Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Οστικό οίδημα στο γόνατο

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Chrisss Δημοσιευτηκε - 06/09/2018 : 16:04:42
Καλησπέρα στην παρέα! Έχω μαζέψει ένα κάρο τραυματισμούς στο γόνατο! Οστικό οίδημα έσω μηριαίου κονδύλου, ρήξη έξω μηνίσκου και ρήξη κύστης baker! Το πρώτο είναι το πιο σοβαρό. Έχει πάθει κανείς κάτι τέτοιο; Γνωρίζει κανείς πότε επιστρέφουμε στο τρέξιμο;;;
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Elen241 Posted - 15/06/2019 : 19:06:44
Ειναι το τελευταιο μου χαρτι ελπιζω να ναι το 10 το καλο😉
Chrisss Posted - 15/06/2019 : 18:58:05
Για το οστικό οίδημα βοηθάει σίγουρα! Τώρα, ανάλογα με το πόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα, τόσες περισσότερες συνεδρίες θα χρειαστείς. Περαστικά εύχομαι!!!
Elen241 Posted - 15/06/2019 : 18:51:05
Μια απτα ιδια και γω..σε ευχαριστω ελπιζω να εχω καλα νεα συντομα!!
Chrisss Posted - 15/06/2019 : 18:11:46
http://www.hbo.gr/ Αυτός δούλευε στο Ναυτικό νοσοκομείο. Πας από εκεί, μιλάς με τον γιατρό, του δείχνεις μαγνητικές και ότι άλλες εξετάσεις έχεις και κλείνεις ραντεβού για να κάνεις θεραπεία. Να ξέρεις είναι πολύ διαδεδομένες οι θεραπείες με υπερβαρικό οξυγόνο. Άσχετα που εγώ δεν το ήξερα και το έμαθα μόλις απέκτησα το πρόβλημα...
Elen241 Posted - 15/06/2019 : 16:07:30
Ωχ συγνωμη τωρα προσεξα οτι τις εκανες ιδιωτικα...σε ποιο ιατρειο παρακαλω??40€ ειναι πολυ καλη τιμη εγω βρηκα με 60 και 50..
Elen241 Posted - 15/06/2019 : 16:01:32
quote:
Originally posted by Chrisss

Νομίζω πως μπορείς να το κάνεις στο ναυτικό νοσοκομείο αλλά δεν είμαι σίγουρος. Εγώ το έκανα ιδιωτικά και πλήρωνα 40 ευρώ τη συνεδρία. Έκανα 7 συνεδρίες. Σίγουρα βοηθάει πάρα πολύ!


Στο ναυτικο νοσοκομειο με 50€ η συνεδρια μετα απο παραπεμπτικο δημοσιου νοσοκομειου...εσυ αν επιτρεπεται που εκανες και με τι διαδικασια χρειστηκε να σου τις γραψει γιατρος??
Chrisss Posted - 14/06/2019 : 17:34:19
Νομίζω πως μπορείς να το κάνεις στο ναυτικό νοσοκομείο αλλά δεν είμαι σίγουρος. Εγώ το έκανα ιδιωτικά και πλήρωνα 40 ευρώ τη συνεδρία. Έκανα 7 συνεδρίες. Σίγουρα βοηθάει πάρα πολύ!
Elen241 Posted - 14/06/2019 : 11:36:02
Τι ισχυει τελικα για το υπερβαρικο οξυγονο???μπορουμε να κανουμε με εοππυ σε δημοσιο νοσοκομειο???ταλαιπωρουμαι απο οστικο οιδημα που δεν υποχωρει λογω του οτι ειναι στο ποδι μεταταρσιο και η φορτιση ειναι μεγαλη
Chrisss Posted - 05/02/2019 : 19:29:48
Και μετά από 5 μήνες απραξίας, χειρουργείου, θεραπειών και μεγάλης υπομονής, ήρθε η ώρα της επιστροφής! Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και τις ευχές! Όλο και σε κάποιον αγώνα θα βρεθούμε!!!
Chrisss Posted - 24/12/2018 : 00:00:39
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!
nikkapen Posted - 23/12/2018 : 19:47:08
Σου ευχομαι καλη επιστροφη φιλε.Να γυρισεις ατσαλινος.

quote:
Originally posted by Chrisss

Ρήξη έξω μηνίσκου είχα κι εγώ. Έκανα χειρουργείο πριν δυο μήνες. Τώρα ενδυνάμωση τετρακέφαλου στο φουλ. Η χρονιά όμως χάθηκε για φέτος... Κι όπως είπες, επέρχεται ψυχική κούραση... Κάθε μήνα μαγνητική με την ελπίδα να δώσει ο γιατρός το οκ για την επιστροφή! Υπομονή!



Τρεχω αρα υπαρχω.
MANTONA Posted - 23/12/2018 : 14:53:28
Θα σε βοηθήσει πολύ το υπερβαρικο. Κάνε έναν έλεγχο για έλλειψη βιταμίνης D3. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ η λήψη της.
Περαστικά !!!



quote:
Originally posted by Chrisss

Σχεδόν 4 μήνες μετά, το οστικό οίδημα παραμένει. Θεραπεία με υπερβαρικό οξυγόνο πλέον! Λεφτά να υπάρχουν για να χαλάμε!



<<Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατή>>!
Chrisss Posted - 23/12/2018 : 00:00:58
Ρήξη έξω μηνίσκου είχα κι εγώ. Έκανα χειρουργείο πριν δυο μήνες. Τώρα ενδυνάμωση τετρακέφαλου στο φουλ. Η χρονιά όμως χάθηκε για φέτος... Κι όπως είπες, επέρχεται ψυχική κούραση... Κάθε μήνα μαγνητική με την ελπίδα να δώσει ο γιατρός το οκ για την επιστροφή! Υπομονή!
nikkapen Posted - 22/12/2018 : 23:36:02
κουραγιο φιλε,σε νιωθω 100 %.Ταλαιπωρουμαι 8 μηνες στο δεξι γονατο με τενοντιτιδα τετρακεφαλου και ρηξη εσω-εξω μηνισκου.Προσφατα με επιασε ο μηνισκος και στο αριστερο γονατο και προληπτικα βγηκα off απο το τρεξιμο για 4 μηνες κανοντας τακτικα ασκησεις ενδυναμωσης.Εχω κουραστει ψυχικα,δεν ξερω τι να κανω με τους μηνισκους.Ενα ευγενικο παιδι με βοηθαει απο την πολη μου φτιαχνοντας μου προγραμμα ενδυναμωσης.Υπομονη

quote:
Originally posted by Chrisss

Σχεδόν 4 μήνες μετά, το οστικό οίδημα παραμένει. Θεραπεία με υπερβαρικό οξυγόνο πλέον! Λεφτά να υπάρχουν για να χαλάμε!



Τρεχω αρα υπαρχω.
Chrisss Posted - 22/12/2018 : 23:25:52
Σχεδόν 4 μήνες μετά, το οστικό οίδημα παραμένει. Θεραπεία με υπερβαρικό οξυγόνο πλέον! Λεφτά να υπάρχουν για να χαλάμε!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000