Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 hoka...

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
giannis1970 Δημοσιευτηκε - 05/12/2017 : 15:22:24
η γνωνη σας...
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
petaloudas Posted - 07/08/2019 : 14:05:53
καταπληκτικη τιμη απο sportsshoes και το πηρα ...mafate evo , πρωτη δοκιμη σε μικτη διαδρομη χωμα ασφαλτος ,το παπουτσι ειναι καταπληκτικο ...
RiffRaff Posted - 27/02/2019 : 16:14:26
quote:
Originally posted by avatos

φιλε Λευτερη-RiffRaff- ειχες απολυτο δικιο για το συγκεκριμενο παπουτσι...



Γεια σου, Φίλιππε! Παπουτσάρα λέμε! Θα άξιζε κανείς να φτιάξει ένα στοκ από δαύτα και να μην ξαναχρησιμοποιήσει άλλο παπούτσι!

--------------------------
Run-time Error
avatos Posted - 27/02/2019 : 14:37:40
φιλε Λευτερη-RiffRaff- ειχες απολυτο δικιο για το συγκεκριμενο παπουτσι...
avatos Posted - 27/02/2019 : 14:34:56
επαθα πλακα κυριολεκτικα με το chalenger το οποιο σε παει φοβερα σε χωμα αλλα κ σε ασφαλτο ,οσο για την ανθεκτικοτητα τους ειναι πραγματικα απιστευτη...
gargadua Posted - 26/02/2019 : 22:35:08
Πήρα τα clifton 5 και έχω κάνει κάπου στα 100 χλμ. Στην αρχή πραγματικά υπάρχει μια "ξινίλα" λόγω του 5 της υψομετρικής του, όμως αυτό δεν είναι θέμα, μετά από λίγο δεν υπάρχει ως προβληματισμός. Και προστατευτικό και μαλακό όσο πρέπει. Δεν είμαι σίγουρος όμως αν κάποιος είναι ευχαριστημένος με άλλη μάρκα αν αξίζει τον κόπο να τα αγοράσει. Γενικώς όμως είναι καλό παπούτσι. Υπάρχει μια μικρή πίεση στη καμάρα, απλά την νοιώθεις, όχι να ενοχλεί και ας πρηνίζω τρελά. Σχετικά με τον χώρο εμπρός θα έλεγα ότι είναι επαρκής ακόμα και για τις δικές μου πατούσες.
Η αντοχή του στο χρόνο θα δείξει αν τελικά άξιζε τα λεφτά του.


Harry Chapin, "Cats in the cradle", 1974
https://www.youtube.com/watch?v=7OqwKfgLaeA


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
konkarien Posted - 11/02/2019 : 00:46:32
quote:
Originally posted by iara

https://www.21run.com/en/search/hoka+/



Καλησπέρα.

Μήπως υπάρχει κάποιο κουπόνι;





ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
iara Posted - 10/02/2019 : 12:27:34
https://www.21run.com/en/search/hoka+/
giannis1970 Posted - 01/09/2018 : 16:02:52
Κάπως έτσι αντιμετώπισα κ εγώ το θέμα με το 4, κ ευτυχώς λειτούργησε αψογα
giannis1970 Posted - 01/09/2018 : 16:01:25
Φίλε Βασίλη ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, έχω 1700χλμ στο 4 οπότε τα χουν φάει τα ψωμιά τους κ η αντικατάσταση τους θα γίνει με το 5
vasilis dr Posted - 01/09/2018 : 15:46:32
quote:
Originally posted by giannis1970

αν εχει τρεξει καποιος φιλος τα clifton 5 ηθελα να μας πει αν υπαρχει αυτη η πιεση στην καμαρα που υπηρχε στα clifton 4 ,ευχαριστω



Φίλος μου που τα αγόρασε πριν 1 μήνα (Clifton 5 wide) μου ανέφερε ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.....με την ευκαιρία της ερώτησης να πω την πατέντα που εγώ έκανα και αντιμετώπισα το παραπάνω πρόβλημα στα 3 ζευγάρια Clifton 4 που έχω...α)παίρνουμε 2 παλιές εσωτερικές σόλες και κόβουμε το πίσω μέρος της φτέρνας τους(8-9cm)....β)τα 2 αυτά μικρά κομμένα κομμάτια τα τοποθετούμε στο πίσω τμήμα του παπουτσιού μας κάτω από την υπάρχουσα σόλα.....γ)αυτό έχει ως αποτέλεσμα η φτέρνα να είναι πλέον κάτι χιλιοστά πιο ψηλά από ότι ήταν πριν (ανεβαίνει το drop) και έτσι να δημιουργείται ένα είδος ''γέφυρας'' στο σημείο που ξεκινάει η καμάρα του ποδιού, ακριβώς εκεί δηλαδή που εντοπίζεται και το πρόβλημα......σε μένα έπιασε απόλυτα και δεν είχα ποτέ καμιά ενόχληση.
giannis1970 Posted - 01/09/2018 : 11:23:04
αν εχει τρεξει καποιος φιλος τα clifton 5 ηθελα να μας πει αν υπαρχει αυτη η πιεση στην καμαρα που υπηρχε στα clifton 4 ,ευχαριστω
giokal Posted - 19/06/2018 : 10:10:18
Έχουν στενή φόρμα Πέτρο, ειδικά οι πιο παλιές εκδόσεις. Στο μήκος όμως είναι κανονικά. Ευτυχως πλέον από το 4 και μετά το clifton βγαίνει και σε έκδοση wide με αισθητά περισσότερο χώρο για τα δάχτυλα στα πλάγια. Δεν ξέρω όμως αν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα η συγκεκριμένη εκδοση. Ειδικά για πολυωρη συμμετοχή σε ultra θεωρω πως τα wide είναι μονόδρομος. Βεβαιώσου για το νούμερο σου όσον αφορά το μήκος και μετά ψάξε για την wide εκδοση. Αυτά έχω εγώ :

