Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Ρολόι

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Pierce Δημοσιευτηκε - 25/10/2019 : 23:25:34
Σκέφτομαι να πάρω το πρώτο μου ρολόι, θέλω εαν γίνετε εκτος απο τους παλμούς να μπορώ να μετράω τις ενδίαμεσες αποστάσεις ,τα split. Απο λεφτά κάτι στα 80 με 100 υπάρχει? Τα Garmin κορυφή μεν αλλά για την τσέπη μου τα βρίσκω ακριβά.
9   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Pierce Posted - 06/11/2019 : 09:58:15
H μπαταρία είναι ένα θέμα αν είναι μικρή και θα τα κλατάρει σχετικά πιο σύντομα και μετά θα πρέπει να αγοράσω άλλο.

Το δεκάρι σε 42 και παπούτσι από τα Lidl, αφού δεν έχεις βγάλει τραυματισμούς μέχρι τώρα τυχερός είσαι .
denvas Posted - 03/11/2019 : 07:47:38
Φίλε θα κοίταζα μεταχειρισμένο από το ebay. Εγώ 3 ρολόγια (timex, garmin 610, fenix2) από εκεί τα πήρα με σημαντικότατη διαφορά από εδώ. Γύρω από το Black friday (του εξωτερικού) θα βρεις ίσως καλύτερες τιμές. Αν πας σε παλιά αλλά καλά μοντέλα (garmin 910, 610, fenix 2) μάλλον θα πετύχεις την τιμή.
chriskapsio Posted - 02/11/2019 : 20:33:25
Εάν με παπούτσια από Lidl με 15 ευρώ κάνεις 42 λεπτά τα 10χλμ και τα πόδια σου είναι οκ συγχαρητήρια! Έχω μείνει άφωνος...
ioma Posted - 02/11/2019 : 20:25:12
quote:
Originally posted by tromeus

Τα πανακριβα ρολογια προσφερουν πολλα σε καποιον που μπορει να τα αξιοποιησει σε ολες τις λειτουργιες τους. Βαρομετρα, θερμομετρα, καλυτεροι παλμογραφοι και με πρωτη και καλυτερη την μεγαλυτερη διαρκεια ζωης της μπαταριας τους. Αλλο να παρεις ενα ρολοι με 100 mAh χωρητικοτητα μπαταριας που θα το πεταξεις σε ενα χρονο, γιατι δεν θα φορτιζει πλεον εχοντας υποστει μεγαλο κυκλο καθημερινων φορτισεων και αλλο ενα με 700mAh που θα το φορτιζεις μια στις 10 μερες και θα σου κρατησει 7 χρονια.
Τωρα να σου πω, εγω δεν εχω λεφτα να παρω τετοιο ρολοι. Κατεβασα μια εφαρμογη mapmyrun και τρεχω μ'αυτην στο κινητο. Γρηγορος δρομεας δεν θεωρουμαι με μολις 42 λεπτα το δεκαρι, οποτε δεν μου χρησιμευει σε τιποτα το ρολοι. Και με 15 ευρω ενα ζευγαρι παπουτσια απο το LIDL, ετσι τρεχω. Οποτε μην ανησυχεις.



Οκ δεν εισαι και αστραπη αλλα σιγουρα αργος δεν εισαι με 42 λεπτα το 10αρι
hlias_3 Posted - 02/11/2019 : 15:13:58
Βλέποντας τα χαρακτηριστικά τους αλλά και τις δυνατότητες που έχουν κρίνει ο καθένας αν αξίζει και μπορεί να δώσει αυτά τα χρήματα, για τα πανάκριβα εννοώ. Για κάποιον ακόμα και τα 100 ή τα 200 € είναι απαγορευτικό νούμερο.

Αν κάνει κάποιος μόνο τρέξιμο ή ποδήλατο μπορεί να με απλές λύσεις. Εάν όμως κάνει κολύμπι, σκι, ορειβασία, sup + όλες τις παραμέτρους που μετράει και θέλει να έχει καταγραφεί όλως των δραστηριοτήτων τότε πρέπει να πάει σε πιο ειδικό ρολόι.
Απ την άλλη κατεβάζεις μια εφαρμογή για βήματα, τρέξιμο, ποδήλατο και καλύπτεσαι.
Pierce Posted - 30/10/2019 : 13:44:42
Δυστηχώς η Αθήνα είναι αρκετά μακριά .

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας .

Κάτι ρολόγια που είναι πανάκριβα εκτός ότι είναι πιο ποιοτικά τι παραπάνω προσφέρουν; αν μπορεί κάποιος να μου πει.
papako Posted - 27/10/2019 : 08:18:11
Αν είσαι Αθήνα, να πας στην έκθεση του μαραθωνίου. Θα τα δεις μαζεμένα και θα μπορέσεις να ρωτήσεις και 5 πράγματα.

________
Στέφανος
Italian Posted - 26/10/2019 : 21:15:45
Σε αυτά τα λεφτά, με 109€, θα έπαιρνα με κλειστά μάτια το Garmin 35.

https://www.skroutz.gr/c/1705/Smartwatches/m/992/Garmin.html?from=catspan&keyphrase=35&o=garmin+35
papori1968 Posted - 26/10/2019 : 20:31:21
Καλησπέρα, αν θέλεις ρίξε μια ματιά στο σύνδεσμο που λεέι για δρομικά ρολόγια.
https://andrismoi.wordpress.com/2019/10/05/%cf%83%ce%ba%ce%ad%cf%88%ce%b5%ce%b9%cf%82-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%ce%b1%ce%b8%ce%bb%ce%b7%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%ce%b4%cf%81%ce%bf%ce%bc%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%cf%81%ce%bf%ce%bb%cf%8c%ce%b3%ce%b9%ce%b1/?fbclid=IwAR28H8KjM59ojMiRmlsveiF_1wHp4CLi3LWS6PP6GQ_bYyvAk0xX1J4xc4w


RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000