Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 4ος Δρόμος Ζωής δήμου Αγίας Παρασκευής

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
HarisPs Δημοσιευτηκε - 08/05/2017 : 11:03:21
Την Κυριακή 7/5 είχε αγώνα στη γειτονιά μου! Καλή προσπάθεια από το δήμο αλλά υστερεί αρκετά σε οργάνωση όσον αφορά τη διαδρομή.

Τα καλά:
1. Δωρεάν συμμετοχή με κοινωνικό σκοπό (εθελοντική προσφορά τροφίμων στο κοινωνικό παντοπωλείο/μαγειρίο του δήμου)
2. Συμμετοχή όλων των ηλικιών με αγώνες 1χλμ, 5χλμ, 14χλμ. Έπαθλα στους 3 πρώτους κάθε κατηγορίας ανά απόσταση.
3. Άμεση ανακοίνωση αποτελεσμάτων κατά τον τερματισμό και με πολύ καλή ακρίβεια
4. Challenging διαδρομή (τουλάχιστον για μένα) με γερές υψομετρικές διακυμάνσεις για δρομικό αγώνα
5. Ισοτονικά, νεράκι, μπανανίτσα, μετάλιο για όλους :)
6. Δυνατότητα για μη αγωνιστική συμμετοχή
7. Αξιοπρεπής φύλαξη προσωπικών αντικειμένων
8. Φιλότιμοι εθελοντές

Τα άσχημα:
1. Κάκιστη οργάνωση σε σχέση με τη διαδρομή. Καθυστερήσαμε 25 περίπου λεπτά για την εκκίνηση των 5χλμ. Μας ανακοινώθηκε στο ενδιάμεσο ότι τελικά θα κάνουμε 3χλμ γιατί η τροχαία δεν έχει δύναμη να καλύψει τη διαδρομή (ευτυχώς το πήραν πίσω). Αυτοκινητιστές διαπλικτιζόντουσαν με τους εθελοντές και την τροχαία (!) για να μπουν στη διαδρομή, και κάποιοι τα καταφέρνανε. Έπρεπε να γίνει καλύτερη ενημέρωση του κόσμου πιστεύω και να είναι μεγαλύτερη η παρουσία της τροχαίας.
2. Τοποθέτηση σημείων ανεφοδιασμού σε άλλο σημείο από το αρχικά προδιαγεγραμμένο (με 25 λεπτά αναμονή είχα σκάσει με το νεράκι να είναι 1 χλμ πιο μετά)
3. Μικρή εώς μηδαμινή συμμετοχή από τους δημότες. Ελάχιστοι ήταν στο δρόμο να ενισχύσουν τους δρομείς. Μου έλειψε αυτό. Ο δήμος πρέπει να το παρουσιάσει σα γιορτή, να συμμετέχει και ο κόσμος!

Σαν εμπειρία συνολικά, θετική! Έκανα 25:28 που είναι ατομικό για μένα στο πεντάρι, αν και με πολύ κακή διαχείριση δυνάμεων. Ο τερματισμός ήταν ενθουσιώδης με σχετικό κόσμο και τους υπόλοιπους τερματίσαντες να χειροκροτούν.

Βουρ για το επόμενο, με υγεία!

---------
Σημασία δεν έχει το ταξίδι, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε!
7   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
papako Posted - 07/05/2018 : 23:39:05
connect.garmin.com/modern/activity/1718968615
Θεωρώ ότι η δεύτερη ανηφόρα είναι ποιο δύσκολη.

________
Στέφανος
Droulas13 Posted - 07/05/2018 : 21:48:10
Έχει τρέξει κανένας την διαδρομή με garmin να μελετήσω την ανηφόρα;
giorgos1965 Posted - 10/05/2017 : 18:05:13
Τελικα τα αποτελεσματα διορθωθηκαν και συμπεριελαβαν και μενα. Ευχαριστω πολυ!!!
Christopher Posted - 09/05/2017 : 16:06:20
Καλησπέρα, δεύτερη φορά παίρνω μέρος στον αγώνα. Την πρώτη φορά το 2013 μου είχα κάνει πολύ κακή εντύπωση. Η οργάνωση ήταν χάλια, καθώς όταν κατέβαινα την Αγ. Ιωάννου για να τερματίσω τα 14 χλμ, τα αυτοκίνητα κινούνταν κανονικά. Τραγικό. Αλλά η διαδρομή είναι πολύ ωραία. Φέτος ήμουν προετοιμασμένος να ζητάω συγγνώμη από τους οδηγούς αυτοκινήτων, αλλά τελικά ήταν καλύτερα τα πράγματα.

