερα. ποιο μοντελο της suunto μου προτεινετε με λεφτα γυρω στα 200-250€? προτιμω με ζωνη
giakos Posted - 20/02/2019 : 07:31:44
Καλημέρα σε όλους, ρωτάω κυριως τους πιο παλιους....ο mbair είναι καλα;;;έχει εξαφνιστεί απο το φορουμ καιρο....

Δεν προλαβαίνω.......
cranfield Posted - 23/12/2018 : 22:03:43
Καλησπέρα,

Εχω το spartan sport (με ζώνη για HR και χωρίς baro) και μου δείχνει λάθος θετική/αρνητική υψομετρικές καθώς το έχω ελέγξει και με άλλο ρολόι που διαθέτει Baro. Παράδειγμα εχθές μου έδειξε 16+ υψομετρική που όμως ήταν πραγματικά 74+. Εχω φυσικά κάνει όλα τα updates και το gps είναι στο best.


Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Γιάννης
dimitrissss Posted - 17/06/2018 : 16:31:22
Καλησπέρα. Τελευταία το Ambit3 προσθέτει τα βήματα που μετράει στην καθημερινότητα στο recovery time χωρίς να είναι το ρολόι σε κάποιο exercise mode. Έχω να τρέξω 3 μήνες και το ρολόι μου δείχνει recovery time 120 hours. Ξέρει κανείς που οφείλεται αυτή η γελοιότητα;

No pain, no gain!
georun Posted - 27/03/2018 : 09:47:40
καλημερα σας! ξαφνικα ενω ειχε 30% μπαταρια το αμβιτ 2 και φορτιζε στο pc,εσβησε!εκανα reset κτλπ,πατηματα κουμπιων ,αλλα δεν ανοιγει με τιποτα .εβαλα σε διαφορετικες μπριζες αλλα τιποτα!το εστειλα στην εδω αντιπροσωπεια και μου ειπαν πως θελει αντικατασταση η μπαταρια.100 ε περιπου.ο τεχνικος που ρωτησα πριν μου ειπε οτι πιθανον να ειναι βραχυκυκλωμα.ετσι πιστευω κι εγω! ειναι δυνατον η μπαταρια να σβησει αποτομα εντελως κ χωρις να κανει προηγουμενος κατι αλλο μειωση ζωης δηλαδη?
διαβαζοντας την vicky οτι το εστειλε στην suunto ,λεω να το στειλω εκει.καμια συμβουλη?
αξιζει ο κοπος νεα μπαταρια η αγορα anbit 3 στα 160ε?
ευχαριστω!!
garyniou Posted - 01/12/2017 : 19:43:26
Καλησπέρα! Ξέρει κανένας πως γίνεται να εμφανίζεται η ένδειξη θερμοκρασίας στο Suunto spartan ultra; ενώ γράφει ότι έχει θερμόμετρο δεν μπορώ να βρώ την ενδειξη.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000