Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Αγορά ρολογιού για τρέξιμο στο βουνό,!!!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Indiana13 Δημοσιευτηκε - 26/11/2018 : 16:00:42
Γειά σας φίλοι συναθλητές, θέλω να αγοράσω ένα ρολόι διαθέτω μέχρι 300€ , είμαι μεταξύ garmin instict,suunto sport + trainer, και είδα ότι ο κοτσοβολος έχει προσφορά το Garmin Fenix 5 Glass Black/Silver στα 369!!! Αξίζει να κάνω μια μικρή αύξηση του μπάτζετ για το συγκεκριμένο ρολόι τι λέτε είναι ευκαιρία???? Πάντως εγώ τείνω προς το instict !!! Θα με βοηθούσαν παρά πολύ η γνώμες σας
Σας Ευχαριστώ!!!

"Στο 20ό μίλι, νόμιζα ότι είχα πεθάνει. Στο 22ο μίλι, ευχόμουν να είχα πεθάνει. Στο 24ο μίλι, ήξερα πως είχα πεθάνει. Στο 26ο μίλι, συνειδητοποίησα ότι ήμουν πολύ σκληρός για να πεθάνω".
9   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Indiana13 Posted - 06/12/2018 : 20:40:16
Thesalos δεν είχα ποτέ fenix 3 διαβάζω τα σχόλια, γενικά δεν ακούω καλές κριτικές,σαν εμφάνιση ρολογιού είναι το καλύτερο πάς και για καφέ 😁😁 στις μετρήσεις του είχε θέματα, έχει σταματήσει να παράγεται,σε σύγκριση με το suunto peak 3 είναι μέρα με νύχτα,το συγκρίνω με αυτό το ρολόι γιατί ήταν το αντίπαλο δέος,σαν το suunto peak 3 δεν έχει ξανά βγει όσον αφορά την ακρίβεια στις μετρήσεις και διάρκεια της μπαταρίας είναι κορυφή όνομα και πράγμα!!!Αν θέλεις garmin και είσαι άνετος οικονομικά βάζεις λίγα χρήματα παραπάνω και παιρνεις το 935 το καλύτερο της garmin σε μετρήσεις αυτή την στιγμή,η διαλέγεις το instinct που πήρα εγώ με 300€ vaule for the money αυτή την στιγμή στην αγορά με διαφορά τεράστια από το δεύτερο,το ρολόι μέχρι τώρα οργώνει 😁 😁😁

"Στο 20ό μίλι, νόμιζα ότι είχα πεθάνει. Στο 22ο μίλι, ευχόμουν να είχα πεθάνει. Στο 24ο μίλι, ήξερα πως είχα πεθάνει. Στο 26ο μίλι, συνειδητοποίησα ότι ήμουν πολύ σκληρός για να πεθάνω".
akira Posted - 06/12/2018 : 11:27:36
εχω το fenix 3 απο τον μαιο μηνα και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος, οσον αφορα την δοαρκεια της μπαταριας σε αγωνα μεγαλης διαρκειας ανω των 5 ωρων δεν το εχω δοκιμασει, φιλος ομως που εκανε 80αρι προσφατα με το fenix 3 η μπαταρια τελειωσε σε 13ω18λ, αλλα υπαρχει ρυθμιση η οποια βαζει το ρολοι σχεδον σε Power save με λιγοτερες μετρησεις στο gps και μπορει να κρατησει σχεδον μια μερα, εχε υποψη ομως οτι τον χειμωνα οι μπαταριες γενικα εχουν μικροτερη διαρκεια λογω κρυου

Τα λεμε στο τερματισμο
thesalos Posted - 06/12/2018 : 09:35:43
κανα 2 φιλοι με φενιξ 3 καλα λογια λενε για το μοντελο αυτο. οτι υπαρχει κυμα πωλησησ απο αρκετους εχεις δικιο

εχει θεματα το φενιξ 3 ?? ψαχνομαι να το παρω
Indiana13 Posted - 05/12/2018 : 13:38:02
Έχεις δίκιο,η vmax θα προστεθεί όπως βλέπω τα πράγματα,το έχει κάνει και σε άλλες συσκευές η garmim,δεν ξέρω για τις μετρήσεις του fenix5 θα πρέπει να είναι καλές αφού είναι η ναυαρχίδα της garmin και κοστίζει και αρκετά.Μεχρι στιγμή είναι αρκετά καλό ,και καλύτερο από το fenix 3 σε μετρήσεις, παρατηρώ στις μικρές αγγελίες και στα μεταχειρισμένα ένα κύμα πωλήσεων fenix 3 γίνεται χαμός!!!

