Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Πεζοπόρα τμήματα σε χώρους προπόνησης

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
RiffRaff Δημοσιευτηκε - 03/10/2017 : 14:43:30
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Με το συγκεκριμένο ποστ θα ήθελα να θίξω το δεύτερο μεγάλο πρόβλημα που - τουλάχιστον εγώ - αντιμετωπίζω σε προπονήσεις στο γήπεδο μετά το ζήτημα των υποδομών στους ανοιχτούς χώρους άθλησης/προπόνησης, το οποίο σχετίζεται με τη - σε γενικές γραμμές - συμπαθή κάστα των πεζοπόρων. Άνθρωποι of all shapes and ages που άφησαν τον καναπέ τους (και αυτό είναι υπέροχο, μπράβο τους), αλλά που φαίνεται να αντιλαμβάνονται κάποια πράγματα με τελείως λάθος τρόπο.
Για παράδειγμα, δε γίνεται σε χώρους προπόνησης, στους οποίους σκάνε μάλιστα και πραγματικοί αθλητές που αναπτύσσουν πραγματικά μεγάλες ταχύτητες, να "την πέφτουν" στο ταρτάν και να συνοδεύουν την κουβέντα τους με χαλαρό περπάτημα.
Και, άντε, να δεκτώ ότι για κάποιους ισχύει το ότι δεν έχουν πλήρη αντίληψη του τι θα πει προπόνηση, τουλάχιστον τις πρώτες φορές της παρουσίας τους σε τέτοιο χώρο. Π.χ., πριν κανά μήνα δεν άντεξα και έκανα παρατήρηση σε κάποιον που περπατούσε αργά και στη μέση και εκείνος μου απάντησε πως και εγώ απτην πλευρά μου πάω "ανάποδα" (με αντίθετη φορά), οπότε δε θα πρέπει να κάνω παρατηρήσεις, μη μπορώντας να αντιληφθεί ότι αυτό εξυπηρετεί κάτι προπονητικά.
Από την 3-4 φορά, όμως, που πηγαίνεις στην περίβολο ενός γηπέδου, η οποία έχει ταρτάν σε ένα πλάτος μόνο 2 μέτρων, θα πρέπει να είσαι σε θέση να αντιληφθείς ότι αν θες "καφέ και κουβέντα" είτε θα το κάνεις παραδίπλα στο τσιμέντο είτε στη χειρότερη των περιπτώσεων - καταχρηστικά - στην άκρη άκρη του ταρτάν. Και σε καμία των περιπτώσεων δε μπορεί να προχωράς αμέριμνος και χαλαρός, σα να κάνεις βόλτα στην παραλία, χωρίς να έχεις αίσθηση το ποιος και με τι ταχύτητα έρχεται από πίσω σου.
Δηλαδή εγώ και πόσοι άλλοι, που στο περπάτημα χαλαρώματος ανάμεσα στα κομμάτια βγαίνουμε στο τσιμέντο και προχωράμε για να μην ενοχλούμε τους υπόλοιπους που αθλούνται, είμαστε χαζοί; Και μιας και πιάσαμε και την αναφορά στην παραλία, στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον η απόσταση Καυταντζογλείου-παραλίας είναι σκάρτο ένα χιλιόμετρο. Για ποιο λόγο όσοι θέλουν απλά να περπατήσουν δεν κατεβαίνουν να το κάνουν εκεί που είναι και σαφώς πιο όμορφα; Και στην παραλία, φυσικά, υπάρχουν αρκετά άτομα που τρέχουν, από τα οποία κανείς δε θα διαμαρτυρηθεί ότι ενοχλείται από τους πεζούς.
Τέλος πάντων, δεν ξέρω αν οι συμφορουμίτες (ειδικά οι από τας Αθήνας) αντιμετωπίζετε ανάλογο πρόβλημα. Ομολογώ, πάντως, ότι θα ήθελα να ακούσω γνώμες ή/και πιθανές λύσεις.

