Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διαδρομές
 Διαδρομες Θεσσαλονικη

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
MelAvr Δημοσιευτηκε - 08/04/2016 : 20:00:52
Γεια σας, θέλω να ξεκινήσω τρέξιμο το θέμα είναι ότι μένω κ.τούμπα και θέλω να πάω κάπου κοντά ξέρετε που θα μπορούσα να πάω?
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
RiffRaff Posted - 20/06/2018 : 10:35:07
http://www.thessalonikihalfmarathon.org/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=727&lang=el

--------------------------
Run-time Error
Jiannis21 Posted - 19/06/2018 : 16:12:04
εχει κανείς την διαδρομή του νυχτερινού ημιμαραθωνίου?
RiffRaff Posted - 19/06/2018 : 10:26:27
quote:
Originally posted by Samson

Καλησπέρα παίδες, εκτός από το γήπεδο αμπελοκήπων στην δυτική Θεσσαλονίκη κάποιο άλλος μερος/στάδιο για τρέξιμο . Εκεί στον ευοσμο που έχει κάτι γήπεδα απέναντι από το Μαρόκο επιτρέπεται?? Κάπου αλλού??? Προς Ηλιούπολη που έχει επίσης κάτι γηπεδάκια???



Μπορείς να έρχεσαι στο ΔΑΚ Σταυρούπολης, πίσω από το δημαρχείο. Εκεί που αγωνίζεται ο Παύλος Μελάς. Βέβαια, μην περιμένεις κουλουάρ και δε συμμαζεύεται, χορτολιβαδική επιφάνεια πάνω στο γήπεδο και χωματοχάλικο (αρκετά "φυσική"/μαλακή επιφάνεια) σε συνδυασμό με χορτολιβαδικό στην περίμετρο. Επίσης, πάλι στην ευρύτερη περιοχή της Σταυρούπολης υπάρχει το πρώην στρατόπεδο του Παύλου Μελά, εντός του οποίου μπορείς να βρεις πολύ καλές διαδρομές για ανηφόρες, ενώ πάνω από την εκκλησία του Αγ. Ελευθερίου στη Λαγκαδά έχει επίσης γήπεδο για τρέξιμο. Απέναντι από το Μαρόκο που αναφέρεις, δε νομίζω να επιτρέπεται, αλλά είναι πολύ κοντά στο γήπεδο των Αμπελοκήπων, οπότε δε νομίζω να δημιουργείται πρόβλημα. Επίσης, ανάμεσα στο γήπεδο των Αμπελοκήπων και εκεί που αναφέρεις υπάρχει και το παλιό στρατόπεδο Μ. Αλέξανδρος, στο οποίο υπάρχουν διαδρομές για τρέξιμο. Τέλος, αν θες να βγάλεις μια σχετικά μεγάλη απόσταση και να την κάνεις κάπως juicy με ανηφοριές, κτλ., μπορείς να παρεις το δρόμο της Πολίχνης και να φτάσεις ψηλά προς Μετέωρα (~4 km), κάπου εκεί θα βρεις το ΔΑΚ Πολίχνης, να τρέξεις εκεί και μετά να κατέβεις την κατηφόρα.

--------------------------
Run-time Error
Samson Posted - 18/06/2018 : 23:28:26
Καλησπέρα παίδες, εκτός από το γήπεδο αμπελοκήπων στην δυτική Θεσσαλονίκη κάποιο άλλος μερος/στάδιο για τρέξιμο . Εκεί στον ευοσμο που έχει κάτι γήπεδα απέναντι από το Μαρόκο επιτρέπεται?? Κάπου αλλού??? Προς Ηλιούπολη που έχει επίσης κάτι γηπεδάκια???
Skyrunner Posted - 29/06/2017 : 10:17:15

τσιμέντο ίσως; !!!
quote:
Originally posted by prof

Δεν θα τον έλεγες και ελαστικό!
Το γήπεδο πάντως είναι κλειστό.

prof Posted - 28/06/2017 : 18:17:51
Δεν θα τον έλεγες και ελαστικό!
Το γήπεδο πάντως είναι κλειστό.
Skyrunner Posted - 28/06/2017 : 10:16:31
Στο κεντρικό στάδιο μόνο το χόρτο θα κάνουν !!! όχι τον ελαστικό τάπητα !!!
quote:
Originally posted by prof

