Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Οδική ασφάλεια

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
xipolitos Δημοσιευτηκε - 03/03/2017 : 16:40:11
Μετά το τραγικό συμβάν στην εθνική οδό που στοίχησε τη ζωή σε τέσσερεις ανθρώπους, και τα χιλιάδες τροχαία ατυχήματα στο παρελθόν, μήπως είναι πια καιρός να επανεξετάσουμε το θέμα της οδικής ασφάλειας για να μην ξαναθρηνήσουμε θύματα..;
Να απαιτήσουμε να εισαχθεί από το δημοτικό σχολείο το μάθημα της οδικής ασφάλειας και συμπεριφοράς.
10   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
samis Posted - 24/01/2020 : 16:34:20
Η Ελλάδα είναι η χώρα με τα περισσότερα θύματα (ζώντας και νεκρούς...) στην Ευρώπη. Ναί η ασφάλεια είναι άμεσα συνδεδεμένη με την ζωή. Ας μην παίζουμε. Οι ιδέες περί κράτους που πρέπει να κλανει κάτι είναι καλό σαν ανεκδοτο , αλλά μέχρι εκεί. Ας ξεκινήσουμε όλοι να βελτιωθούμε , μόνο αν στον δρόμο δίνουμε το παράδειγμα , αν με ευγένεια (και συγκράτηση νεύρων) απαιτούμε να μας σέβονται , αν στο σχολείο οργανωσουμε μαθήματα ασφαλούς οδικής συμπεριφοράς θα δούμε κάποια βελτίωση. σκεφθήτε πόσο σημαντικό είναι αν καταφέρουμε να σώσουμε έναν και μόνο έναν απο ένα τραυματιμό η αναπηρία ή... Σαν ερασιτέχνες Αθλητές έχουμε ένα μέγα προτερημα , τρέχουμε να ηρεμήσουμε τα νεύρα μας και απο μέσα μας μπορούμε να τα ψέλνουμε στον καθένα κάφρο (εκτός απο μας που είμαστε τέλειοι φυσικά!). Υπομονή και κυρίως όμορφος αγώνας για ένα καλύτερο αύριο.
Rigelian Posted - 24/01/2020 : 10:14:02
quote:
Originally posted by gargadua

Διάβασε το άρθρο που γράφει για τις χαμηλές θερμοκρασίες στον Έβρο. Τι παρατηρείς στη φωτό με καντράν; Μα έναν ανεκδιήγητο Έλληνα που οδηγεί με 90 χλμ/ω και τραβάει φωτό την θερμοκρασία! Η εικόνα του αντικατοπτρίζεται στο τζαμάκι του καντράν και ο ηλίθιος έχει βάλει και τ΄όνομα του μη τυχόν και χάσει τα πνευματικά δικαιώματα! Να υποθέσω ότι δεν είναι καντράν ΙΧ αλλά επαγγελματικού αυτοκινήτου;
Κατά τ΄άλλα το άρθρο γράφει για την ¨προσοχή" των οδηγών λόγω παγετού!
Α ρε χαμένε!!!!!! Λίγα λεπτά δημοσιότητας πολλά λεπτά ανωριμότητας.
https://www.evros-news.gr/2020/01/22/τσουχτερό-κρύο-με-πολύ-αρνητικές-θερμ/


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Εδώ συμφωνούμε απόλυτα! (πάω να τσεκάρω φούρνους εδώ γύρω! )
giomask Posted - 23/01/2020 : 19:04:47
Αγαπητοί συντρεχτες άποψη μου είναι ότι το θέμα οδική ασφάλεια στην Ελλάδα έχει χαθεί
geopa Posted - 23/01/2020 : 08:00:39
Και λίγα λες ++
gargadua Posted - 23/01/2020 : 07:27:39
Διάβασε το άρθρο που γράφει για τις χαμηλές θερμοκρασίες στον Έβρο. Τι παρατηρείς στη φωτό με καντράν; Μα έναν ανεκδιήγητο Έλληνα που οδηγεί με 90 χλμ/ω και τραβάει φωτό την θερμοκρασία! Η εικόνα του αντικατοπτρίζεται στο τζαμάκι του καντράν και ο ηλίθιος έχει βάλει και τ΄όνομα του μη τυχόν και χάσει τα πνευματικά δικαιώματα! Να υποθέσω ότι δεν είναι καντράν ΙΧ αλλά επαγγελματικού αυτοκινήτου;
Κατά τ΄άλλα το άρθρο γράφει για την ¨προσοχή" των οδηγών λόγω παγετού!
Α ρε χαμένε!!!!!! Λίγα λεπτά δημοσιότητας πολλά λεπτά ανωριμότητας.
https://www.evros-news.gr/2020/01/22/τσουχτερό-κρύο-με-πολύ-αρνητικές-θερμ/


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
gargadua Posted - 04/03/2017 : 06:55:11
Άλλο ένα θέμα που θα πρέπει να πέσει πέλεκυς.
Τουλάχιστον ο υπουργός βρήκε λύση, να κυκλοφορούμε με το Ε1.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Bloom Posted - 03/03/2017 : 20:57:18
Η αλήθεια είναι πως αυτό το μέτρο για την εξάλειψη του χρέους το έχω σκεφτεί κι εγώ. Αν έβγαινε η Τροχαία να κάνει ΣΩΣΤΑ τη δουλειά της, θα τους τελείωνε το χαρτί για κλήσεις μέσα σε δύο ώρες και πολύ λέω...
Deorum Posted - 03/03/2017 : 19:53:51
Εγώ ξέρω ότι το μνημόνιο θα το ξεπεράσουμε αν απλώς αρχίσουν και πέφτουν πρόστιμα. 15 λεπτά διαδρομή, και βλέπω για ΠΛΑΚΑ 1-2 χιλιάρικα σε πρόστιμα δεξιά αριστερά.

Και δεν είμαι ψείρας ή υποχόνδριος να βλέπω αν απέχει 10 μέτρα από το φανάρι το παρκαρισμένο αμάξι. Ούτε καν για ζώνη.... Δεν λέω πταίσματα. Μιλάω για φαγωμένα κόκκινα ή στοπ, και για εξίσου δολοφονικές παραβάσεις.


Τίποτα, δεν δουλεύει τίποτα σε αυτή τη χώρα.
Bloom Posted - 03/03/2017 : 19:07:41
quote:
Originally posted by xipolitos

Να απαιτήσουμε


Όπως απαιτήσαμε να μην εφαρμοστούν οι εγκληματικές μνημοιακές πολιτικές...

Και πολύ που μας άκουσαν... Φαντάσου να βγούμε και να πούμε πως θέλουμε μαθήματα οδηγικής συμπεριφοράς... Θα νιώσουν να τρέμει η καρέκλα τους ένα πράγμα.
geopa Posted - 03/03/2017 : 17:19:00
Δυστυχώς για να μην πω ότι έχει περάσει στο DNA το κακό οδήγημα και θα πρέπει να περάσουν 2 με 3 γενιές για να αλλάξει κάτι αλλά ακόμα και στο σχολείο να μπει μάθημα (που έχεις απόλυτο δίκιο) όταν το παιδί μου έχει ως παράδειγμα εμένα τον μ@λ@Κ@ όταν βγει στον δρόμο πάλι τα ίδια θα κάνει.

Κάποιο σοκ θα πρέπει να γίνει και το λέω από ιδία πείρα (σε ατύχημα).

Φυσικά να αλλάξουν και τα γελεία όρεια των 50χλμ με τους αστυνομικούς πίσω από θάμνους για να γράψουν

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000