Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Στάδιο Αλσος Γαλατσίου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
afentis Δημοσιευτηκε - 02/11/2008 : 16:59:30
Μήπως γνωρίζει κανείς πότε θα βάλουν ταρτάν στο γήπεδο γαλατσίου; Περιμένω να το φτιάξουν αν και ήδη το διαφημίσουν σε μακέτες. Μέχρι να γίνει αυτό, ελπίζω σύντομα, τρέχω στο δημοτικό στάδιο Αντώνης Τρίτσης στην γκράβα.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ap1986 Posted - 06/06/2020 : 18:02:18
Ο στίβος είναι ανοιχτός ξανά για τους πολίτες, γίνεται θερμομέτρηση κατά την είσοδο καθώς και δήλωση/καταγραφή στοιχείων επικοινωνίας.
Hermes Posted - 09/09/2018 : 18:55:34
quote:
Originally posted by Peter L

quote:
Originally posted by Hermes

H ζημιά στο Άλσος Βεϊκου είναι σημαντική?
Στεναχωρήθηκα που διάβασα ότι εκδηλώθηκε πυρκαγιά, έχω πάει 2-3 φορές και μου αρέσει, δεν μου είναι πολύ βολικό ωσ΄τοσο λόγω απόστασης



η φωτιά ήταν από την πλευρά του οικισμού δίπλα στο πάρκινγκ του Δήμου.Έκαψε μόνο ξερόχορτα,ευτυχώς είχαν κόψει τα κλαδιά των δέντρων σε απόσταση 1-1.5 μέτρων από το έδαφος και σε συνδυασμό με την άμεση της πυροσβεστικής έσβησε γρήγορα.



ευτυχώς! πάλι καλά... στενοχωρήθηκα μόλις το πρωτοάκουσα
Peter L Posted - 08/09/2018 : 22:34:02
quote:
Originally posted by Hermes

H ζημιά στο Άλσος Βεϊκου είναι σημαντική?
Στεναχωρήθηκα που διάβασα ότι εκδηλώθηκε πυρκαγιά, έχω πάει 2-3 φορές και μου αρέσει, δεν μου είναι πολύ βολικό ωσ΄τοσο λόγω απόστασης



η φωτιά ήταν από την πλευρά του οικισμού δίπλα στο πάρκινγκ του Δήμου.Έκαψε μόνο ξερόχορτα,ευτυχώς είχαν κόψει τα κλαδιά των δέντρων σε απόσταση 1-1.5 μέτρων από το έδαφος και σε συνδυασμό με την άμεση της πυροσβεστικής έσβησε γρήγορα.
OdiOdiOdi Posted - 07/09/2018 : 13:06:46
Σ'έυχαριστώ πολύ! πολύ χρήσιμο! Να υποθέσω πως κατά κύριο λόγο το στάδιο κλείνει για το κοινό μόνο όταν υπάρχουν αγώνες της ΕΠΣΑ (+ 1 ωρα πριν και μετά) αρα τις υπόλοιπες ώρες είναι ανοιχτό;

quote:
Originally posted by nickathens

quote:
Originally posted by OdiOdiOdi

Ξέρει κανεις αν υπάρχει πουθενά το πρόγραμμα των αγώνων που γίνονται το σαββατοκύριακο και το γηπεδο είναι κλειστό για το κοινό;



Δες εδώ φίλε: http://www.epsath.gr/
Από ότι είδα, αυτό το Σάββατο και Κυριακή έχει αγώνες στις 16:30.

Hermes Posted - 07/09/2018 : 12:06:30
H ζημιά στο Άλσος Βεϊκου είναι σημαντική?
Στεναχωρήθηκα που διάβασα ότι εκδηλώθηκε πυρκαγιά, έχω πάει 2-3 φορές και μου αρέσει, δεν μου είναι πολύ βολικό ωσ΄τοσο λόγω απόστασης
nickathens Posted - 07/09/2018 : 11:43:52
quote:
Originally posted by OdiOdiOdi

Ξέρει κανεις αν υπάρχει πουθενά το πρόγραμμα των αγώνων που γίνονται το σαββατοκύριακο και το γηπεδο είναι κλειστό για το κοινό;



Δες εδώ φίλε: http://www.epsath.gr/
Από ότι είδα, αυτό το Σάββατο και Κυριακή έχει αγώνες στις 16:30.
OdiOdiOdi Posted - 07/09/2018 : 10:21:18
Ξέρει κανεις αν υπάρχει πουθενά το πρόγραμμα των αγώνων που γίνονται το σαββατοκύριακο και το γηπεδο είναι κλειστό για το κοινό;
ap1986 Posted - 19/08/2018 : 16:14:02
Στο γήπεδο του Γαλατσίου στην άκρη του αγωνιστικού χώρου έχει κιγκλιδώματα ώστε να μην περνάνε οι μπάλες στον στίβο
patrickdrd Posted - 10/08/2018 : 22:39:01
εχει ταμπελα αν θυμαμαι καλα, στην εισοδο, αλλα κλασσικα,
σιγα μην τους νοιαζει τους ελληναρες..

