Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Διάφορα
 Μικρές Αγγελίες
 Τα αγοράζω όλα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
skull Δημοσιευτηκε - 16/04/2018 : 23:23:29
Καθώς καθημερινά δημοσιεύονται super προσφορές από αφόρετα παπούτσια και ρολόγια, ανακοινώνω ότι από εδώ και στο εξής δεν χρειάζεται να το κάνετε πλέον. Θα τα παίρνω όλα εγώ, και σε κανέναν μήνα θα ανοίξω μαγαζί, καθώς όλα θα είναι καινούρια και σε τιμές ευκαιρίας.
Απόρω με το runningnews που επέτρεψε να αλλάξει η φύση του forum από ανταλλαγής απόπσεων σε ηλεκτρονική εφημερίδα αναγγελιών.
Απορώ και για την σοβαρότητα ορισμένων χρηστών που η μόνη τους συνισφορά σε αυτόν τον ιστότοπο είναι οι αγγελίες και τίποτα άλλο.
Απορώ και με την σοβαρότητα ορισμένων χρηστών (των ίδιων;) που ενώ δεν τους ταιριάζει κάτι (νούνερο, στιλ), συνεχίζουν και αγοράζουν (αγοράζουν;) ανάλογα προϊόντα και τα πουλάνε του κουτιού. Δηλαδή, πόσο έξυπνος πρέπει να είναι κανείς για να κάνει μια σωστή αγορά (ένα λάθος σε κάποιο νούμερο ή λάθος παραγγελία να το καταλάβω, και μένα μου συνέβει, αλλά μονίμος οι ίδιοι με τα ίδια λάθη; Σε άλλο μίτο κάναμε κουβέντα για τους "ακριβούς" αγώνες και εδώ που πωλούνται μισοτιμής (τρόπος του λέγειν) τα παπούτσια ή τα ρολόγια, είναι όλοι large;
Παρακαλώ το runningnews να πάρει κάποια θέση αν ενδιαφέρεται για το κύρος του, εκτός αν του αρέσει αυτή η μετάλλαξη.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Bloom Posted - 20/04/2018 : 18:32:30
Αυτό δεν το σκέφτηκα! Ωραία, βγάζω τροπολογία: όποιος έχει συμπληρώσει 100 ποστ με κείμενο άνω των 30 λέξεων, δικαιούται να βάλει αγγελία. Χρήστες που θα βάλουν κείμενα χωρίς νόημα (απλά σειρές γραμμάτων) ίσα για να πιάσουν τον αριθμό, διαγράφονται...
xrhos Posted - 20/04/2018 : 13:47:13
Συνηθως ο περιορισμος που αναφερεις φιλε Bloom με τις 100 πχ δημοσιευσεις που θα πρεπει να εχει καποιος για να εχει για να μπορει να βαλει αγγελια εχει ως αποτελεσμα να μπαινει ο αλλος και να γραφει "οκ" ή ενα emotion (χωρις να συνεισφερει σε μια συζητηση) μονο κ μονο για να 'συμπληρωσει" τον απαιτουμενο αριθμο δημοσιευσεων για να προχωρησει στην αγγελια
(με το "συνηθως" εννοω οτι το εχω δει να συμβαινει σε πολλα αλλα φορουμ αυτο)
dpkouk Posted - 19/04/2018 : 14:39:31
Μια αποτιμηση οντας πολλα χρονια σε αυτο το φορουμ...εχει χαθει το παρεϊστικο που ειχε, οποιος θυμαται πχ τα ivorteam-nikatsteam θα καταλαβει, κι εχει γινει πιο χρηστικο-πρακτικο...σιγουρα αλλαξαν οι ζωες μας, υπαρχει η αμεσοτητα του φβ κι αλλων κοινωνικων δικτυων, αλλα γκρουπ κ ιστοσελιδες δρομικου υφους, πιο πολλοι αγωνες που τα λεμε απευθειας, με πολλους μιλαμε κ με αλλους τροπους, αφου μεχρι κ κουμπαροι γιναμε.