---------------------

Run-time Error
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Nek2000 Posted - 12/10/2017 : 18:46:03
quote:
Originally posted by Delazaren

παίδες, παίδες, παίδες... σωστά όλα αυτά αλλά μου φαίνεται πως δεν έχετε μάθει να φωνάζετε. :-) Δυστυχώς θέλει φωνή. Προσωπικά - ναι είμαι λίγο περίεργος - κάνω υποδείξεις στους πάντες με παραβατική συμπεριφορά ακόμα και όταν δεν με ενοχλούν στο στάδιο αλλά ενδέχεται να ενοχλήσουν κάποιον άλλον (πχ τρέχουν ανάποδα στον 1ο, περπατάνε στο 1ο, δεν προσέχουν κτλ). Όταν τρέχω δε, φωνάζω αρκετά δυνατά που μάλλον με ακούει όλο το στάδιο. Έτσι πρέπει, μέχρι να μάθει και ο τελευταίος πως να συμπεριφέρεται στους διαδρόμους.



Έτσι ακριβώς είναι.
RiffRaff Αν φωνάξεις μπορεί να σου χαλάσει εκείνο το κομμάτι, αλλά αν δεν φωνάξεις καθόλου θα συνεχίσει να περπατάει και θα σου χαλάσει και τα υπόλοιπα
stratos_al Posted - 12/10/2017 : 14:11:24
Το ίδιο συμβαίνει και σε αγώνες. Ίδια συμπεριφορά ίδια τακτική ακόμη και από χρόνια αθλούμενους. Ο ένας πετάει καπάκια και μπουκάλια στα πόδια σου, ό άλλος φτύνει πάνω σου, ο άλλος πάει με το παρεάκι του στον Μαραθώνιο και πιάνουν όλο μα όλο το οδόστρωμα.... κι αν πεις τίποτα σε λένε και μαλ@κ@ ή περίεργο ή ακόμη και κανένα πιο χοντρό "άντε και..."
Τι να πεις...

Δεν είναι μόνο στα στάδια που λέμε ότι οι αμαθείς δημιουργούν προβλήματα, είναι και οι καθόλα έμπειροι που σου κάνουν τη ζωή δύσκολη...γιατί δεν θεωρώ κάποιον που τρέχει μαραθώνιο ότι είναι αμαθής. Φαντάζομαι λοιπόν ότι αυτός ο κύριος/α ακόμη και αν βρεθεί στο στάδιο το ίδιο θα κάνει. Ο εαυτούλης μου ΜΟΝΟ και οι υπόλλοιποι κόφτε το λαιμό σας. Αφού βγήκα για τρέξιμο εσείς τι θέλετε εδώ....

Την ίδια συμπεριφορά που έχει σπίτι του, μαθαίνει στο παιδάκι του, την ίδια χρησιμοποιεί στο αυτοκίνητο, στην ποδηλατάδα του, στη βόλτα την απλή με την οικογένεια, στην παραλία παντού. Ο Ελληνάρας με τα όλα του υπάρχει και στο τρέξιμο, μην το ξεχνάμε....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
RiffRaff Posted - 12/10/2017 : 11:00:53
Ναι, ρε παιδιά, να φωνάξουμε, αλλά όταν είσαι στη μέση ενός κομματιού πηγαίνοντας με 3:30, ξέρω γω, αν μπεις σε αυτή τη λογική, χάνεις τις ανάσες σου, σπάει ο ρυθμός και γενικά δημιουργείται πρόβλημα στην εκτέλεση της άσκησης. Και άντε, το κάνεις τη μία φορά, λες δε γαμιέται, δεν τρέχει και τίποτα το 1:25 να γίνει 1:30. Αν και στα 10 κομμάτια πρέπει να συμβεί το ίδιο, υπάρχει θέμα. Εγώ συνήθως δημιουργώ εναλλακτικά "περάσματα" ήδη από τα 50-100 μέτρα απόσταση και αν δεν πιάσει αυτό, βαράω δυνατά παλαμάκια μπας και νιώσουν.


--------------------------
Run-time Error
ANASTASIOS Posted - 12/10/2017 : 10:14:50
quote:
Originally posted by Delazaren

παίδες, παίδες, παίδες... σωστά όλα αυτά αλλά μου φαίνεται πως δεν έχετε μάθει να φωνάζετε. :-) Δυστυχώς θέλει φωνή. Προσωπικά - ναι είμαι λίγο περίεργος - κάνω υποδείξεις στους πάντες με παραβατική συμπεριφορά ακόμα και όταν δεν με ενοχλούν στο στάδιο αλλά ενδέχεται να ενοχλήσουν κάποιον άλλον (πχ τρέχουν ανάποδα στον 1ο, περπατάνε στο 1ο, δεν προσέχουν κτλ). Όταν τρέχω δε, φωνάζω αρκετά δυνατά που μάλλον με ακούει όλο το στάδιο. Έτσι πρέπει, μέχρι να μάθει και ο τελευταίος πως να συμπεριφέρεται στους διαδρόμους.

