Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Νουμερο παπούτσι

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
roumen Δημοσιευτηκε - 15/04/2018 : 13:00:57
Φοράω νούμερο 11 αλλά μετά από το πέρασμα εβδομάδων μου φαίνονται στενά στην μύτη του παπουτσιού. Να δοκιμάσω με 11,5 ή θα έχω κάποιο πρόβλημα.
Ευχαριστώ
8   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
roumen Posted - 20/05/2018 : 18:41:20
Τελικά μετα απο μερικά τρεξίματα κατάλαβα πως το νούμερο μου έχει αλλάξει. Μετά από 15 χρόνια άλλαξε το μέγεθος μου και τώρα κοντά στα 37 έτη από το 11 πηγαίνω στο 11,5.
roumen Posted - 18/04/2018 : 10:50:20
quote:
Originally posted by skull

Οπότε για αυτούς τους λόγους αναγκάζομαι να πάρω το ρίσκο και να αγοράσω από εξωτερικό και ευτυχώς έως τώρα δεν είχα πρόβλημα με κάποιο παπούτσι πάρα μόνο δύο φορές μία με ένα σορτς και την άλλη με ένα σκουφάκι τα οποία τα άλλαξα με μηδαμινα έξοδα.



Η αλήθεια είναι με τον καιρό το πόδι μεγαλώνει λίγο. Το 2008 έτρεξα τον πρώτο μου αγώνα βουνού με νούμερο 43,5. πλέον φοράω 44,5, χωρίς να έχω ψηλώσει. Οπότε μην σε παραξενεύει ότι μπορεί να χρειαστείς κάποτε άλλο μέγεθος
[/quote]
Περιμένω να μου έρθουν τα παπούτσια και να τα δοκιμάσω,σε ένα άρθρο είχα διαβάσει πως ο άντρας μπορεί να ψηλώνει για κάποια δέκατα του χιλιοστόυ ίσως κάποιο-α χιλιοστά μέχρι κάποια ηλικία πριν αρχίσει η κατιούσα.ωπος και όταν απέκτησα το πρόβλημα στην μέση από δισκοκηλες δύο γιατροί μου απαγορευσαν την εγχείρηση διότι υπάρχει υπάρχει περίπτωση να πετάξει το μόσχευμα.
skull Posted - 16/04/2018 : 23:44:34
Οπότε για αυτούς τους λόγους αναγκάζομαι να πάρω το ρίσκο και να αγοράσω από εξωτερικό και ευτυχώς έως τώρα δεν είχα πρόβλημα με κάποιο παπούτσι πάρα μόνο δύο φορές μία με ένα σορτς και την άλλη με ένα σκουφάκι τα οποία τα άλλαξα με μηδαμινα έξοδα.
[/quote]

Η αλήθεια είναι με τον καιρό το πόδι μεγαλώνει λίγο. Το 2008 έτρεξα τον πρώτο μου αγώνα βουνού με νούμερο 43,5. πλέον φοράω 44,5, χωρίς να έχω ψηλώσει. Οπότε μην σε παραξενεύει ότι μπορεί να χρειαστείς κάποτε άλλο μέγεθος
roumen Posted - 16/04/2018 : 15:44:43
quote:
Originally posted by gargadua

quote:
Originally posted by roumen

Ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου διότι κάποτε είχα αγοράσει nb 890v3 και είχαν διαφορά με τα saucony που προτιμώ ως συνήθως.
Τώρα ώμος βλέπω διάφορα από το saucony zealot ενα με το δύο αλλά και το τρία που έχω τώρα μου φάνηκε διαφορετικό στο μέγεθος.
Και πριν από λίγο εκανα παραγγελία το saucony kinvara οχτώ, σε νούμερο 11,5.Ευελπιστώ να μου έρθει γάντι στο πόδι.