στο πλαισιο αυτο οι αγγελιες μονοπωλουν πολλες φορες..παραδοσιακα υπαρχουν καποιοι που προτιμουν αυτο το στυλ, αλλοι το πιο παρεϊστικο κ εχουν γινει κατα καιρους συζητησεις κ κοντρες επ' αυτου..οι αντμιν ειναι εξοχως προσεκτικοι κ προσωπικα αγνοω (μεσω του τιτλου) νηματα που δεν με αφορουν..ειναι η πιο πρακτικη λυση..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
petaloudas Posted - 19/04/2018 : 14:26:28
φιλε RiffRaff συμφωνω μαζι σου ,διαβαζω και θαυμαζω τα επιτευγματα σας .πολλα μπραβο
Bloom Posted - 19/04/2018 : 14:25:47
quote:
Originally posted by Aroulio

Όπως πάντως έχω ξαναγράψει το περίεργο δεν είναι ότι υπάρχουν πολλές αγγελίες, αλλά κυρίως ότι υπάρχει ένα ιδιαίτερο μοτίβο στις περισσότερες:

1)Συνήθως πρόκειται για σχετικά ακριβά ρολόγια πχ garmin fenix 3
2)Είναι ελάχιστα ή καθόλου χρησιμοποιημένα (και δε μιλάμε για παπούτσι που δε σου έκατσε το νούμερο)
3)Αιτία πώλησης είναι η επικείμενη περαιτέρω αναβάθμιση σε ακόμα ακριβότερο ρολόι! Μα πόσα πια ακριβότερα υπάρχουν;
4)Κάποιος φανταστικός ή "φανταστικός" φίλος τους χάρισε ένα ακόμα ακριβότερο ρολόι! Μα που τους βρίσκετε όλους αυτούς τους φίλους;
5)Ααα, και συχνά αυτός που βάζει την αγγελία έχει κάνει -για ευνόητους λόγους- μόνο αυτό το post.
Αυτό το τελευταίο θα πρέπει για ευνόητους λόγους να ανησυχήσει και να αντιμετωπιστεί με κάποιο τρόπο από τους διαχειριστές.



Θα μπορούσαν να έχουν περιορισμό: αν δεν εχεις γράψε 100 πόστ, δε μπορείς να δημοσιεύσεις αγγελία. Απλό. Επίσης, οι αγγελίες οφείλουν να είναι επώνυμες.
RiffRaff Posted - 19/04/2018 : 11:39:52
quote:
Originally posted by petaloudas

Οπότε αφού υπάρχουν τα παλιά ποστ δεν έχουμε να πούμε τίποτα πλέον...



Αυτό, ρε φίλε, και γω δεν το καταλαβαίνω. Για μένα τουλάχιστον, το φόρουμ έχει εκτός από τα προφανή (μεγάλο σχολείο, κτλ.) και την έννοια της παρέας/"καφενείου".

--------------------------
Run-time Error
petaloudas Posted - 19/04/2018 : 11:17:50
Οπότε αφού υπάρχουν τα παλιά ποστ δεν έχουμε να πούμε τίποτα πλέον...
RiffRaff Posted - 19/04/2018 : 11:15:15
quote:
Originally posted by stavzzz

Πιστεύω πως η φιλοσοφία του να βάλω μια αγγελία στο forum είναι γιατί όλος ο κόσμος ασχολείται με το τρέξιμο και έχω περισσότερες πιθανότητες να πουλήσω.Δεν νομίζω ότι πωλούνται τελικά τα πιο πολλά είδη που δημοσιεύονται εδώ.
Τώρα αφού το site είναι δημόσιο λογικό είναι να εμπλέκονται και άτομα με πονηρούς σκοπούς όπως παντού.Κι εγώ προσωπικά έβαλα μια αγγελία με παπούτσια που όντως ήταν αφόρετα και δεν με πήρε κανείς.Τελικά τα πούλησα από άλλο site.
Θέλω να πω ότι λογικό είναι να υπάρχουν οι αγγελίες οι οποίες φαίνονται τόσο πολύ γιατί έχουν λιγοστέψει οι γνώμες και οι απόψεις για τα υπόλοιπα θέματα.
Πιστεύω ότι κάπου έχουμε βρεί τα στάνταρ μας,ξέρουμε τι και πως και απλά σερφάρουμε.
Κάτι που έχει σταματήσει να δημοσιεύεται επίσης είναι τα απομνημονεύματα μας από τους αγώνες που συμμετέχουμε.Εκτός από τον Κλασσικό Μαραθώνιο ελάχιστες είναι οι αναφορές σε άλλους αγώνες.




Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ, αλλά κατά κάποιο τρόπο το θεωρώ λογικό. Εγώ, ας πούμε, που έχω τρέξει 3 μαραθώνιους, 3 ημί και ένα 6άρι, για όλα έγραψα σε κάποια φάση εκτεταμένα λιβελογραφήματα. Ακριβώς γιατί είναι λίγοι και κάθε νέος αγώνας είναι μια καινούρια, μεγάλη εμπειρία. Για να το πω πιο λαϊκα, εγώ είμαι μές στην "κάβλα". Τώρα, κάποιος άλλος που έχει τρέξει 15 μαραθώνιους, 20 ημί και 5-6 βουνά, εντάξει έχει γίνει κάτι σαν business as usual κατάσταση. Αν δεν έχει συμβεί κάτι ακραίο (είτε θετικά είτε αρνητικά), δύσκολα θα μπει στη λογική να γράψει 5-10 παραγράφους, όπως δεν το κάνει σχεδόν κανείς για τα LR του, ας πούμε.

--------------------------
Run-time Error
stavzzz Posted - 19/04/2018 : 11:06:51
Πιστεύω πως η φιλοσοφία του να βάλω μια αγγελία στο forum είναι γιατί όλος ο κόσμος ασχολείται με το τρέξιμο και έχω περισσότερες πιθανότητες να πουλήσω.Δεν νομίζω ότι πωλούνται τελικά τα πιο πολλά είδη που δημοσιεύονται εδώ.
Τώρα αφού το site είναι δημόσιο λογικό είναι να εμπλέκονται και άτομα με πονηρούς σκοπούς όπως παντού.Κι εγώ προσωπικά έβαλα μια αγγελία με παπούτσια που όντως ήταν αφόρετα και δεν με πήρε κανείς.Τελικά τα πούλησα από άλλο site.
Θέλω να πω ότι λογικό είναι να υπάρχουν οι αγγελίες οι οποίες φαίνονται τόσο πολύ γιατί έχουν λιγοστέψει οι γνώμες και οι απόψεις για τα υπόλοιπα θέματα.
Πιστεύω ότι κάπου έχουμε βρεί τα στάνταρ μας,ξέρουμε τι και πως και απλά σερφάρουμε.
Κάτι που έχει σταματήσει να δημοσιεύεται επίσης είναι τα απομνημονεύματα μας από τους αγώνες που συμμετέχουμε.Εκτός από τον Κλασσικό Μαραθώνιο ελάχιστες είναι οι αναφορές σε άλλους αγώνες.
Aroulio Posted - 19/04/2018 : 09:40:25
Όπως πάντως έχω ξαναγράψει το περίεργο δεν είναι ότι υπάρχουν πολλές αγγελίες, αλλά κυρίως ότι υπάρχει ένα ιδιαίτερο μοτίβο στις περισσότερες:

