Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Κλείνει το My Asics

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Panas73 Δημοσιευτηκε - 30/05/2018 : 15:31:08
Τέλος Σεπτέμβρη κλείνει το My Asics. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε;
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
weatherman Posted - 16/08/2018 : 21:18:06
Χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το πρόγραμμα 18 εβδομάδων Advanced 2 του Halhigdon. Δυστυχώς δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο πια και έψαχνα κάτι πιο ελαφρύ, έτσι για να κάνω κάτι. Μάλλον θα ακολουθήσω κάτι από το Polar Flow.
Deorum Posted - 16/08/2018 : 20:41:54
Νομίζω και η Garmin βγάζει πρόγραμμα μέσω του Garmin Connect. Για ρίξτε μια ματιά. Έχει πολλών ειδών για όλες τις κατηγορίες και αποστάσεις
weatherman Posted - 16/08/2018 : 20:28:37

Τελικά μάλλον σταμάτησε η υποστήριξη προγραμμάτων μέσω του site. Πριν λίγο έλαβα το παρακάτω mail:

Aug 16, 12:53

Thanks for getting in touch with Runkeeper Support - we're sorry for the confusion!

Our personalized running plans don't have a web presence at this time. We realize this is a limitation and we are researching the possibility of offering training plans on our website in the future. The message on the Training page of Runkeeper.com refers to our old training plans which were recently discontinued. We're working on getting that message changed to be more clear.

You should be able to access the custom plan feature in the app, however!

papako Posted - 16/08/2018 : 15:42:08
Αν θέλεις τα προγράμματα της basics, όχι δεν γίνετε.
Όλα τα άλλα παίζουν το ίδιο και από pc

________
Στέφανος
weatherman Posted - 16/08/2018 : 12:32:38
Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να γίνει χρήση του Runkeeper από το web site χωρίς να κατεβάσουμε την εφαρμογή σε smartphone; Πιθανόν να είναι αστεία η ερώτηση αλλά δεν είμαι εξοικειωμένος... Ευχαριστώ.
unforgiven Posted - 01/06/2018 : 11:26:53
quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:
Originally posted by Panas73

Άλλη δωρεάν εναλλακτική έχουμε για προγράμματα προπόνησης ή έστω για απλή καταγραφή των προπονήσεων;



H πλατφόρμα της polar έχει επίσης ωραία δρομικά προγράμματα.

--------------------------
Run-time Error


Είναι υποχρεωτικό όμως να έχεις Polar ή δουλεύει και ανεξάρτητα, όπως το Garmin Connect;
RiffRaff Posted - 01/06/2018 : 11:18:03
quote:
Originally posted by Panas73

Άλλη δωρεάν εναλλακτική έχουμε για προγράμματα προπόνησης ή έστω για απλή καταγραφή των προπονήσεων;



H πλατφόρμα της polar έχει επίσης ωραία δρομικά προγράμματα.

--------------------------
Run-time Error
papako Posted - 01/06/2018 : 10:48:40
για την καταγραφή υπάρχουν πολλά site και τα αντίστοιχα applications. Τα ποιο διαδεδομένα ειναι το strava το runkeeper και το endomondo. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ακόμα και το garmin site και ας μην έχεις ρολόι.

προγράμματα προπόνησης θα βρεις πολλά στο internet και θα πρέπει να ψάξεις λίγο για να βρεις αυτό που σου ταιριάζει. ρίξε μια ματιά στο https://www.halhigdon.com/training/

Εφόσον είσαι γραμμένος στο ASICS μπορείς να πάρεις δωρεάν 1 χρόνο στο runkeepeer και να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς τα προγράμματα της ASICS. Πρέπει να σου έχει έρθει mail για το πως να το κάνεις.

για την μεταφορά των προπονήσεων από το ASICS στο νέο site που θα επιλέξεις, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το https://tapiriik.com/ (αργεί αρκετά η μεταφορά)

________
Στέφανος
unforgiven Posted - 01/06/2018 : 10:33:01
quote:
Originally posted by Panas73

Άλλη δωρεάν εναλλακτική έχουμε για προγράμματα προπόνησης ή έστω για απλή καταγραφή των προπονήσεων;


Strava, Garmin Connect, Runkeeper, Runtastic κ.α. για καταγραφή.
Για προγράμματα, δύσκολο στις δωρεάν εκδόσεις. Αλλά γενικά το internet είναι γεμάτο
Panas73 Posted - 01/06/2018 : 00:07:21
Άλλη δωρεάν εναλλακτική έχουμε για προγράμματα προπόνησης ή έστω για απλή καταγραφή των προπονήσεων;
papako Posted - 31/05/2018 : 17:42:43
χμμμμμμ.
το έψαξα λίγο το runkeeper συμφωνεί με αυτά που γράφεις :)
https://support.runkeeper.com/hc/en-us/articles/115002965043-Personalized-Race-Training-Plans
https://blog.runkeeper.com/6212/new-race-training-plans-designed-for-you-powered-by-asics/

εγώ έχω ακόμα ένα από τα παλιά προγράμματα που δεν έχω τελειώσει και ίσως για αυτό να μην βλέπω τα καινούρια στο application.

κρίμα πάντως που ποια είναι επί πληρωμή...

________
Στέφανος
unforgiven Posted - 31/05/2018 : 14:14:23
quote:
Originally posted by papako

ναι, έχει γίνει η αναβάθμιση. Παρ όλα αυτά στο site δεν έχει/βλέπω training plans.
Η εφαρμογή στο κινητό έχει τα workouts που είχε και παλιά, αλλά δεν είναι training plans

________
Στέφανος


Παράξενο. Σε εμένα (σε Android) αν πας Training->Train for a Race βγάζει Powered by Asics και μετά συνεχίζει όπως συνέχιζε το Asics
papako Posted - 31/05/2018 : 13:49:04
ναι, έχει γίνει η αναβάθμιση. Παρ όλα αυτά στο site δεν έχει/βλέπω training plans.
Η εφαρμογή στο κινητό έχει τα workouts που είχε και παλιά, αλλά δεν είναι training plans

________
Στέφανος
unforgiven Posted - 31/05/2018 : 11:15:24
quote:
Originally posted by papako

σε ποιο σημείο του runkeeper. πάω στα training plans και είναι άδεια

We couldn't find plans for Marathon Plans training.
We'll get on that pronto, but in the mean time, check out something else.

Πρόσεξε, δεν ενδιαφέρομαι για τα activities που έχω κάνει αλλά για φτιαξω πρόγραμμα για προπονήσεις όπως στο ASICS ή στο παλιό runkeeper

________
Στέφανος


Έχεις στείλει το mail σου για να γίνει η αναβάθμιση;
Αν ναι, περίμενε μέχρι να εμφανιστεί ένα "go" δίπλα στη φωτό σου.
Δυστυχώς, τα προγράμματα της Asics θα υπάρχουν μόνο με συνδρομή πλέον.
papako Posted - 30/05/2018 : 19:04:11
σε ποιο σημείο του runkeeper. πάω στα training plans και είναι άδεια

We couldn't find plans for Marathon Plans training.
We'll get on that pronto, but in the mean time, check out something else.

Πρόσεξε, δεν ενδιαφέρομαι για τα activities που έχω κάνει αλλά για φτιαξω πρόγραμμα για προπονήσεις όπως στο ASICS ή στο παλιό runkeeper

________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000