"Στο 20ό μίλι, νόμιζα ότι είχα πεθάνει. Στο 22ο μίλι, ευχόμουν να είχα πεθάνει. Στο 24ο μίλι, ήξερα πως είχα πεθάνει. Στο 26ο μίλι, συνειδητοποίησα ότι ήμουν πολύ σκληρός για να πεθάνω".
Georgios50 Posted - 05/12/2018 : 11:34:14
Το instinct είναι πολύ φθηνό και καλό γιατί ενσωματώνει όλες τις κατακτήσεις της σειράς των fenix. Τώρα δεν έχει μετρήσεις vo2max, performance κλπ κλπ, αλλά πιστεύω ακράδαντα πως ακόμα και τα πολύ ακριβά ρολόγια δεν μπορούν να είναι αντικειμενικά πάνω στις μετρήσεις αυτές. Όσο για τα οξύμετρα, τα optical pulse sensors και τις μετρήσεις υψομέτρου έχουν ακόμα πορεία. Θα δούμε ακόμα πολλά τα επόμενα χρόνια. Θεωρώ το fenix 5 δεινόσαυρο. Θα βγει τώρα το 245 και έχουμε...

ok
Indiana13 Posted - 04/12/2018 : 01:01:44
Μέχρι στιγμής είναι τέλειο,σε υψόμετρο απόσταση μπαταρία,και κάνει όλα αυτά που πρέπει να κάνει ένα ρολόι βουνού,οι καρδιακοί παλμοί δεν είναι φυσικά σαν την ζώνη αλλά είναι σχετικά ακριβείς!!! Εδώ και το suunto 9 baro με τόσα λεφτά χάνει και εκείνο.Μεταφερει ωραία τα δεδομένα στο κονεκτ αλλά και στο strava με της ίδιες ακριβώς τιμές.

"Στο 20ό μίλι, νόμιζα ότι είχα πεθάνει. Στο 22ο μίλι, ευχόμουν να είχα πεθάνει. Στο 24ο μίλι, ήξερα πως είχα πεθάνει. Στο 26ο μίλι, συνειδητοποίησα ότι ήμουν πολύ σκληρός για να πεθάνω".
ANASTASIOS Posted - 03/12/2018 : 23:09:26
quote:
Originally posted by Indiana13

Το αγόρασα φίλε μου,το επεξεργάζομαι, φαίνεται καλό,φτου μη το ματιασω

"Στο 20ό μίλι, νόμιζα ότι είχα πεθάνει. Στο 22ο μίλι, ευχόμουν να είχα πεθάνει. Στο 24ο μίλι, ήξερα πως είχα πεθάνει. Στο 26ο μίλι, συνειδητοποίησα ότι ήμουν πολύ σκληρός για να πεθάνω".





ΚαλορίζικοΜάλλον ΔΕΝ θα το μετανοιώσεις..

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Indiana13 Posted - 29/11/2018 : 19:36:40
Το αγόρασα φίλε μου,το επεξεργάζομαι, φαίνεται καλό,φτου μη το ματιασω

"Στο 20ό μίλι, νόμιζα ότι είχα πεθάνει. Στο 22ο μίλι, ευχόμουν να είχα πεθάνει. Στο 24ο μίλι, ήξερα πως είχα πεθάνει. Στο 26ο μίλι, συνειδητοποίησα ότι ήμουν πολύ σκληρός για να πεθάνω".
ANASTASIOS Posted - 28/11/2018 : 21:55:06
quote:
Originally posted by Indiana13

Γειά σας φίλοι συναθλητές, θέλω να αγοράσω ένα ρολόι διαθέτω μέχρι 300€ , είμαι μεταξύ garmin instict,suunto sport + trainer, και είδα ότι ο κοτσοβολος έχει προσφορά το Garmin Fenix 5 Glass Black/Silver στα 369!!! Αξίζει να κάνω μια μικρή αύξηση του μπάτζετ για το συγκεκριμένο ρολόι τι λέτε είναι ευκαιρία???? Πάντως εγώ τείνω προς το instict !!! Θα με βοηθούσαν παρά πολύ η γνώμες σας
Σας Ευχαριστώ!!!

"Στο 20ό μίλι, νόμιζα ότι είχα πεθάνει. Στο 22ο μίλι, ευχόμουν να είχα πεθάνει. Στο 24ο μίλι, ήξερα πως είχα πεθάνει. Στο 26ο μίλι, συνειδητοποίησα ότι ήμουν πολύ σκληρός για να πεθάνω".




To έχει φίλος μου και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος.Προσωπική άποψη πάντως δέν έχω.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000