1)Συνήθως πρόκειται για σχετικά ακριβά ρολόγια πχ garmin fenix 3
2)Είναι ελάχιστα ή καθόλου χρησιμοποιημένα (και δε μιλάμε για παπούτσι που δε σου έκατσε το νούμερο)
3)Αιτία πώλησης είναι η επικείμενη περαιτέρω αναβάθμιση σε ακόμα ακριβότερο ρολόι! Μα πόσα πια ακριβότερα υπάρχουν;
4)Κάποιος φανταστικός ή "φανταστικός" φίλος τους χάρισε ένα ακόμα ακριβότερο ρολόι! Μα που τους βρίσκετε όλους αυτούς τους φίλους;
5)Ααα, και συχνά αυτός που βάζει την αγγελία έχει κάνει -για ευνόητους λόγους- μόνο αυτό το post.
Αυτό το τελευταίο θα πρέπει για ευνόητους λόγους να ανησυχήσει και να αντιμετωπιστεί με κάποιο τρόπο από τους διαχειριστές.
Aroulio Posted - 19/04/2018 : 09:36:14
Συμφωνώ γενικά με το maki. Ίσως φτάσαμε σε μια κρίσιμη μάζα δρομέων, πιάσαμε το peak μας, και λογικά μειώνεται ο ενθουσιασμός, οι απορίες, η δυσκολία εύρεσης απαντήσεων. Όλοι έχουμε κάποιον κοντινό μας στον οποίο μπορούμε να απευθυνθούμε. Υποθέτω ότι και οι ρυθμοί ανάπτυξης του δρομικού κινήματος στην Ελλάδα (πχ συνολικές συμμετοχές δρομέων σε αγώνες ανά έτος) σταμάτησαν να έχουν διψήφια ποσοστά και ενδεχομένως να μειώνονται ελαφρά.
makisPapapa Posted - 18/04/2018 : 16:48:21
Δεν είπα ότι αραιωσαν γιατι έχουν προπονητή ήμαρτον !!!
Ο κύριος λόγος απομάκρυνσης είναι ότι δεν έχει τι να ρωτήσει κανείς πια. Κάνεις ένα search σε παλιά θέματα και βρίσκεις τα πάντα.
Αλλά μιας και το λες...σκέψου ότι υπάρχουν 500 δρομικές ομάδες. Βλέπε adidas runners και άλλες τόσες τζάμπα και άλλες τόσες που ακούω κατα καιρός με πολύ χαμηλό κόστος το μήνα 40-50 ευρω.
Στο γήπεδο υπάρχουν άλλοι 10 προπονητές από διαφορες άλλες ομάδες. Αν Πιάνεις έναν και ρωτάς. Είναι περισσότερο επαγγελματίες από τον κάθε "αθλητή" του internet.
Κορεσμός λέγετε !!!




Bloom Posted - 18/04/2018 : 15:58:08
Δεν είναι η φυσιολογική εξέλιξη! Το ότι αραιωσαμε δεν έχει να κάνει με το ότι όλοι πλέον έχουν προπονητή (ασχολιαστο). Είναι ένα φαινόμενο που έχω δει και σε αρκετά αλλα ελληνικα φόρα, τα τελευταία τρία περίπου χρόνια. Ο κόσμος απομακρύνθηκε από τα φόρα. Πιθανόν στράφηκαν στις διάφορες ομάδες του Φεισμπουκ. Μπορεί και να φταίει η κρίση, με κάποιο τρόπο.
makisPapapa Posted - 18/04/2018 : 13:42:33
Νομίζω ότι το βλέπεις λίγο λάθος.
Και NAI όλα τα μεγάλα Forum είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό έχουν ένα θεόρατο section με πωλήσεις/ανταλλαγές και αυτό για προφανείς λόγους.

Ένα Forum χρησιμοποιείται όμως από τον καθένα για πολλούς και διάφορους λόγους. Άλλος γιατί απλά θέλει να ρωτήσει κάτι. Άλλος γιατί δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει αυτή την στιγμή και θέλει να σκοτώσει μισή ώρα από τον χρόνο του. Άλλος γιατί δεν έχει να μιλήσει με κανέναν και σκοτώνει την μοναξιά του ηλεκτρονικά. Άλλος γιατί επιθυμεί να γίνει αθλητής μέσω ενός φόρουμ και ΝΑΙ σαφώς άλλος γιατί είναι γκατζετάκιας και αγόρασε το 15πτο παπούτσι που του άρεσε αρχικώς εμφανισιακά αλλά δεν του κάνει για το στυλ τρεξίματος του και απλά θέλει να το σκοτώσει γιατί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τα παπούτσια του ξεχειλίζουν στην ντουλάπα. Τόσο απλό!!!