προσωπικα την 6η πιανω παντως..

για πες, ποιο ειναι το συστημα;

carpe runem
Spartiatis Posted - 06/08/2018 : 14:02:05
Πολύ καλό γήπεδο στίβου!! Έχει σύστημα να μην τρως τις μπάλες του ποδοσφαίρου στα πόδια ενώ τρέχεις, τουλάχιστον αν τη φας αλλού δεν έχεις κίνδυνο να πέσεις απότομα κάτω.Έχει κι εκεί τους κλάσσικούς περιπατητές στην 1η διαδρομή, καλό θα ήταν να μπει κάποια μεγάλη ταμπέλα με οδηγίες προς αθλούμενους!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
ap1986 Posted - 02/08/2018 : 22:57:59
Σήμερα πήγα για τρέξιμο στο γήπεδο του Γαλατσίου, σχετικά με την παρατήρηση για τις κλειστές πόρτες, σήμερα ειχαν ανοιχτές και τις 2 πλαινές τις μεγάλες. Επίσης είδα και όχημα πυρασφάλειας να κάνει βόλτες μεσα στο Αλσος (είχε και σχετικό αέρα)

OdiOdiOdi Posted - 01/08/2018 : 09:42:36
Σ'ευχαριστώ για την ενημερωση και μπραβο στους γειτονες Γαλατσίου για αυτό που κάνουν.

Τότε ίσως θα ήταν καλό, αν δεν υπάρχουν ήδη, κάποιες πινακίδες που να δείχνουν όλες τις εξόδους ή τα σημεία συγκέντρωσης σε περίπτωση ανάγκης

quote:
Originally posted by Peter L

quote:
Originally posted by OdiOdiOdi

σχετικα με τις φωτιες και όσα συνέβησαν στο Μάτι, έτρεχα εχθες στο στον στιβο ο οποίος είναι μέσα στα δέντρα και σκεφτομουν πως αν πάρει μια φωτιά το άλσος, πως θα εκκενωθεί το σταδιο απο μια και μόνο πορτούλα που ειναι ανοιχτη δίπλα στο κυλικείο?

Το ίδιο ισχύει και για την είσοδο στο πάρκο από την μεριά που βρίσκονται τα γήπεδα και το κλειστό, με μια μικρή πόρτα μόνο ανοιχτή και με εμπόδια για να μην μπαίνουν μηχανάκια...


Το άλσος είναι από τα ποιο ασφαλή μέρη για προπόνηση.Το μέγιστο που προπονούνται αυτό τον καιρό τα απογεύματα δεν ξεπερνά τα 100 άτομα ίσως να ειμαι και λίγο υπερβολικός .
Απο την δυτική πλευρά έχει πόρτα που είναι κλειδωμένη και ανοίγει μόνο για την τροφοδοσια και όταν χρειάζεται να μπει κάποιο αυτοκίνητο στο γήπεδο για κάποιον λογο.Έχει φύλακα μέχρι το βράδυ που κλεινει το γήπεδο.
Οι έξοδοι είναι 3 ,μια στο γήπεδο μπάσκετ που αναφέρεις μια η κεντρική και μια κάτω προς την πισίνα.Σε μια φωτιά κάποιοι μπορεί να κατευθυνθούν και προς τα πάνω αν χρειαστεί αλλά εκείνες τις εξόδους τις ξερουν λίγοι.
Υπάρχει μια ομάδα στο Γαλάτσι "γείτονες Γαλατσίου - ομάδα οικολογίας και αλληλεγγύης " η οποία κάνει απίστευτη εθελοντική δουλειά εδώ και 10 χρόνια.Με δικά τους έξοδα φυτεύουν δέντρα στο κομμάτι του άλσους που δεν είναι περιφραγμένο τα ποτίζουν και το κυριότερο το καλοκαίρι έχουν πυροφυλάκια και με βάρδιες προστατεύουν τον ορεινό ογκο.
Το πρόβλημα είναι από τα αυτοσχέδια μπάρμπεκιου και τους αγώνες μοτο κρος που γίνονται λαθραία.
Στο γήπεδο πάντως δεν κυνδινεύεις,σήμερα το πρωι ήμασταν 10 άτομα μεχρι και να σκαρφαλώσουμε από τα σύρματα μπορούσαμε εκτός από το μωράκι που είχε ένα ζευγάρι.


Peter L Posted - 31/07/2018 : 19:38:48
quote:
Originally posted by OdiOdiOdi

σχετικα με τις φωτιες και όσα συνέβησαν στο Μάτι, έτρεχα εχθες στο στον στιβο ο οποίος είναι μέσα στα δέντρα και σκεφτομουν πως αν πάρει μια φωτιά το άλσος, πως θα εκκενωθεί το σταδιο απο μια και μόνο πορτούλα που ειναι ανοιχτη δίπλα στο κυλικείο?

