Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 20% των εγγραφών για το 5άρι και 10άρι του ΑΜΑ

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Delazaren Δημοσιευτηκε - 16/04/2018 : 12:04:21
Δεν είναι υπερβολικά χαμηλό το ποσοστό των 20% για τις ατομικές εγγραφές στο 5άρι και 10άρι του ΑΜΑ;

http://kyklosdromeon.blogspot.gr/
11   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
dimitrissss Posted - 18/04/2018 : 07:46:54
Θα πρέπει να ξέρουμε πέραν του 20% τι πάει στους συλλόγους και τι στους χορηγούς. Έχω ακούσει ότι οι συμμετοχές για το δεκάρι και τα πεντάρια δε φτάνουν για τα μέλη των συλλόγων λόγω του ότι οι πιο πολλές πάνε στους χορηγούς.

No pain, no gain!
Deorum Posted - 17/04/2018 : 22:36:20
@aroulio ευχαριστώ, μου είχε διαφύγει.

Σκεφτείτε λίγο την τακτική του ΑΜΑ. Με αυτή τη μικροέκπτωση, δίνει οφέλη στους συλλόγους, σύλλογοι υπάρχουν 100δες σε όλη την ελλάδα, και έτσι όλοι οι σύλλογοι αγκαλιάζουν τον Κλασσικό Μαραθώνιο, έχοντας παράλληλα και αυτοί ένα μικρό κέρδος (όχι οικονομικό, μην παρεξηγηθώ, αλλά έρχεται κόσμος σε επαφή μαζί τους). Κανένας σύλλογος (δεν έχω ακούσει τουλάχιστον) δεν βλέπει ανταγωνιστικά τον Κλασσικό Μαραθώνιο, κάτι το οποίο δεν είναι και εύκολο με τόσους αγώνες που γίνονται πλέον κάθε ΣΚ, και όσο θετική διάθεση και να έχεις, πλέον αρκετοί αγώνες είναι ανταγωνιστικοί μεταξύ τους.
Aroulio Posted - 17/04/2018 : 21:23:45
@Deorum
"Οι διαθέσιμες ατομικές εγγραφές θα είναι και φέτος το 20% του συνόλου των εγγραφών"από το newsletter του ΑΜΑ

@rafdesipris
Δεν απαιτείται να είσαι γραμμένος σε κάποιο σύλλογο για να γραφτείς μέσω αυτού στον ΑΜΑ. Παίρνεις 2-3 τηλέφωνα σε συλλόγους και ρωτάς αν χρειάζεται κάτι και τι. Φυσικά όσο αυξάνεται η ζήτηση, τόσο προσπαθούν κι οι σύλλογοι να εξυπηρετήσουν κατά προτεραιότητα τα μέλη τους ή γενικά να ενισχυθούν από αυτή τη διαδικασία.
Elda Posted - 17/04/2018 : 21:19:16
http://mad.tv/marathonios-athinas-2018-etimastite-anigoun-i-engrafes-gia-ton-afthentiko-marathonio/
Deorum Posted - 17/04/2018 : 21:15:49
Ποια είναι η πηγή για το 20% βρε παιδιά? Δεν το έχω ακούσει ξανά αυτό το νούμερο.
Elda Posted - 17/04/2018 : 21:04:13
quote:
Originally posted by rafdesipris


Προσωπικά συμφωνώ ότι είναι χαμηλό ποσοστό το 20%, με την ανάπτυξη που έχει το τρέξιμο πλέον (εφόσον δε θέλω να ειμαι υποχρεωτικά γραμμένος σε κάποιο σύλλογο για να ελπίζω σε συμμετοχή) , αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να αλλαξει



