Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Εσείς ποιο Τζελάκι προτιμάτε ;

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
savasvas Δημοσιευτηκε - 23/03/2016 : 13:56:12
Καλό μεσημέρι σε όλους ,

Υπάρχει κάποια εταιρεία τζελ που προτιμάτε , αναλόγως βέβαια τις ανάγκες σε υδατάνθρακες του καθενός βέβαια .
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
jimpapi Posted - 06/11/2019 : 09:45:53
Προσωπικά εχω δοκιμάσει σε φαση σύγκρισης στα LR μου τα gu, high5 και maurten...τελικά κατέληξα στα high5 λόγω του οτι με ανεβάζουν περισσότερο απο όλα τα άλλα, με το μειονέκτημα πως μετά το 6ο φακελάκι το στομαχι ανακατεύεται...Το πιο φιλικό για το στομάχι είναι το maurten που είναι "αθόρυβο". Ομως δε μου έδωσε την αίσθηση πως ανεβάζω ρυθμό μετά τη λήψη του...το gu επίσης καλό αλλά όχι τόσο όσο το high5 στο να μου ανεβάσει το σάκχαρο όσο θα ήθελα...έχω κανει επανειλημένες δοκιμές μεταξύ των 3. πάντα κατέληγα στο high5...
Nikos forlan Posted - 05/11/2019 : 23:57:46
zipvit!!
Mikekan Posted - 05/11/2019 : 19:53:15
Maurten μου έχουν κάτσει καλύτερα! Επίσης δεν σε λιγώνουν όπως τα GU που πρέπει οπωσδήποτε να πιεις και νερό για να φύγει η γεύση τους. Στα GU χρησιμοποιώ ένα ανά 5 χλμ για τερματικό σε 3:30 ώρες.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
giannis1970 Posted - 05/11/2019 : 17:59:22
για τα maurten... καποιος που τα χει δοκιμασει ???
PATENTAS Posted - 22/10/2019 : 22:09:52
GU ROCTANE with 60 mg caffeine, κάθε ώρα, maximun 3, για τερματισμό από 4 μέχρι 4.30 ώρες
geopa Posted - 19/10/2019 : 20:28:18
GU rocktain
iara Posted - 18/10/2019 : 19:42:08
δεν τα γνωριζω ,τυχαια τα ειδα .ειναι και ελληνικα
papako Posted - 18/10/2019 : 15:55:15
τι είπες τώρα

λίγο πιο φτηνά από τα maurten gel, αρκετά πιο ακριβά από τα high 5

Για το γαμώτο και μόνο θα το δοκιμάσω (μετά τον μαραθώνιο). Ελπίζω να είναι στην έκθεση






________
Στέφανος
iara Posted - 18/10/2019 : 14:12:11
https://www.nomad-honey.gr/c/Energy_Gel-2/Nomad-Honey-1/Bear%20Strength%20Energy%20Gel-7

???
lenin67 Posted - 07/02/2017 : 10:11:14
Δεδομένου ότι είμαι διαβητικός τύπου 1, θα ήταν πολύ χρήσιμο να μάθω (αν ξέρει κάποιος) ποιο τζελάκι εξασφαλίζει πιο ισορροπημένη απελευθέρωση υδατανθράκων και άρα ομαλότερη καμπύλη σακχάρου. Ο στόχος είναι ο ασφαλής τερματισμός σε ημιμαραθώνιο. Μέχρι τώρα τρέχω μόνο με νερό κάπου 17 κμ στα long runs, αλλά ζορίζομαι στο τέλος και οι μετρήσεις σακχάρου μετά την προπόνηση είναι στα όρια της υπογλυκαιμίας, οπότε σκέφτομαι να παίρνω ένα τζελάκι στο 10άρι... Καμιά γνώμη ?
tzatzikis90 Posted - 24/03/2016 : 00:33:51
quote:
Originally posted by dimitrissss

quote:
Originally posted by kalogeridis

Και εγώ αυτά έλεγα να πάρω αφού ο Μανώλης αποτελεί μέγα δάσκαλο, αλλά η τιμή του μπουκαλιου γονατιζε τον ανταγωνισμό. Αν θυμάμαι 23 ευρώ τα 850 μλ... Ανοίγεις και μπουκάλι άμα λάχει σε κάνα σταθμό...

Myasics.com πασα-tempo run!



Άμα είναι να ανοίξεις μπουκάλι σε κάνα σταθμό να κλείσεις από πριν τραπέζι

No pain, no gain!



κλαίωωωωωωωωωωωωω

Τάσος

know your limits. then destroy them.
kalogeridis Posted - 24/03/2016 : 00:28:50
Μπα... Χύμα από το μπουκάλι καθ οδόν... Πρέπει να κάνω αποσβεση. Έχω παιδί και σκύλο να μεγαλώσω...

Myasics.com πασα-tempo run!
dimitrissss Posted - 23/03/2016 : 22:51:22
quote:
Originally posted by kalogeridis

Και εγώ αυτά έλεγα να πάρω αφού ο Μανώλης αποτελεί μέγα δάσκαλο, αλλά η τιμή του μπουκαλιου γονατιζε τον ανταγωνισμό. Αν θυμάμαι 23 ευρώ τα 850 μλ... Ανοίγεις και μπουκάλι άμα λάχει σε κάνα σταθμό...

Myasics.com πασα-tempo run!



Άμα είναι να ανοίξεις μπουκάλι σε κάνα σταθμό να κλείσεις από πριν τραπέζι

No pain, no gain!
kalogeridis Posted - 23/03/2016 : 22:39:28
Και εγώ αυτά έλεγα να πάρω αφού ο Μανώλης αποτελεί μέγα δάσκαλο, αλλά η τιμή του μπουκαλιου γονατιζε τον ανταγωνισμό. Αν θυμάμαι 23 ευρώ τα 850 μλ... Ανοίγεις και μπουκάλι άμα λάχει σε κάνα σταθμό...

Myasics.com πασα-tempo run!
dimitrissss Posted - 23/03/2016 : 22:21:25
Δεν πρόκειται να κάνω πειράματα. Ματσούκια ZipVit7 50γρ υδατάνθρακα έκαστο. Απλά στην αρχή με τα gel στη ζώνη μοιάζω με μαχαιροβγάλτη.

No pain, no gain!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000