Το ίδιο ισχύει και για την είσοδο στο πάρκο από την μεριά που βρίσκονται τα γήπεδα και το κλειστό, με μια μικρή πόρτα μόνο ανοιχτή και με εμπόδια για να μην μπαίνουν μηχανάκια...


Το άλσος είναι από τα ποιο ασφαλή μέρη για προπόνηση.Το μέγιστο που προπονούνται αυτό τον καιρό τα απογεύματα δεν ξεπερνά τα 100 άτομα ίσως να ειμαι και λίγο υπερβολικός .
Απο την δυτική πλευρά έχει πόρτα που είναι κλειδωμένη και ανοίγει μόνο για την τροφοδοσια και όταν χρειάζεται να μπει κάποιο αυτοκίνητο στο γήπεδο για κάποιον λογο.Έχει φύλακα μέχρι το βράδυ που κλεινει το γήπεδο.
Οι έξοδοι είναι 3 ,μια στο γήπεδο μπάσκετ που αναφέρεις μια η κεντρική και μια κάτω προς την πισίνα.Σε μια φωτιά κάποιοι μπορεί να κατευθυνθούν και προς τα πάνω αν χρειαστεί αλλά εκείνες τις εξόδους τις ξερουν λίγοι.
Υπάρχει μια ομάδα στο Γαλάτσι "γείτονες Γαλατσίου - ομάδα οικολογίας και αλληλεγγύης " η οποία κάνει απίστευτη εθελοντική δουλειά εδώ και 10 χρόνια.Με δικά τους έξοδα φυτεύουν δέντρα στο κομμάτι του άλσους που δεν είναι περιφραγμένο τα ποτίζουν και το κυριότερο το καλοκαίρι έχουν πυροφυλάκια και με βάρδιες προστατεύουν τον ορεινό ογκο.
Το πρόβλημα είναι από τα αυτοσχέδια μπάρμπεκιου και τους αγώνες μοτο κρος που γίνονται λαθραία.
Στο γήπεδο πάντως δεν κυνδινεύεις,σήμερα το πρωι ήμασταν 10 άτομα μεχρι και να σκαρφαλώσουμε από τα σύρματα μπορούσαμε εκτός από το μωράκι που είχε ένα ζευγάρι.
OdiOdiOdi Posted - 31/07/2018 : 11:03:13
σχετικα με τις φωτιες και όσα συνέβησαν στο Μάτι, έτρεχα εχθες στο στον στιβο ο οποίος είναι μέσα στα δέντρα και σκεφτομουν πως αν πάρει μια φωτιά το άλσος, πως θα εκκενωθεί το σταδιο απο μια και μόνο πορτούλα που ειναι ανοιχτη δίπλα στο κυλικείο?

Το ίδιο ισχύει και για την είσοδο στο πάρκο από την μεριά που βρίσκονται τα γήπεδα και το κλειστό, με μια μικρή πόρτα μόνο ανοιχτή και με εμπόδια για να μην μπαίνουν μηχανάκια...
Peter L Posted - 21/06/2018 : 13:37:29
quote:
Originally posted by Aroulio

Καθώς πέρασα κάποια βολτίτσα, η πρόσβαση είναι ελεύθερη, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται όταν γίνονται αγώνες.

Από τάξη πάντως γίνεται το έλα να δεις. Στην εσωτερική περιπατητές και λοιπά τσίρκα και στην εξωτερική οι δρομείς. Καμία ελπίδα...



Η προσβαση είναι ελεύθερη εκτός απο τα Σ/Κ που έχει επίσημους αγώνες.
Τωρα νομίζω έχουν τελειώσει τα πρωταθλήματα και τρέχεις άνετα.
Ο κόσμος τους καλοκαιρινούς μήνες ειναι αρκετός και δυστυχώς πάνε σε παράταξη πίνοντας καφέ ή μιλώντας στο τηλέφωνο.
Το χειμώνα ένα πρωινό έκανα 400ρια και λέω σε έναν κύριο που περπατούσε στον 1ο κάνοντας χειρονομίες μια που μιλούσε και στο κινητό ότι υπάρχει κίνδυνος να τρακάρουμε και μου απαντά σαν κλασσικός ελληνάρας θα σου κάνω δήλωση.
Η μόνη λύση είναι παντού πινακίδες για να μειωθεί λίγο το φαινόμενο και ακόμη καλύτερα είσοδο μόνο με αθλητική περιβολή.
Γίνεται τρομερή δουλειά στο άλσος και ακόμη περισσότερο στο χώρο έξω από τη περίφραξη από ομάδα εθελοντών αλλά 10 άτομα ματώνουν και όλοι υπόλοιποι καταστρέφουν.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000