Δεν ειναι υποχρεωτικο. Μπορεις να κανεις εγγραφη στον ΑΜΑ μεσω του Απολλωνα Δυτικης Αττικης με μονη προυποθεση να εγγραφεις και σ εναν απο τους αγωνες που διοργανωνει, πχ 10αρι στο Δαφνι με 5 ευρω. Αναφερονται ολα αυτα στο site του συλλογου.
rafdesipris Posted - 17/04/2018 : 20:50:27
Δεν είναι μόνο οι μεγάλοι χορηγοί που αναφέρεις deorum.
Όλα τα αθλητικά σωματεία και σύλλογοι στην Ελλάδα αιτούνται ή φαντάζομαι δικαιούνται συμμετοχές.
Οργανισμοί, εταιρείες με πακέτα συμμετοχών (όπως πχ και αυτή που εργάζομαι και θα μου εξασφαλίσει συμμετοχή), φιλανθρωπικοι φορεις και κοινωφελη ιδρύματα, όλοι κλείνουν πακέτα συμμετοχών, που δυστυχώς περιορίζουν πολύ τις "ελεύθερες" συμμετοχές.
Όταν συχνά σε απλούς συνοικιακους αγώνες, υπάρχουν 1000 και πλέον ενδιαφερόμενοι δρομείς, η εμβέλεια του ΑΜΑ θα εξαφανίσει τις ελεύθερες συμμετοχές σε μισή ώρα, όπως και πέρυσι.
Οι υπόλοιποι... Όπου βρει κανεις
Προσωπικά συμφωνώ ότι είναι χαμηλό ποσοστό το 20%, με την ανάπτυξη που έχει το τρέξιμο πλέον (εφόσον δε θέλω να ειμαι υποχρεωτικά γραμμένος σε κάποιο σύλλογο για να ελπίζω σε συμμετοχή) , αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να αλλαξει

quote:
Originally posted by Deorum

Ε εντάξει δλδ στον ΟΠΑΠ, σε WIND σε ξέρω και εγώ τι, δεν είναι και άπειροι είναι 4-5-6 χορηγοί, τι δίνονται 20.000 θέσεις?
Δεν ισχύει αυτό.

Deorum Posted - 16/04/2018 : 17:41:38
Ε εντάξει δλδ στον ΟΠΑΠ, σε WIND σε ξέρω και εγώ τι, δεν είναι και άπειροι είναι 4-5-6 χορηγοί, τι δίνονται 20.000 θέσεις?
Δεν ισχύει αυτό.
dimitrissss Posted - 16/04/2018 : 16:23:15
Το όποιο πρόβλημα δεν ότι δίνεται ένα ποσοστό εγγραφών για τα μέλη των συλλόγων δρομέων υγείας αλλά το ότι το μεγαλύτερο ποσοστό εγγραφών δίνεται στους χορηγούς, οι οποίοι βέβαια τις πληρώνουν δεν τις παίρνουν δωρεάν. Έτσι ενώ θα έχουν γίνει οι τζουμ ταρατατζουμ ανακοινώσεις ότι έχουν "εξαντληθεί" οι συμμετοχές από πολύ νωρίς, ξαφνικά θα αρχίσουν οι ανακοινώσεις και διαφημίσεις των χορηγών για συμμετοχή στους αγώνες με τις ομάδες τους.

No pain, no gain!
Elda Posted - 16/04/2018 : 15:01:09
quote:
Originally posted by Deorum

Τι ποσοστό δηλαδή είναι αυτό?
Οι θέσεις που δίνονται για ατομικές συμμετοχές είναι 20% από το σύνολο των εγγραφών? Ενώ το άλλο πάει σε συλλόγους, ομάδες, εταιρίες?


Nαι, αυτο εννοει, δεν ξερω αν ειναι οντως τοσο. Οι εγγραφες δεν εχουν ακομη ανοιξει, μεθαυριο ανοιγουν. Οσο για το ποσοστο γιατι να το θεωρησουμε μικρο? Προσωπικα δε βρισκω κανενα λογο γιατι να γραφτει καποιος ατομικα και να πληρωσει 30 ευρω για το μαραθωνιο αντι 10 μεσω συλλογου δρομεων υγειας, τα οποια 10 μαλιστα πανε σε φιλανθρωπικους σκοπους.
Deorum Posted - 16/04/2018 : 14:19:22
Τι ποσοστό δηλαδή είναι αυτό?
Οι θέσεις που δίνονται για ατομικές συμμετοχές είναι 20% από το σύνολο των εγγραφών? Ενώ το άλλο πάει σε συλλόγους, ομάδες, εταιρίες?
Ότι καλύφθηκε (μόνο) το 20% των θέσεων την πρώτη εβδομάδα, ενώ θα έπρεπε να έχουν φύγει σχεδόν όλες?

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000