Και πάλι η δυσκολία της συγκεκριμένης διαδρομής αξίζει τον εκνευρισμό.
giorgos1965 Posted - 08/05/2017 : 23:19:18
Είχα δηλώσει στα 14χλμ και λόγω τραυματισμού που μου προέκυψε πήγα στον αγώνα και ζήτησα να αλλάξω το 14σαρι με 5αρι , το θέμα είναι οτι δεν γραφτηκα ποτε στα αποτελέσματα... ετρεξα με το νουμερο 68 και εκανα χρονο 21.45.
Italian Posted - 08/05/2017 : 20:43:54
Συμμετείχα για πρώτη φορά και συγκεκριμένα στα 14χλμ.

Αν εξαιρέσουμε μια δεκαπεντάλεπτη καθυστέρηση στην εκκίνηση, για τα γούστα μου ήταν ένας πολύ καλά οργανωμένος αγώνας, σε μια όμορφη διαδρομή, σχετικά δύσκολη που απαιτούσε μεγάλη προσοχή στις κατηφόρες.

Οι πρόσκοποι και όλοι οι εθελοντές ήταν άκρως βοηθητικοί σε όλη την διαδρομή, αποκλείεται να έπαιρνες λάθος δρόμο. Κάποια εγκλωβισμένα αυτοκίνητα μπήκαν στην επιστροφή στο κομμάτι από το μοναστήρι του Άη Γιάννη μέχρι την Γραβιάς, αλλά δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα.

Τροφοδοσία ικανοποιητική, ωραίο μετάλλιο, νερό,ισοτονικό,μπανάνα στον τερματισμό και όλα αυτά δίχως αντίτιμο. Αυτό που με εντυπωσίασε ήταν το βιντεάκι που γύρισαν και έστειλαν οι Υμηττός Runners πριν τον αγώνα και το οποίο ήταν άκρως κατατοπιστικό. Σαν πρόταση, μια καλύτερη ενημέρωση προς τους οδηγούς για τις ώρες και τους δρόμους που κλείνουν, αλλά και μια ευρύτερη προβολή των αγώνων.

Και του χρόνου ακόμα καλύτερα.
papako Posted - 08/05/2017 : 12:16:20
Χάρη,
8:30 που ήταν η εκκίνησή δεν περίμενα κόσμο στους δρόμους κυριακάτικα. Ούτε στον τερματισμό, μιάμιση ώρα αργότερα (για το 14ρι). Δυστυχώς.
Ο δήμος είχε βάλει εμφανείς ανακοινώσεις για τον αγώνα σε όλους τους δρόμους, ακόμα και σε αυτούς που δεν πέρναγε ο αγώνας. Το πρόβλημα είναι ότι πολλοί περνούν μέσα απο την αγια παρασκευή για να γλιτώσουν δρόμο.
Δυστυχώς η τροχαία δεν δίνει πια κόσμο για βοήθεια. Περιορίζετε στα βασικά και ανάλογα το τμήμα και τις δημόσιες σχέσεις του διοργανωτή, θέλει χρήματα. Καλά που υπάρχουν και οι πρόσκοποι.

Για το νερό συμφωνώ μαζι σου, θέλει ένα καλύτερο σχεδιασμό και στο 14ρι.

Η καθυστέρηση για μένα ειναι δεδομένη στους αγώνες τις Αγ. Παρακευης. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν εχω τρέξει αγώνα εκεί που να ξεκίνησε έστω και στα 5 λεπτά.

Το πρόσημο πάντως είναι θετικό κατά πολύ. Ειχε και πολύ καλό καιρό για τρέξιμο, για την εποχή. Κρίμα που δεν είχε περισσότερους δρομείς.





________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000