Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 Καλώς σας βρήκα παίδες!!!!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
tatalx Δημοσιευτηκε - 23/06/2016 : 02:01:10
Γεια σας παιδιά.

Είμαι ο Αλέξανδρος 29 χρονών από την Αθήνα και μ αρέσει το τρέξιμο.


Έχω περίπου 4 εβδομάδες που ξεκίνησα και χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα runtastic στο κινητό μου μέχρι τώρα ημερησίως τα απογεύματα κάνω 4 χιλιόμετρα σε 25 λεπτά, σε ένα πάρκο σε μια περιοχή... Ξέρω ότι ο χρόνος αυτός δεν ειναι κατι τρομερο αλλα το προσπαθω... Κατά τη διάρκεια αυτή κάνω 2 μικρά διαλειμματάκια περπατώντας για 10 σεκ το καθένα περίπου πίνοντας από μια γουλιά νερό...

Στόχος μου είναι να τον καλυτερέψω με τον καιρό και σε αυτό το χρόνο να κάνω 5 χιλιόμετρα...
6   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
roberto4carlos Posted - 23/06/2016 : 20:57:01
Καλώς ήρθες.
όσο τρέχεις θα γίνεσαι όλο και καλυτερος
sega Posted - 23/06/2016 : 17:52:02
tatalx καλώς ήλθες στο τρέξιμο και στο συγκεκριμένο δρομικό site.
Σου εύχομαι να ζήσεις πολλές, όμορφες στιγμές τρέχοντας. Μόνος και με παρέα. Και τα δυο είναι εξίσσου ωραία κι απαραίτητα.
Να έχεις υπομονή (σου μιλάει ένας άνθρωπος που όταν άρχισε να τρέχει δεν διέθετε καθόλου υπομονή). Όσο περισσότερο καιρό καταφέρεις να τρέξεις, τόσα περισσότερα θα μάθεις για τον εαυτό σου. Προσωπικά αυτός είναι κι ο λόγος που συνεχίζω και τρέχω. Για να δω το "παρακάτω" του εσωτερικού μου κόσμου.
Καλές διαδρομές :)
tatalx Posted - 23/06/2016 : 13:45:15
Ευχαριστώ παιδιά.

Πριν 4 χρόνια θυμάμαι είχα ξεκινήσει να τρέχω για 1,5 μήνα μόνο. Είχα καταφέρει να κάνω 4 χιλιόμετρα σε 20 λεπτά.... Αυτό όμως για 1,5 μήνα που έκανα τρέξιμο μετά έφυγα για στρατό και το παράτησα.
Πέρσι τον Αύγουστο έκανα πάλι τρέξιμο για 2-3 εβδομάδες από 20 λεπτά ημερησίως... Πάντα ήμουν αδύνατος πιστεύω ότι αυτό με βοηθαγε πολύ στο να τρέχω γρήγορα... Επίσης και το πάθος που βγάζεις νομίζω μετράει...

Να ρωτήσω κάτι... επειδή θέλω να τρέχω με το κινητό μαζί μου + 1 μπουκαλάκι νερό, έχετε να προτείνετε κάποια θήκη να τα βάζω ώστε να τα έχω πάνω μου όταν τρέχω.
dr_dimitris Posted - 23/06/2016 : 12:44:22
Καλώς ήρθες. Η βελτίωση θα έρθει σίγουρα. Η επίδοσή σου για αρχάριος είναι πολύ καλή. Αύξησε σταδιακά τα εβδομαδιαία σου χιλιόμετρα.
ANASTASIOS Posted - 23/06/2016 : 12:24:13
Καλώς ήρθες,καλή δύναμη και καλά και υγιή χλμ.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
geopa Posted - 23/06/2016 : 07:57:43
Καλώς ήρθες, καλά ποσταρίσματα και φυσικά τρεξίματα (ο χρόνος δεν είναι το παν αλλά η προσπάθεια και η ευχαρίστηση που σου δίνει το τρέξιμo)!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000