Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προσωπικές Διαδρομές
 Πάμε στη δουλειά τρέχοντας;

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
kostao Δημοσιευτηκε - 18/06/2015 : 10:55:24
Βρέθηκα πριν από μερικές εβδομάδες στο Λονδίνο και βλέποντας πόσα μέρη έχει για τρέξιμο και πόσοι δρομείς υπήρχαν σε όλους τους δρόμους και τα πάρκα, είπα ένα πρωί να βγω να κάνω μια τουριστική διαδρομή στις όχθες του Τάμεση. Και είδα κάτι που δεν πίστευα ότι υπάρχει σε τέτοιο βαθμό. Οι δρόμοι στις 7 το πρωί αντί για αυτοκίνητα είχαν πολλούς δρομείς που είχαν σχεδόν όλοι και μια τσάντα στην πλάτη τους. Πηγαίναν στη δουλειά τους. Έτσι απλά.
Θα μου πείτε "και που θα κάνεις μπάνιο έτσι όπως πηγαίνεις;"
Και όμως, εγκατέστησα ντους στο νιπτήρα της τουαλέτας στη δουλειά μου και σήμερα έκανα την πρώτη μου διαδρομή από το σπίτι στη δουλειά.
2,5 χιλιόμετρα είναι ήρθα χαλαρά σε 14 λεπτά, το μπανάκι μου και έτοιμος. Και στην επιστροφή θα κάνω και διαδρομές.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
RiffRaff Posted - 21/11/2017 : 17:22:48
Πάνο, κουβαλάς 3-4 αλλαξιές τη Δευτέρα με το αυτοκίνητο και τα έχεις εκεί. Τα μωρομάντηλα κάνουν πολύ καλή δουλειά, ειδικά αν δεν ιδρώνεις πολύ, όπως εγώ. Τώρα, αν είσαι Νιαγάρας, δε ξέρω. Παρόλα αυτά, είμαι βέβαιος (το ξέρω και από τα μωρά μου) πως υπάρχουν στα φαρμακεία σίγουρα διάφορα προϊόντα για στεγνό καθάρισμα, οπότε αν έχει κανείς την ευχέρεια να μπορεί να απομονωθεί για ένα 5λεπτο στο μπάνιο, it should be an easy task. Και πάλι, βέβαια, να υπογραμμίσω ότι εγώ τα κάνω αυτά έχοντας τη δυνατότητα (χωρίς να είναι ο κανόνας εδώ, αλλά λόγω μη ύπαρξης αυστηρού dress code, αλλά και της αποδοχής της ιδιαιτερότητάς μου) να μπορώ να φοράω το καλοκαίρι (μέχρι και αρχές Νοέμβρη) βερμούδες και το χειμώνα φόρμες. Παντελόνια και μαντελόνια μόνο σε κανά meeting ή όταν πρέπει να μπω αίθουσα. Αν έπρεπε να είμαι με κοστούμι (), ίσως άλλαζε το πράγμα.


--------------------------
Run-time Error
Hermes Posted - 21/11/2017 : 16:22:53
το μπάνιο αλλά και το κουβάλημα ρούχων αποτελούν "κόλαφο" για εμένα :(
(αυτό με τα μωρομάντηλα θα το δοκιμάσω αλλά σε περισσότερο ελεγχόμενο περιβάλλον πρώτα)
RiffRaff Posted - 06/10/2017 : 16:07:57
Εγώ, πάντως, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τόσο του προηγούμενου μαραθωνίου όσο και αυτού, λόγω έλλειψης χρόνου άλλες ώρες για προπόνηση, αλλά και για οικονομικούς/οικολογικούς λόγους, κάνω το πήγαινε-έλα μεταξύ σπιτιού και δουλειάς (τουλάχιστον) 3 φορές την εβδομάδα.
Τη Δευτέρα, που συνήθως είναι ημέρα ρεπό, κατεβαίνω με το αυτοκίνητο μεταφέροντας 2-3 αλλαξιές, οπότε είμαι κομπλέ για τις υπόλοιπες μέρες. Το μπάνιο θα μπορούσε να αποτελέσει ένα πρόβλημα, ειδικά το καλοκαίρι, αλλά προσωπικά η χρήση μωρομάντηλων (όσοι έχουν παιδιά, ξέρουν) με έχει σώσει σε αυτό το θέμα.
Απτην άλλη, παρότι δουλειά γραφείου ως επί το πλείστον, δεν υπάρχει (αυστηρό) dressing code, υπάρχει μια άνεση παραπάνω, αφού μπορώ να είμαι με τη βερμούδα και σαγιονάρα από κάτω, αν αυτό με βολεύει σε επίπεδο άνεσης. Τώρα, αν έπρεπε στα καπάκια να βάλω γραβάτα και σπαρπίνι, ίσως το έβλεπα διαφορετικά και άφηνα την προπόνηση για μετά.