http://kyklosdromeon.blogspot.gr/




Καλά τα λές,αρκεί να ακούγεσαι

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Delazaren Posted - 11/10/2017 : 11:41:45
παίδες, παίδες, παίδες... σωστά όλα αυτά αλλά μου φαίνεται πως δεν έχετε μάθει να φωνάζετε. :-) Δυστυχώς θέλει φωνή. Προσωπικά - ναι είμαι λίγο περίεργος - κάνω υποδείξεις στους πάντες με παραβατική συμπεριφορά ακόμα και όταν δεν με ενοχλούν στο στάδιο αλλά ενδέχεται να ενοχλήσουν κάποιον άλλον (πχ τρέχουν ανάποδα στον 1ο, περπατάνε στο 1ο, δεν προσέχουν κτλ). Όταν τρέχω δε, φωνάζω αρκετά δυνατά που μάλλον με ακούει όλο το στάδιο. Έτσι πρέπει, μέχρι να μάθει και ο τελευταίος πως να συμπεριφέρεται στους διαδρόμους.

http://kyklosdromeon.blogspot.gr/
RiffRaff Posted - 11/10/2017 : 11:27:41
@as400: Μιας και εγώ το ανακίνησα το θέμα, εξαρχής έγραψα ότι άνθρωποι που πρωτομπαίνουν σε στίβο/χώρο άθλησης είναι λογικό να είναι ελαφρώς "άνιωθοι" σε σχέση με τους κανόνες συμπεριφοράς εκεί μέσα. Αλλά απτην 3-4 επίσκεψη κάποιου σε τέτοιο χώρο, παύει αυτή η δικαιολογία γιατί πλέον περνάμε σε ζητήματα καταστρατήγησης της κοινής λογικής (πρέπει κανείς να είναι σε θέση να αντιλαμβάνεται πότε δημιουργείται κίνδυνος σωματικής ακεραιότητας του ίδιου ή των υπολοίπων), αλλά και συμπεριφοράς (όπως στο πεζοδρόμιο πχ δίνεις προτεραιότητα σε μια μαμά με καρότσι ή σε έναν ηλικιωμένο ή σε κάποιον που κουβαλάει βάρος - δε χρειάζεται να στο πει κανείς, το καταλαβαίνεις μόνος σου). Απλά, στα στάδια σε σχέση με "έξω" υπάρχει και μια ευθύνη των αρμοδίων του χώρου στο να τηρούνται (κάποι)οι κανόνες.
Τώρα, για το άλλο που λες, τι να πω. Ίσως όλη αυτή η "χύμα" κατάσταση να έχει διαφθείρει κατά κάποιο τρόπο ακόμη και τους ανθρώπους του χώρου...
as400 Posted - 11/10/2017 : 09:59:00
Καλημερα , ολα οσα γραφετε ειναι ολοσωστα αλλα δεν λαμβανετε υποψιν σας ενα βασικο παραγοντα , τη γνωση , οι ανθρωποι που περπατουν μεσα στους στιβους ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ πως ειναι ο σωστος τροπος που πρεπει να χρησιμοποιουν το στιβο και """καλα κανουν""" και δεν ξερουν , ΑΛΛΑ τη δευτερα το βραδυ στο ΟΑΚΑ ομαδα απο 10-15 αθλουμενους πηγαινουν πολυ αργα στην εσωτερικη διαδρομη με συνεπεια παιδια που εκαναν γρηγορα να κανουν σλαλομ για να τους περασουν . Οταν δε τα παιδια τους φωναξαν απο μακρια "ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ" η απαντηση τους ηταν : "Μα στον πρωτο παμε"!!!!!!!!
Οταν τους πλησιασα και τους ειπα τι εννοουσαν τα παιδια και την εννοια της πρωτης διαδρομης μου ειπαν ολοι μαζι και αποδειχτηκε οτι ετσι ηταν , "ετσι μας εχει πει η προπονητρια μας", εκει να δειτε τοιχο που εφαγα . Οταν λοιπον οι προπονητες τους λενε να πηγαινουν στην εσωτερικη ολα τα αλλα περισσευουν , το ιδιο ισχυει και με τους μεγαλους ανθρωπους σε ηλικια που τους λενε οι γιατροι "θα πας στο γηπεδο και θα κανεις 10 βολτες" , μπαινει λοιπον και ο αλλος/αλλη με το σκαρπινι/γοβα και κανει 10 βολτες μεσα στο γηπεδο οπως της ειπε ο γιατρος .......και μην ακουσω κανεναν να πει οτι οι γιατροι η οι προπονητες που μολις εχουν τελειωσει τη γυμναστικη ακαδημια ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ
Για να μην παρεξηγηθω δεν ειμαι κανενας γρηγορος αλλα τουλαχιστον δεν πηγαινα και στην εσωτερικη .

