Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 SOS πρόβλημα με Saucony Hurricane

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
as400 Δημοσιευτηκε - 22/03/2016 : 09:13:38
Φίλοι καλημέρα , απο το καλοκαίρι κάνω προπονήσεις και τρεχω σε αγώνες μ'ενα ζευγάρι Saucony Hurricane λόγω υπερπρηνισμού. Τον τελευταίο καιρό μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα στην εξωτερική μεριά στο μεγάλο δάκτυλο του αριστερού ποδιού .....κάτι σαν κάλο. Εχω βάλει διάφορα επιθέματα για αφαίρεση κάλων αλλά αποτέλεσμα μηδέν , όποτε τρέχω παραπάνω απο 1 ωρα αρχίζει και με ενοχλεί και όσο αυξάνονται οι ώρες η ενόχληση ολο και μεγαλώνει . Σε 10 μέρες εχω να τρέξω στη Θεσσαλονίκη και επειδή δεν θέλω να τρέξω με παλιό ζευγάρι που δε με ενοχλεί τι έχετε να προτείνεται?? Κάπου διάβασα για κόψιμο των παπουτσιών με ψαλίδι στα σημεία που μας ενοχλούν.

AS400
5   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
avatos Posted - 13/01/2017 : 18:32:52
οποτε εκανα επεμβαση παντως μετα τα παπουτσια τα αχρηστεψα
as400 Posted - 22/03/2016 : 09:54:49
Ευχαριστω παιδια , θα δοκιμασω σημερα τα MIZUNO και βλεποντας και κανοντας

AS400
echetlos Posted - 22/03/2016 : 09:47:52
Τα υλικά των παπουτσιών είναι πλέον τέτοια που δεν χρειάζεται αυτό που παλαιότερα λέγαμε "στρώσιμο".
Ο αφρός έχει εξ αρχής τις ιδιότητές του, τα δε υλικά στο επάνω μέρος είναι 9/10 περιπτώσεις πολύ μαλακά και stretchy.
Από εκεί και πέρα, υπάρχει ο X factor που ονομάζεται "χημεία" μεταξύ ποδιού - παπουτσιού και δεν είναι πάντα εγγυημένη, κι ας φαίνεται τέλειο το νούμερο που επέλεξες.
Ένα πλαστικό στοιχείο, ένας λίγο πιο άκαμπτος προφυλακτήρας, μια ραφή ή ένα σωρό άλλα πράγματα που απλά δεν ταίριαξαν με το πέλμα σου και προκάλεσαν ερεθισμό από την τριβή.
Είναι τόσο διαφορετικό το πέλμα του καθενός, που όσο universal και να είναι ένα καλούπι, δεν μπορεί να ταιριάζει απόλυτα σε όλους.
Απόδειξη το γεγονός ότι σου συμβαίνει μόνο στο ένα πόδι.
Αν δοκίμασες body glide, βαζελίνη, επίθεμα, λεπτότερες κάλτσες και το πρόβλημα παραμένει, απλά ξέχνα τα και βάλε το δοκιμασμένο σου μοντέλο.
Το κόψιμο που λες, δεν είναι εύκολη υπόθεση, οπότε μην το ρισκάρεις...

"My sport is your sport's punishment"
as400 Posted - 22/03/2016 : 09:25:08
Το προβλημα ειναι στο πλαι . Εχω ηδη στα χερια μου Mizuno Paradox στο κουτι τους , αλλα με 3-4 χαλαρες προπονησεις που εχουν μεινει φοβαμαι να τα βαλω στο αγωνα . Εχω την εντυπωση οτι η υποθεση δεν ειναι μονο να στρωσει το παπούτσι αλλα και το ποδι σε σχεση με το παπουτσι.

AS400
kalogeridis Posted - 22/03/2016 : 09:20:06
Πολύ προχω αυτή η παρέμβαση. Αν χε σηκώνεις οικονομικά αγορά τις επόμενες μέρες προκειμένου να στρώσεις παπούτσι, καλύτερα πήγαινε με το παλιό. Αφού δε σου βγάζει θέματα. Κράτα τα για μικρότερες αποστάσεις ακεραια. Αυτοί που έκοψαν παπούτσια τα έκαναν μπροστά ενώ εσύ αν κατάλαβα καλά έχεις θέμα πιο ψηλά.

Myasics.com πασα-tempo run!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000