Run-time Error
ANASTASIOS Posted - 14/04/2016 : 10:03:25
quote:
Originally posted by kostao

Ξεκίνησα από την προηγούμενη βδομάδα τη σεζόν για μετακίνηση με τρέξιμο στη δουλειά (λόγω έλλειψης ζεστού νερού στο χώρο δεν ένιωθα άνετα με το κρύο ) Μένει να βελτιώσω την ταχύτητά μου στο μπάνιο-πλύσιμο και είμαι ευχαριστημένος.




Αψογος

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
trexantiris Posted - 13/04/2016 : 11:36:48
quote:
Originally posted by kostao

Ξεκίνησα από την προηγούμενη βδομάδα τη σεζόν για μετακίνηση με τρέξιμο στη δουλειά (λόγω έλλειψης ζεστού νερού στο χώρο δεν ένιωθα άνετα με το κρύο ) Μένει να βελτιώσω την ταχύτητά μου στο μπάνιο-πλύσιμο και είμαι ευχαριστημένος.



καλή λοιπόν εκκίνηση της νέας εργασιακοδρομικής σεζόν! :)

Free your feet...free your senses!
kostao Posted - 13/04/2016 : 00:55:18
Ξεκίνησα από την προηγούμενη βδομάδα τη σεζόν για μετακίνηση με τρέξιμο στη δουλειά (λόγω έλλειψης ζεστού νερού στο χώρο δεν ένιωθα άνετα με το κρύο ) Μένει να βελτιώσω την ταχύτητά μου στο μπάνιο-πλύσιμο και είμαι ευχαριστημένος.
Hermes Posted - 13/09/2015 : 15:18:27
μακάρι η πόλη (και οι εργασιακές συνθήκες) να βοηθούσε περισσότερο όσους θέλουν να πηγαίνουν στις δουλειές τους με ποδήλατο ή τρέχοντας
supergomar Posted - 04/09/2015 : 15:20:25
Σήμερα το πρωί, αφού δε μπορώ το απόγευμα, προπονησούλα - χαλάρωμα 8,5 χλμ. για τη δουλειά.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
trexantiris Posted - 04/09/2015 : 12:28:36
quote:
Originally posted by kostao

Όντως είναι γρήγορος σε 1:30 ώρα πηγαίνει στη δουλειά του. Μου άρεσε που είναι γυμνός και δεν του δίνει κανείς σημασία. Εδώ αν το κάνω θα με συλλάβουν. Και στους δρόμους της NYC δε μασάει τίποτα, ούτε σταματάει ούτε κοιτάει μονοδρόμους



...μπα, όχι, καρατσεκαρισμένο!

...στο μεταξύ όχι μόνο πηγαίνει τόσο γρήγορα ο τύπος, αλλά είναι και υπεράνετος και μιλάει μια χαρά στην κάμερα! Μόνο το κινητό που δε βγάζει για να προγραμματίζει τα επόμενα ραντεβού του!!!