AS400
gargadua Posted - 10/10/2017 : 17:58:55
Έχω κόψει το γήπεδο εδώ και χρόνια για κάτι τέτοιους λόγους (προφανώς ακατανόητους για το ευρύ ελληνικό κοινό). Η μόνη συμβουλή που έχω να δώσω είναι ή κάνουμε προπόνηση σε γήπεδο όταν δεν έχει κόσμο(πολύ πρωί συνήθως) ή εκτός γηπέδου.
Το να πηγαίνεις στο γήπεδο και σε κάθε προπόνηση να σπάνε τα νεύρα σου για τον κάθε ηλίθιο δεν είναι σωστό για την ψυχική μας υγεία.

Στην Ελλάδα δεν γεννήθηκε μόνο η δημοκρατία, πέθανε κιόλας.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
RiffRaff Posted - 06/10/2017 : 10:43:59
quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by RiffRaff

@Hermes: Παναγιώτη, τουλάχιστον φαίνεται ότι δεν είναι είμαι εγώ μόνο ο "περίεργος". Φυσικά, αντίστοιχες συμπεριφορές (μηχανάκια σε πεζοδρόμια, παρκάρισμα σε διάβαση, είσοδος σε μονόδρομο "επειδή έτσι βόλευε", τριπλοπαρκάρισμα, κτλ.) συναντάς καθημερινά στο δρόμο, ας πούμε. Απλά, θεωρείς ότι σε χώρους άθλησης αυτά τα φαινόμενα θα περιορίζονται. Εμ, έλα που δεν...

@prof: Ένα απίθανο (και αρκετά επικίνδυνο) περιστατικό στο Καυταντζόγλειο μου συνέβη πριν κάποιες βδομάδες. Έκανα ένα "ζυγό" κομμάτι, πράγμα που σημαίνει πως πήγαινα "ανάποδα". Σε κάποια φάση, περνώντας μπροστά από το κυλικείο, μπουκάρει ένα αυτοκίνητο με φόρα (μιας και όπως γνωρίζεις είναι ψιλοανηφορική η είσοδος, οπότε μπήκε με γκάζι) και παραλίγο να πέσει πάνω μου. Αν δε του φώναζα εγώ και κάποιοι άλλοι που βρίσκονταν γύρω, θα με είχε χτυπήσει. Η εξήγησή του ήταν ότι κοίταξε προς το μέρος που θα έπρεπε να έρχονται οι δρομείς (κανονική φορά) και επειδή δεν είδε κανένα, αποφάσισε να μπουκάρει (και όποιον πάρει ο χάρος).
Από ό,τι κατάλαβα, τέτοιο περιστατικό δε συνέβαινε πρώτη φορά και εδώ τίθεται το εξής ζήτημα. ΙΧ είτε συνοδών είτε υπαλλήλων του γηπέδου, από πού προκύπει ότι μπορούν να μπαίνουν στην περίβολο του γηπέδου ανά πάσα ώρα και στιγμή και μάλιστα ενώ υπάρχουν διάφοροι χώροι πάρκινγκ σε ακτίνα 100-200 μέτρων; Άντε, να είναι κάποιος προμηθευτής να το καταλάβω, αλλά και πάλι όχι σε random ώρες.
Τελικά, μιας και τα κομμάτι ήταν 500άρια, απόσταση για την οποία έχω αρκετά ορόσημα στην παραλία, αποφάσισα να σταματήσω την προπόνηση στο γήπεδο εκείνη την ώρα και να κατέβω να κάνω το υπόλοιπο πρόγραμμα εκεί.