Όσον αφορά γιατί ένα forum μετατρέπεται από φάση ανταλλαγής απόψεων σε ανταλλαγή προιοντων... μην απευθυνεσαι στους διαχειριστές αλλά στον κόσμο.
Στην πραγματικότητα είναι σαν να ρωτάς...
"...Παιδιά γιατί δεν θέλετε να ανταλλάξουμε απόψεις αλλά ενδιαφέρεσται μόνο να πουλάτε πράγματα...?" Αυτό λές στην πραγματικότητα !!!!

Μα προφανώς γιατι δεν έχουν κάτι να ρωτήσουν. Πλέον οι περισσότεροι που ενδιαφέρονται για σπορτς και δεν λέω μόνο για τρέξιμο, δεν κάνουν εκμάθηση ηλεκτρονικά αλλά μέσω προπονητών και διάφορα άλλα !!! Συν ότι μετά από ένα σημείο έρχεται κορεσμός. Έχουν γραφτεί τόσα μα τόσα που σχεδόν τα περισσότερα έχουν απαντηθεί ! Τι περιμένεις δηλαδή ...να ρωτάνε ...πως να αυξησω την ταχύτητα μου στα 10Κ όταν υπάρχουν 10000 προγράμματα για αυτό και άλλα 10000 posts από το παρελθόν ακόμη και στο forum αυτό!

Πριν αρκετά χρόνια ένα φορoυμ ελληνικό για windsurfing είχε μεγάλη κινητικότητα, όλοι γράφαν και είχαν ερωτήσεις για τα πάντα. Ειδικα τότε wave windsurfing στην αρχική μορφή για ελληνικά δεδομένα. Τώρα όλοι έχουν ένα level και οι ερωτήσεις τους δεν μπαίνουν ηλεκτρονικά αλλά μόνο στην παραλία με practice !!!
Έτσι και εδώ, πριν λίγα χρόνια δεν έτρεχε κανένας πέραν από τους κλασσικούς αθλητές στοίβου. Τώρα τρέχει μέχρι και η γιαγιά μου. Στην αρχή μεγάλος ενθουσιασμός και σαφώς ερωτήσεις πολλές γιατί ολοι θέλαν να μάθουν. Τώρα έχει τόση πληροφορία around που τα post είναι πολύ συγκεκριμένα για πράγματα που πολλλές φορές δεν έχουν άμεση σχέση με τρέξιμο. π.χ που μπορώ να βρώ ένα γιατρό για τραυματισμούς κ.λ.π

Οπότε απλά σου λέω ότι ειναι η φυσική εξέλιξη των Forum.

Go out and RUN !!!
skull Posted - 18/04/2018 : 12:32:30
Το πρόβλημα ευθύνης των διαχειριστών είναι στο τι γράφεται και συμβαίνει γενικά στα ελληνικά φόρα (πληθυντικός του φόρουμ), πως οι διαχειριστές αδιαφορούν (κατά κανόνα), τόσο επειδή ούτε οι ίδιοι καταοούν πως έχουν κάποιες επιπλέον υποχρεώσεις, όσο και επειδή ανεβαίνει το κόστος και ιδίως οι κόποι, να κάθονται και να επιθεωρούν το φόρουμ επί μονίμου βάσεως.
[/quote]

Καλημέρα σε όλους!
Γι'αυτό και αρχικά είχα γράψει ότι ευθύνη του runningnews είναι τα καθορίσουν τους όρους λειτουργίας του site τους. Για δικό τους καλό θα πρέπει να έχουν το νου τους σε αυτά που ανεβαίνουν, προς φόβο εμπλοκής τους σε κάτι που δεν έχουν ευθύνη. Βασίλη, δεν λέω ότι ντε και καλά έχουν ευθύνη, το έγραψα προκείμένου να μην έχουν. Αλλά πέρα από την ευθύνη ή μη, το αρχικό΄μου post είχε σκοπό να αναφέρω τον προβληματισμό μου σχετικά με την διαφενόμενη μετατσροφή του forum από ανταλλαγής απόψεων, σε forum ανταλλαγής προϊόντων (και ιδίως από πρωτοεμφανιζόμενα μέλη ή συνεχώς των ίδιων).

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000