Free your feet...free your senses!
kostao Posted - 04/09/2015 : 11:45:44
Αυτό για το χωρίς παπούτσια το σκέφτηκα και πιστεύω ότι θα με έβγαζαν φωτογραφίες με τα κινητά
xipolitos Posted - 03/09/2015 : 23:03:35
quote:
Originally posted by kostao

Όντως είναι γρήγορος σε 1:30 ώρα πηγαίνει στη δουλειά του. Μου άρεσε που είναι γυμνός και δεν του δίνει κανείς σημασία. Εδώ αν το κάνω θα με συλλάβουν. Και στους δρόμους της NYC δε μασάει τίποτα, ούτε σταματάει ούτε κοιτάει μονοδρόμους

...και που να τρέχεις και χωρίς παπούτσια να δεις πως θα σε κοιτάνε.. Λες να μη μασάει επειδή εκει τηρούν τον ΚΟΚ; Γιατί αν έτρεχε στους δικούς μας δρόμους και με την οδική συμπεριφορά.. που επικρατεί αντι για να πάει στην δουλειά μπορεί να κατέληγε σε κανένα νοσοκομείο (..και μες την κρίση που να βρεθούν γάζες και φάρμακα..), στην δε χειρότερη μπορεί να πήγαινε να συναντήσει τον Φιλιππίδη..
Ωραία σκηνή συο 6.18 οπου τρέχει υπο τους ήχους του jazz σαξοφωνίστα. Εγω για να είμαι ειλικρινής θα σταματούσα λίγο για να απολαύσω την μουσική.
kostao Posted - 03/09/2015 : 22:09:43
Όντως είναι γρήγορος σε 1:30 ώρα πηγαίνει στη δουλειά του. Μου άρεσε που είναι γυμνός και δεν του δίνει κανείς σημασία. Εδώ αν το κάνω θα με συλλάβουν. Και στους δρόμους της NYC δε μασάει τίποτα, ούτε σταματάει ούτε κοιτάει μονοδρόμους
xipolitos Posted - 03/09/2015 : 21:11:09
Οντως είναι πολύ καλός, και μένα με χαλάει το τρέξιμο στο κέντρο της πόλης με την κίνηση αλλά και τα καυσαέρια. Ο συγκεκριμένος δρομέας τερματίζει μάσα στην πόλη (..και τι πόλη μιλάμε για τη Νέα Υόρκη) που είναι και η δουλειά του αλλά φαντάζομαι οτι λίγα χιλιόμετρα θα διανύει μέσα σ΄αυτό το χάος. Παρατήρησες το πόσο γρήγορα πηγαίνει; Εδω οι χρόνοι του..

Running PR's

400m: 55 seconds (In High School)
800: 2:08 (In High School)
1 Mile: 4:36 (In High School)
2 Mile: 9:44 (In High School)
5K: 15:46
10K: 32:48 (2009 in Central Park)
1/2 Marathon: 1:10.55 (2010 NYC 1/2 Marathon)
Marathon: 2:28.12 (2011 NYC Marathon)
60K: 4:32 (2008 NYC Knickerbocker)
50 Miles: 5:50 (2009 JFK 50)
100km: 7:27 National Championships 2010 Madison, WI
12 Hours: 91.5 Miles (2012 Desert Solstice)
100 Mile Trail: 14:38 (2012 Javelina Jundred)
100 Mile Road/Track: 12:57.45 (2012 Desert Solstice)
135 Mile: 31:04 2012 Badwater Ultramarathon
153 Mile: 33:20 2012 Spartathlon

Triathlon:
4 Time Finisher Hawaii Ironman (PR 9:43)
4 Time Finisher Lake Placid Ironman (PR 9:38)
hlias_3 Posted - 03/09/2015 : 20:30:24
Ωραίος ο τύπος. Με χαλάει λίγο το τρέξιμο στο κέντρο της πόλης και στην κίνηση με τα αυτοκίνητα.
xipolitos Posted - 03/09/2015 : 16:57:51
Πηγαίνει στη δουλειά καθημερινά τρέχοντας 15 μίλια = 24 χιλιόμετρα και επιστρέφει άλλα τόσα.
Σύνολο 30 μίλια = 48 χιλιόμετρα δηλαδή εναν Μαραθώνιο την ημέρα συν 6 χιλιόμετρα..!
Να σημειώσουμε οτι τρέφεται μόνο με φρούτα..!
https://youtu.be/-tQA3Tvkg_s

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000