---------------------------------

Run-time Error


wild west το Καυταντζογλειο!!!






ΥΓ. Εντάξει, ας μην είμαστε υπερβολικοί, αλλά φαίνεται από τις τοποθετήσεις 3 ανθρώπων (εμού συμπεριλαμβανομένου) στο συγκεκριμένο thread πως, αν παντού - λίγο πολύ - υπάρχουν τέτοιου είδους ζητήματα, στο Καυταντζόγλειο είναι ένα κλικ παραπάνω, ίσως επειδή πλέον δεν υπάρχει και η εναλλακτική του βοηθητικού.


Run-time Error
Hermes Posted - 05/10/2017 : 21:43:41
quote:
Originally posted by RiffRaff

@Hermes: Παναγιώτη, τουλάχιστον φαίνεται ότι δεν είναι είμαι εγώ μόνο ο "περίεργος". Φυσικά, αντίστοιχες συμπεριφορές (μηχανάκια σε πεζοδρόμια, παρκάρισμα σε διάβαση, είσοδος σε μονόδρομο "επειδή έτσι βόλευε", τριπλοπαρκάρισμα, κτλ.) συναντάς καθημερινά στο δρόμο, ας πούμε. Απλά, θεωρείς ότι σε χώρους άθλησης αυτά τα φαινόμενα θα περιορίζονται. Εμ, έλα που δεν...

@prof: Ένα απίθανο (και αρκετά επικίνδυνο) περιστατικό στο Καυταντζόγλειο μου συνέβη πριν κάποιες βδομάδες. Έκανα ένα "ζυγό" κομμάτι, πράγμα που σημαίνει πως πήγαινα "ανάποδα". Σε κάποια φάση, περνώντας μπροστά από το κυλικείο, μπουκάρει ένα αυτοκίνητο με φόρα (μιας και όπως γνωρίζεις είναι ψιλοανηφορική η είσοδος, οπότε μπήκε με γκάζι) και παραλίγο να πέσει πάνω μου. Αν δε του φώναζα εγώ και κάποιοι άλλοι που βρίσκονταν γύρω, θα με είχε χτυπήσει. Η εξήγησή του ήταν ότι κοίταξε προς το μέρος που θα έπρεπε να έρχονται οι δρομείς (κανονική φορά) και επειδή δεν είδε κανένα, αποφάσισε να μπουκάρει (και όποιον πάρει ο χάρος).
Από ό,τι κατάλαβα, τέτοιο περιστατικό δε συνέβαινε πρώτη φορά και εδώ τίθεται το εξής ζήτημα. ΙΧ είτε συνοδών είτε υπαλλήλων του γηπέδου, από πού προκύπει ότι μπορούν να μπαίνουν στην περίβολο του γηπέδου ανά πάσα ώρα και στιγμή και μάλιστα ενώ υπάρχουν διάφοροι χώροι πάρκινγκ σε ακτίνα 100-200 μέτρων; Άντε, να είναι κάποιος προμηθευτής να το καταλάβω, αλλά και πάλι όχι σε random ώρες.
Τελικά, μιας και τα κομμάτι ήταν 500άρια, απόσταση για την οποία έχω αρκετά ορόσημα στην παραλία, αποφάσισα να σταματήσω την προπόνηση στο γήπεδο εκείνη την ώρα και να κατέβω να κάνω το υπόλοιπο πρόγραμμα εκεί.

---------------------------------

Run-time Error


wild west το Καυταντζογλειο!!!
RiffRaff Posted - 05/10/2017 : 11:01:22
@Hermes: Παναγιώτη, τουλάχιστον φαίνεται ότι δεν είναι είμαι εγώ μόνο ο "περίεργος". Φυσικά, αντίστοιχες συμπεριφορές (μηχανάκια σε πεζοδρόμια, παρκάρισμα σε διάβαση, είσοδος σε μονόδρομο "επειδή έτσι βόλευε", τριπλοπαρκάρισμα, κτλ.) συναντάς καθημερινά στο δρόμο, ας πούμε. Απλά, θεωρείς ότι σε χώρους άθλησης αυτά τα φαινόμενα θα περιορίζονται. Εμ, έλα που δεν...