Εγώ σκέφτομαι για τα saucony triumph.
Συνήθως μεταξύ των μοντέλων αλλάζει το καλούπι από στενό σε πλατύ ή το αντίθετο. Τα ΝΒ έχουν άλλο ένα μυστικό, ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ, όπου το μέγεθος d από το Ε ή και 2Ε έχει τεράστια διαφορά και έτσι την πάτησα από αγορά εξωτερικού. Στείλανε το D γιατί μόνο τέτοια είχαν και δεν μου έκαναν ούτε για περπάτημα. Στους καταλόγους των ΝΒ σπάνια θα δεις το πλάτος και πιθανόν να την πατήσει ευκολότερα κάποιος. Αν και μ΄αρέσουν, ιντερνετικά δεν τ΄αγοράζω πλέον.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Αγοράζω μονο από το διαδίκτυο και πάντα από το εξωτερικό και συνήθως από sportshoes.uk.com.
Το καλύτερο θα ήταν να δοκιμάσω πριν αγοράσω αλλά οικονομικά είναι τεράστια διαφορά από εξωτερικό επίσης ακόμη ένας λόγος είναι εδώ στην επαρχία που ειμαι(Άργος Ορεστικο )δεν έχω την δυνατότητα επιλογής παπουτσιού διότι η ποικιλία είναι μηδαμινή στο θέμα παπουτσιού .
Οπότε για αυτούς τους λόγους αναγκάζομαι να πάρω το ρίσκο και να αγοράσω από εξωτερικό και ευτυχώς έως τώρα δεν είχα πρόβλημα με κάποιο παπούτσι πάρα μόνο δύο φορές μία με ένα σορτς και την άλλη με ένα σκουφάκι τα οποία τα άλλαξα με μηδαμινα έξοδα.
gargadua Posted - 16/04/2018 : 08:49:04
quote:
Originally posted by roumen

Ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου διότι κάποτε είχα αγοράσει nb 890v3 και είχαν διαφορά με τα saucony που προτιμώ ως συνήθως.
Τώρα ώμος βλέπω διάφορα από το saucony zealot ενα με το δύο αλλά και το τρία που έχω τώρα μου φάνηκε διαφορετικό στο μέγεθος.
Και πριν από λίγο εκανα παραγγελία το saucony kinvara οχτώ, σε νούμερο 11,5.Ευελπιστώ να μου έρθει γάντι στο πόδι.



Εγώ σκέφτομαι για τα saucony triumph.
Συνήθως μεταξύ των μοντέλων αλλάζει το καλούπι από στενό σε πλατύ ή το αντίθετο. Τα ΝΒ έχουν άλλο ένα μυστικό, ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ, όπου το μέγεθος d από το Ε ή και 2Ε έχει τεράστια διαφορά και έτσι την πάτησα από αγορά εξωτερικού. Στείλανε το D γιατί μόνο τέτοια είχαν και δεν μου έκαναν ούτε για περπάτημα. Στους καταλόγους των ΝΒ σπάνια θα δεις το πλάτος και πιθανόν να την πατήσει ευκολότερα κάποιος. Αν και μ΄αρέσουν, ιντερνετικά δεν τ΄αγοράζω πλέον.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
sakis1971 Posted - 15/04/2018 : 18:15:12
Έτσι, μόνο με τα εκατοστά-χιλιοστά μήκους είναι σίγουρο το μέγεθος

όχι πολύ ποδώκης
roumen Posted - 15/04/2018 : 16:20:37
Ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου διότι κάποτε είχα αγοράσει nb 890v3 και είχαν διαφορά με τα saucony που προτιμώ ως συνήθως.
Τώρα ώμος βλέπω διάφορα από το saucony zealot ενα με το δύο αλλά και το τρία που έχω τώρα μου φάνηκε διαφορετικό στο μέγεθος.
Και πριν από λίγο εκανα παραγγελία το saucony kinvara οχτώ, σε νούμερο 11,5.Ευελπιστώ να μου έρθει γάντι στο πόδι.
gargadua Posted - 15/04/2018 : 13:36:14
Να μετρήσεις το μήκος της πατούσας και να φοράς μήκος + 1εκ-1,5 εκ.
Νούμερα μεγεθών όπως 43, 44 11,5 ή 12 δεν λένε τίποτα. Η κάθε εταιρεία έχει τα δικά της καλούπια. ΜΟΝΟ τα εκ. της πατούσας είναι σταθερά!!!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000