Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Πως αντιμετωπίζουμε την διάρροια?

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
haf Δημοσιευτηκε - 16/10/2016 : 19:17:56
Σήμερα κατα την προπονηςη στην Κλασική διαδρομή σταμάτησα αναγκάστηκα στο 28 αφού με έπιασε πόνος και έπρεπε να "ανακουφιστω"
Πιθανολογώ ότι με πείραξαν τα Jel σε συνδυασμό με τα χαπάκια για ηλεκτρολύτες αφού είχα πάρει μια μπανάνα για πρωινό.
Μέχρι τώρα είχα πάρει jel στο 9, 18,24 και δυο SALTSTICKS ..
Αν και τον συγκεριμμενο συνδυασμό τον εχω δοκιμάσει σε προπόνηση δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα..
Κάποιος μου πρότεινε να πάρω Imodium πριν τον αγώνα για να αποφύγω παρόμοια περίπτωση.

Το εχει δοκιμάσει κανείς;
4   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Delazaren Posted - 01/04/2017 : 14:10:16
Σε αυτό το βίντεο (αγγλικά) μιλά για κάτι που ίσως να είναι σχετικό (αν δεν έχει δηλαδή να κάνει κάτι με την διατροφή η διάρροια).

https://www.coursera.org/learn/science-of-training-young-athletes-part-2/lecture/eftIM/how-the-engine-works
Nek2000 Posted - 17/10/2016 : 12:33:07
Όντως κάνει θαύματα.Εδώ και ένα χρόνο ξεκίνησα κι εγώ να παίρνω immodium πριν από μεγάλους αγώνες και δεν με έχει ξαναπιάσει ποτέ εκτός από τον περσινό ΑΜΑ που πήγα ξανά τουαλέτα πριν την εκίνηση και πήρα άλλο ένα.
tzatzikis90 Posted - 17/10/2016 : 11:11:15
Το ιμοντιουμ είναι πράγματι "θαυματουργό" αφου..ξεχνάς την υπόθεση τουαλέτα για 2 μέρες ανεξάρτητα από το τι θα φας κλπ. Ωστόσο δεν ενδείκνυται συχνή χρήση του και με το παραμικρό καθώς όλη αυτή η διαδικασία φραγης του στομαχιού Μόνο φυσιολογική δεν είναι. Στις μεγαλύτερες ηλικίες είναι πιο επιφοβο. Ψάξε για πιθανά προβλήματα στο ίντερνετ. Μπορείς να το έχεις μαζί σου και αν δεις τα σκούρα να το πάρεις.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
THANOS_KTM Posted - 17/10/2016 : 07:50:49
Εγώ παίρνω πάντα ένα immodium πρίν κάθε αγώνα για να έχω το κεφάλι μου (όχι ακριβώς αυτό )ήσυχο.

Σε μένα δουλεύει.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000