Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Φυστικοβούτυρο Hi pro

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
kostao Δημοσιευτηκε - 30/08/2017 : 12:45:18
Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω αυτό το προϊόν; Το πέτυχα σε κάποιο σούπερ μάρκετ στις διακοπές μου αλλά δεν ξέρω που κυκλοφορεί σε Θεσσαλονίκη ή Αθήνα.
9   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Delazaren Posted - 26/02/2018 : 20:42:17
Το πουλάνε στα Κρητικός (Αθήνα), το έχω αγοράσει και με αρέσει πάρα πολύ αλλά φυσικά έχει 1000000000 θερμίδες.

http://kyklosdromeon.blogspot.gr/
Spartiatis Posted - 06/10/2017 : 19:28:59
Εκπληκτικό φυστικοβουτυρο από Ελληνικά φυστικία Αμμουδιάς Σερρων χωρίς κανένα πρόσθετο μπορείτε να βρείτε στο Δήμητρας Γαία.

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
RiffRaff Posted - 06/10/2017 : 10:33:37
quote:
Originally posted by konkarien

quote:
Originally posted by RiffRaff

Εγώ το τελευταίο διάστημα έχω ανακαλύψει τα κάσιους είτε πριν είτε - κυρίως - μετά την προπόνηση και έχω παρατηρήσει ότι με "κρατάνε" ακόμη και σε ιδιαίτερα απαιτητικές προπονήσεις, όπως LR ή interval. Επίσης, αν δεν είναι placebo effect - κάτι που θα φανεί σε ένα εύλογο βάθος χρόνου - νιώθω να έχω και καλύτερη πνευματική διαύγεια.

--------------------------

Run-time Error



Είναι πανάκριβα όμως και παχαίνουν



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ




To πανάκριβα είναι σχετικό, με την εξής έννοια. Μία κοινή πρωτεϊνούχα σοκολάτα από αυτές με τα 25 gr πρωτεϊνης, κοστίζει περίπου ένα 2ευρω. Όσο πάνω κάτω και 100 gr κάσιους, τα οποία περιέχουν ανάλογη ποσότητα πρωτεϊνης. Με τη διαφορά ότι η σοκολάτα είναι ένα φουλ επεξεργασμένο προϊόν, με ό,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται, ενώ τα (άψητα και ανάλατα) κάσιους το ακριβώς αντίθετο.
Τώρα, για το ότι παχαίνουν, οκ, φαντάζομαι ότι για έναν τύπο που κάνει καθιστική ζωή και την πέφτει το βράδυ στον καναπέ του να δει μπάλα τρώγοντας μια σακούλα από δαύτα συνοδεία της μπύρας του, όντως ισχύει. Από την άλλη πλευρά, για κάποιον που έχει κάψει 1000-1500 θερμίδες σε μια βαρβάτη προπόνηση και έχει μια γεμάτη μέρα μπροστά του, είναι λίγο υπερβολικό νομίζω να συζητάμε για την (υψηλή) περιεκτικότητά τους σε ενέργεια.

----------------------------------

Run-time Error
konkarien Posted - 05/10/2017 : 23:40:48
quote:
Originally posted by RiffRaff

Εγώ το τελευταίο διάστημα έχω ανακαλύψει τα κάσιους είτε πριν είτε - κυρίως - μετά την προπόνηση και έχω παρατηρήσει ότι με "κρατάνε" ακόμη και σε ιδιαίτερα απαιτητικές προπονήσεις, όπως LR ή interval. Επίσης, αν δεν είναι placebo effect - κάτι που θα φανεί σε ένα εύλογο βάθος χρόνου - νιώθω να έχω και καλύτερη πνευματική διαύγεια.

--------------------------

Run-time Error



Είναι πανάκριβα όμως και παχαίνουν



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
RiffRaff Posted - 05/10/2017 : 16:26:23
Εγώ το τελευταίο διάστημα έχω ανακαλύψει τα κάσιους είτε πριν είτε - κυρίως - μετά την προπόνηση και έχω παρατηρήσει ότι με "κρατάνε" ακόμη και σε ιδιαίτερα απαιτητικές προπονήσεις, όπως LR ή interval. Επίσης, αν δεν είναι placebo effect - κάτι που θα φανεί σε ένα εύλογο βάθος χρόνου - νιώθω να έχω και καλύτερη πνευματική διαύγεια.

--------------------------

Run-time Error
trexantiris Posted - 31/08/2017 : 16:57:27
Αν τρως τα φυστίκια με τις χούφτες (και ειδικά αν είναι ωμά, οπότε διατηρούν αναλοίωτα τα ακόρεστα λιπαρά τους) τί το θέλεις το φυστικοβούτυρο; :Ρ :Ρ :D

Free your feet...free your senses!
kostao Posted - 31/08/2017 : 11:59:34
Περιέχει 34% πρωτεΐνη, με κάποιο μαγικό τρόπο έχουν αυξήσει το ποσοστό σε σχέση με τα φυστίκια. "μαγικό" μάλλον.
Μόνο αυτό το φοινικέλαιο περιέχει, όπως και το calve. Ζάχαρη δεν έχουν προσθέσει.
Έτσι και αλλιώς τα φυστίκια τα τρώω με τις χούφτες, δεν περίμενα από τα φυστικοβούτυρα να τα αντικαταστήσουν.
UnHaCkAbLe Posted - 31/08/2017 : 11:23:51
Το φυστικοβούτυρο περιέχει "καλά" λίπη, είναι γευστικότατο και υγιεινότατο! Αλλά άνθρωποι μου, μη κάνετε το λάθος να το χρυσοπληρώνετε στα μαγαζιά. Χώρια τού ότι 9 στα 10 περιέχουν ζάχαρη, φινικέλαιο και ένα κάρο άλλα ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ συστατικά, πληρώνετε στη 3πλασια-4πλάσια τιμή κάτι που μπορείτε να φτιάξετε πανεύκολα στο σπίτι μόνοι σας και να είναι και πολύ πιο ποιοτικό αφού δεν θα περιέχει τίποτε άλλο εκτός από φυστίκια!

Αλήθεια ... το "Hi pro" τι το παραπάνω έχει και το ψάχνεις;
nikkapen Posted - 30/08/2017 : 18:54:48
Ειναι υγιεινο;Ενδεικνυται για την καθημερινη διατροφη ενος δρομεα;Περιεχει κορεσμενα λιπαρα;

Τρεχω αρα υπαρχω.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000