Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 προετοιμασία για τονΑΜΑ

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
maiko Δημοσιευτηκε - 03/10/2019 : 17:14:47
Καλησπέρα και καλά τρεξίματα σε όλους.Θελω τα φώτα σας σχετικά με τα long run της προετοιμασίας για τον ΆΜΑ.Εχω τρέξει ένα 30αρι πριν 4 ημέρες τι με συμβουλεύεται χρειάζεται κι άλλο ένα?Έχω Κατά νου αλλο ενα στις 20-10 στη κλασσική. Κάνω 4 προπονήσεις την εβδομάδα γύρω στα 60km.Ειμαι 53 ετών 1.75 80kg κι ελπίζω να καταφέρω να τερμάτισε αναίμακτα.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.


maiko
7   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
maiko Posted - 07/10/2019 : 21:46:01
Άρα φίλοι μου καλύτερα είναι να μείνω με το 30αρι της Ψαθάς και το χθεσινό 25αρι για long.Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές σας.

maiko
Mikekan Posted - 07/10/2019 : 16:59:18
Eγώ κάνω ένα 25αρι κάθε Κυριακή σε δύο ώρες με ρυθμό λίγο κάτω από 5min/km. Aν μου βγει ενα τριαντάρι καλώς, αλλά δεν βλέπω το λόγο να το "πιέσω". Οι συνθηκες αγώνα είναι πάντα τελείως διαφορετικές έτσι και αλλιώς.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
RiffRaff Posted - 07/10/2019 : 15:05:54
quote:
Originally posted by PATENTAS

Δεν είναι ανάγκη για 30άρι.
Το δικό μου πρόγραμμα προπόνησης (για 4 έως 4,30 ώρες finish time) αναφέρει μέχρι 3 ώρες, 4 εβδομάδες πριν τον ΑΜΑ και ρυθμό μεγαλύτερο από 4.20 min/K.




3 ώρες LR στο 4:20 με στόχο > 4 ώρες; Σα να μη βγαίνουν τα μαθηματικά εδώ...

--------------------------
Run-time Error
zoro Posted - 07/10/2019 : 14:56:05
quote:
Originally posted by PATENTAS

Δεν είναι ανάγκη για 30άρι.
Το δικό μου πρόγραμμα προπόνησης (για 4 έως 4,30 ώρες finish time) αναφέρει μέχρι 3 ώρες, 4 εβδομάδες πριν τον ΑΜΑ και ρυθμό μεγαλύτερο από 4.20 min/K.



,...5:20/km
οσο για το long να γινει στον τοπο του εγκληματος δεν χρειαζεται, ασε που ειναι και επικινδυνο. (αυτη την "μοδα" την παγιώσανε βεβαια οι "προπονητες")
PATENTAS Posted - 07/10/2019 : 14:22:38
Δεν είναι ανάγκη για 30άρι.
Το δικό μου πρόγραμμα προπόνησης (για 4 έως 4,30 ώρες finish time) αναφέρει μέχρι 3 ώρες, 4 εβδομάδες πριν τον ΑΜΑ και ρυθμό μεγαλύτερο από 4.20 min/K.
maiko Posted - 03/10/2019 : 18:09:57
Σ ευχαριστώ φίλε μου αν και πέρυσι το 30αρι το είχα κάνει εκεί άσχετα που λόγω ατυχήματος με το μηχανάκι δε κατάφερα να πάρω μέρος στον αγώνα.Στις 20 του μήνα σκέφτομαι κι εγώ αλλά φοβάμαι μη το παραφορτοσω το γαϊδούρι

maiko
papako Posted - 03/10/2019 : 17:31:51
Θεωρώ ότι ένα ακόμα μπορείς να το κανείς ή στις 13 ή στις 20.

Προσωπικά και για την συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω ότι η άγνοια είναι ευλογία.
Δεν κάνω 30ρια στην κλασική. Ξέρω ότι έχει αναφορές. Δεν χρειάζεται να τις ξέρω από πριν.

Άσε που είναι επικίνδυνο.

________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000