www.runningwarehouse.eu/HOKA_ONE_ONE_Clifton_4_Wide_Mens_Shoes_Blue_Jasmine/descpage-HOCL4X9.html

Εχω κάνει γύρω στα 700χλμ και κρατάνε σχετικά καλά ακόμη.
Peter L Posted - 19/06/2018 : 08:48:52
quote:
Originally posted by giokal

quote:
Originally posted by Peter L

Καλημέρα ,γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν HOKA clifton στην Αθήνα?
Το νούμερο μου σε HOKA πρέπει να είναι 46,2/3 ή 47 .
Ευχαριστώ.
Στην Θεσσαλονίκη θα πάω σε 2 βδομάδες αλλά θα εχουν ξεκινήσει οι εκπτώσεις και νομίζω ότι θα έχουν εξαφανιστεί.

Το φαινόμενο HOKA εχει ταράξει τα νερά της παγκόσμιας παπουτσοβιομηχανίας.




Πέτρο στην Αθήνα σίγουρα εχει hoka το extremepro στο Περιστέρι και το Outrun στον Φλοίσβο.

Πάντως συγκεκριμένα για τα Clifton επειδή ήδη στο εξωτερικό κυκλοφόρησε το νέο μοντέλο 5, θα πέσει αρκετά η τιμή του υπάρχοντος 4. Οι αλλαγές είναι μικρές και αυτές κυρίως στο ύφασμα. Αν ξερεις το νούμερο σου συνήθως βρίσκεις καλές ευκαιρίες στο εξωτερικό την περίοδο που αλλάζουν τα μοντέλα. Όσον αφορά το μήκος το clifton είναι αυτό που λέμε true to size.



Γιώργο καλημέρα , πριν 2 χρονια που δοκιμασα απο έναν φίλο μου ήταν λίγο στενά μπροστά .Πρέπει να τα δοκιμάσω και ας δώσω και κάτι παραπάνω .Δεν υπάρχουν τουλάχιστον στο runnerstore που πήγα.
giokal Posted - 18/06/2018 : 13:11:05
quote:
Originally posted by Peter L

Καλημέρα ,γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν HOKA clifton στην Αθήνα?
Το νούμερο μου σε HOKA πρέπει να είναι 46,2/3 ή 47 .
Ευχαριστώ.
Στην Θεσσαλονίκη θα πάω σε 2 βδομάδες αλλά θα εχουν ξεκινήσει οι εκπτώσεις και νομίζω ότι θα έχουν εξαφανιστεί.

Το φαινόμενο HOKA εχει ταράξει τα νερά της παγκόσμιας παπουτσοβιομηχανίας.



Πέτρο στην Αθήνα σίγουρα εχει hoka το extremepro στο Περιστέρι και το Outrun στον Φλοίσβο.

Πάντως συγκεκριμένα για τα Clifton επειδή ήδη στο εξωτερικό κυκλοφόρησε το νέο μοντέλο 5, θα πέσει αρκετά η τιμή του υπάρχοντος 4. Οι αλλαγές είναι μικρές και αυτές κυρίως στο ύφασμα. Αν ξερεις το νούμερο σου συνήθως βρίσκεις καλές ευκαιρίες στο εξωτερικό την περίοδο που αλλάζουν τα μοντέλα. Όσον αφορά το μήκος το clifton είναι αυτό που λέμε true to size.
Peter L Posted - 18/06/2018 : 12:40:58
Καλημέρα ,γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν HOKA clifton στην Αθήνα?
Το νούμερο μου σε HOKA πρέπει να είναι 46,2/3 ή 47 .
Ευχαριστώ.
Στην Θεσσαλονίκη θα πάω σε 2 βδομάδες αλλά θα εχουν ξεκινήσει οι εκπτώσεις και νομίζω ότι θα έχουν εξαφανιστεί.

Το φαινόμενο HOKA εχει ταράξει τα νερά της παγκόσμιας παπουτσοβιομηχανίας.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000