Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Γιατρός για ισχίο

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
KONOSAL Δημοσιευτηκε - 16/09/2018 : 20:31:01
Επειδή αντιμετωπίζω πρόβλημα, μήπως γνωρίζει κανείς ποιοί είναι οι καλύτεροι ορθοπαιδικοί για ολική αρθροπλαστική ισχίου στην Αθήνα; Ευχαριστώ γιά την όποια απάντηση.
4   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
enigeva Posted - 15/11/2018 : 16:35:48
KONOSAL
είμαι σε αναζήτηση του πόνου που εχω στο ισχίο εδω και ενάμιση χρόνο και διάβασα την ιστορία σου απο το 2014 και έπεσα και σε αυτό και αρχικά στεναχωρήθηκα για την ταλαιπωρία που βλέπω ότι περνάς ακόμα με αυτόν τον πόνο στο ισχίο. Εύχομαι την ταχύτερη δυνατή αποκατάσταση
η δική μου ιστορία μαλλον ξεκινά 2 χρόνια πίσω με μία πτώση που είχα στο βουνό κάνοντας σκι. Ο πόνος βέβαια τότε ήταν πολύ μικρός και κορυφώνεται πια την ημέρα της ξεκούρασης από την άσκηση.
Τον τελευταίο μήνα απέχω από κάθε άσκηση και από το τρέξιμο και ο πόνος χειροτερεύει αντί να υπάρξει μια έστω μικρή βελτίωση.
ο γιατρός μου μίλησε για μηροκοτυλιαία πρόσκρουση και σε λίγες μέρες θα κάνω αρθρογράφημα ισχίου με σκιαγραφικό.
και μου είπε ότι αν επιβεβαιωθεί η παραπάνω διάγνωση θα πρέπει να κάνω αρθροσκόπηση ισχίου. επείδη βλέπω τα έχεις περάσει όλα αυτά θα ηθελα τη βοήθειά σου. Αν θέλεις γράψε μου σε παρακαλώ την πορεία σου μετά την αρθροσκόπηση.
ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Peter L Posted - 17/09/2018 : 22:08:11
quote:
Originally posted by KONOSAL

Επειδή αντιμετωπίζω πρόβλημα, μήπως γνωρίζει κανείς ποιοί είναι οι καλύτεροι ορθοπαιδικοί για ολική αρθροπλαστική ισχίου στην Αθήνα; Ευχαριστώ γιά την όποια απάντηση.



Ο ΜΠΑΜΠΗΣ είναι απο τους καλύτερους, αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες το mail μου είναι p.loudos@gmail.com
HarisPs Posted - 17/09/2018 : 10:03:28
Ματζιάρας Δημήτριος. Εξαιρετικός χειρούργος και άνθρωπος. Έφτιαξε το δεύτερο ισχίο του πατέρα μου με τη μέθοδο AMIS και ο πατέρας μου περπάτησε με μία πατερίτσα 3-4 ώρες μετά το χειρουργίο. Στην πρώτη επέμβαση που είχε κάνει (με άλλο γιατρό βέβαια) με την κλασσική μέθοδο αρθροπλαστικής είχε ταλαιπωρηθεί τρελά. Ο κύριος Ματζιάρας τον βοήθησε πολύ και τον σεβάστηκε.
Το site του είναι αυτό: http://amiship.gr/
Χειρουργεί στο ΙΑΣΩ General, πλέον Metropolitan General στον Χολαργό και έχει ιατρείο στην Αγία Παρασκευή.

---------
Σημασία δεν έχει το ταξίδι, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε!
bpet76 Posted - 16/09/2018 : 23:52:06
Μπάμπης Γεώργιος, εξαιρετικά αποτελέσματα και στα δύο ισχία του πατέρα μου, έφευγε από την κλινική σε δύο μέρες και σε τρεις εβδομάδες περπατούσε κανονικά, χωρίς καμία υποστήριξη και πόνο.
http://babis-hip-knee.com/index.php

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000