@prof: Ένα απίθανο (και αρκετά επικίνδυνο) περιστατικό στο Καυταντζόγλειο μου συνέβη πριν κάποιες βδομάδες. Έκανα ένα "ζυγό" κομμάτι, πράγμα που σημαίνει πως πήγαινα "ανάποδα". Σε κάποια φάση, περνώντας μπροστά από το κυλικείο, μπουκάρει ένα αυτοκίνητο με φόρα (μιας και όπως γνωρίζεις είναι ψιλοανηφορική η είσοδος, οπότε μπήκε με γκάζι) και παραλίγο να πέσει πάνω μου. Αν δε του φώναζα εγώ και κάποιοι άλλοι που βρίσκονταν γύρω, θα με είχε χτυπήσει. Η εξήγησή του ήταν ότι κοίταξε προς το μέρος που θα έπρεπε να έρχονται οι δρομείς (κανονική φορά) και επειδή δεν είδε κανένα, αποφάσισε να μπουκάρει (και όποιον πάρει ο χάρος).
Από ό,τι κατάλαβα, τέτοιο περιστατικό δε συνέβαινε πρώτη φορά και εδώ τίθεται το εξής ζήτημα. ΙΧ είτε συνοδών είτε υπαλλήλων του γηπέδου, από πού προκύπει ότι μπορούν να μπαίνουν στην περίβολο του γηπέδου ανά πάσα ώρα και στιγμή και μάλιστα ενώ υπάρχουν διάφοροι χώροι πάρκινγκ σε ακτίνα 100-200 μέτρων; Άντε, να είναι κάποιος προμηθευτής να το καταλάβω, αλλά και πάλι όχι σε random ώρες.
Τελικά, μιας και τα κομμάτι ήταν 500άρια, απόσταση για την οποία έχω αρκετά ορόσημα στην παραλία, αποφάσισα να σταματήσω την προπόνηση στο γήπεδο εκείνη την ώρα και να κατέβω να κάνω το υπόλοιπο πρόγραμμα εκεί.

---------------------------------

Run-time Error
prof Posted - 04/10/2017 : 22:41:57
Δεν είναι αυτονόητο για όσους τρέχουν ανάποδα ότι πρέπει να προσέχουν...
Σήμερα έτυχε και αυτό!!!Στο Καυτατζόγλειο στην μια άκρη του ταρτάν περπατούσε μια κυρία ντυμένη για βόλτα στην Τσιμισκή και στην άλλη άκρη ήταν το σκυλί της. Έτσι εσύ έπρεπε να περάσεις ανάμεσα. Αλλά δεν μπορούσες γιατί υπήρχε και το λουρί του σκύλου!!!!
Καλό εεεεε. Έγραψε ιστορία η κυρία. Βέβαια με την πρώτη παρατήρηση μάζεψε τον σκύλο της.
Hermes Posted - 04/10/2017 : 22:02:16
μεγάλη κουβέντα και πονεμένο θέμα άνοιξες Λευτέρη!
χέστα και άστα είναι παντου! (pardon my vulgarity)
RiffRaff Posted - 04/10/2017 : 13:48:31
@OdiOdiOdi: Ναι, Odi, πλέον είναι εντελώς ελεύθερη η είσοδος. Απλά, πλέον, λόγω έργων στο βοηθητικό, κάποιος μπορεί να προπονηθεί μόνο στην περίβολο. Η οποία, φυσικά, δεν έχει ταρτάν με 6-8 κουλουάρ, παρά μόνο για 2-2,5 μέτρα, χωρίς διακριτό διαχωρισμό σε δύο έστω λωρίδες. Αυτό από φέτος, γιατί πέρυσι, τουλάχιστον μέχρι τα τέλη
του Μάρτη, ήταν ανοικτό και το βοηθητικό, για την είσοδο στο οποίο δε ζητούσαν τίποτα. Και - μεταξύ μας - αν το κάνανε, θα ήταν μέγιστη πρόκληση με την εικόνα που παρουσίαζε...

Run-time Error
OdiOdiOdi Posted - 04/10/2017 : 12:45:54
@RiffRaff: δηλαδή τώρα δεν ισχύει η είσοδος; Όποιος θέλει μπαίνει τζάμπα πλέον;

Έπρεπε να ήμουνα εγώ μανατζερ του καυταζογλείου! 10 ευρω είσοδο στους παοκτσηδες, 5 στους αριανους και δωρεαν (με τοστ και αναψυκτικο δώρο) στους ηρακληδείς :D

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000