@ Mariana δεν νομίζω να είναι φίλοι σου😚Καταρχήν ΗΤΑΝ χάλια το βοηθητικό στάδιο και για αυτό τώρα το φτιάχνουν! Γύρω από το στάδιο εχουν φτιάξει ένα ψευτοταρταν και μπορείς να τρέξεις σε αυτό.Φτιαχνουν και το μεγάλο στάδιο οπότε είναι και αυτό κλειστό

prof Posted - 27/06/2017 : 16:41:03
@ Mariana δεν νομίζω να είναι φίλοι σου😚Καταρχήν ΗΤΑΝ χάλια το βοηθητικό στάδιο και για αυτό τώρα το φτιάχνουν! Γύρω από το στάδιο εχουν φτιάξει ένα ψευτοταρταν και μπορείς να τρέξεις σε αυτό.Φτιαχνουν και το μεγάλο στάδιο οπότε είναι και αυτό κλειστό
Mariana Posted - 18/06/2017 : 13:57:49
Φίλοι της συμπρωτεύουσας μου λένε πως στο Καυτατζόγλειο είναι πολύ καλά γιατί είναι προσεγμένο απλώς συνήθως έχει πολύ κόσμο και προπονήσεις.
Skyrunner Posted - 01/12/2016 : 14:42:14
Το στάδιο της Νεάπολης είναι κλειστό λόγο έργων !!! ξεκίνησαν να περνάνε νέο ελαστικό τάπητα !!!
quote:
Originally posted by Vicky

Κοντα στις Συκιες ειναι το γηπεδο της Νεαπολης (Στρεμπενιωτη)...αναλογα βεβαια σε ποιο σημειο στις Συκιες θα μενεις....οπως και ναχει εκει να πηγαινεις....μπορεις να τρεξεις και εξω απο το γηπεδο....ειναι ωραια περιοχη με πολυ ανοιχτωσια....quote]Originally posted by Ger9

Γεια σας κι απο μενα, θα βρισκομαι Θεσσαλονικη για ενα διαστημα και δεν ξερω πολλα απ την πολη. Γνωριζει κανεις καποια διαδρομη κοντα στις Συκιες ή εστω καποιο γηπεδο που να βρισκεται κοντα με δωρεαν προσβαση;


[/quote]
Ger9 Posted - 30/11/2016 : 09:02:37
Ευχαριστω πολυ Vicky ισως προτιμησω την διαδρομη γυρω απ το γηπεδο και οχι μεσα σ αυτο. Απ ο,τι ειδα ειναι και κοντα στο σπιτι οποτε μια χαρα!
Vicky Posted - 28/11/2016 : 23:38:02
Κοντα στις Συκιες ειναι το γηπεδο της Νεαπολης (Στρεμπενιωτη)...αναλογα βεβαια σε ποιο σημειο στις Συκιες θα μενεις....οπως και ναχει εκει να πηγαινεις....μπορεις να τρεξεις και εξω απο το γηπεδο....ειναι ωραια περιοχη με πολυ ανοιχτωσια....quote]Originally posted by Ger9

Γεια σας κι απο μενα, θα βρισκομαι Θεσσαλονικη για ενα διαστημα και δεν ξερω πολλα απ την πολη. Γνωριζει κανεις καποια διαδρομη κοντα στις Συκιες ή εστω καποιο γηπεδο που να βρισκεται κοντα με δωρεαν προσβαση;
[/quote]
Ger9 Posted - 28/11/2016 : 10:33:28
Γεια σας κι απο μενα, θα βρισκομαι Θεσσαλονικη για ενα διαστημα και δεν ξερω πολλα απ την πολη. Γνωριζει κανεις καποια διαδρομη κοντα στις Συκιες ή εστω καποιο γηπεδο που να βρισκεται κοντα με δωρεαν προσβαση;
prof Posted - 08/04/2016 : 21:11:31
Αν καποιος τρεχει νωρις(κυριακη)η καλυτερη διαδρομη ειναι απο μεγαρο στα κτελ μακεδονιας και πισω. Συνολο γυρω στα 18km
prof Posted - 08/04/2016 : 21:05:57
Για αρχη θα επελεγα το ρεμα .Επισης καλα ειναι και στο καυτατζογλειο που ειναι σχετικα κοντα. Εχω δει να τρεχουν και γυρω απο το γηπεδο της τουμπας αλλα δεν το εχω κανει ποτε! Πολλα πλακακια...

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000