Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Hrm-run ή dual;

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
akanes21 Δημοσιευτηκε - 27/12/2019 : 23:42:20
Γειά χαρά.
Είμαι στην φάση αγοράς ζώνης για το 235.Προς το παρών με αυτο το ρολόι μ ενδιαφέρουν μόνο οι παλμοί.Οι επιλογές είναι ο hrm-run (ο κόκκινος) πιο ακριβός με διάφορες άλλες μετρήσεις αλλά όχι αποσπόμενος και ο dual ο πιο οικονομικός αποσπόμενος που δίνει αν δεν κάνω λάθος μόνο παλμούς.
Το θέμα είναι ότι με το 235 θα μπορώ να πάρω όλα όσα μπορεί να δώσει ο run ή μου αρκεί ο dual;Η επιλογή αποσπόμενου δεν είναι καλύτερη σε περίπτωση που χαλάσει η ζωνη;
Please help και ευχαριστώ.
3   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
anastasg Posted - 28/12/2019 : 16:12:30
Η ζώνη HRM run μπορεί να δώσει επιπλέον δεδομένα (Running dynamics) αλλά όχι στο 235 που έχεις.
Για τα επιπλέον δεδομένα απαιτείται διαφορετική συμβατή συσκευή Π.χ. Fenix 3 and up, Forerunner 620 and up.
Αν έχεις στο πρόγραμμα μια πιθανή μελλοντική αναβάθμιση στο ρολόι πάρε την Hrm run προκειμένου να εκμεταλλευτείς τα επιπλέον δεδομένα.
Το ότι είναι αποσπώμενος ο δέκτης δεν έχει καμία πρακτικά χρησιμότητα.
Αυτό που αναφέρει ο sakis ότι η hrm run είναι πιο "φιλική" ισχύει. Τις έχω δουλέψει και τις δύο ζώνες αρκετούς μήνες.
Διαφορετικά ριξε μια ματιά και σε ζώνες άλλων εταιρειών Π.χ. polar οι οποίες είναι συμβατές με το ρολόι σου και ενδεχομένως να τις βρεις φθηνότερο.
sakis1971 Posted - 28/12/2019 : 09:30:55
Η παλια ζωνη με γδερνει,προσωπικα θα επαιρνα το run που εχει φαρδια λαστιχενια ζωνη αν αλλαζα hrm.

όχι πολύ ποδώκης
papako Posted - 28/12/2019 : 08:14:29
Λένε ότι ο hrm-run έχει καλύτερη κατασκευή και "δεν χαλάει". Αλλά δεν τον έχω για να το επιβεβαιώσω.

Σε κάθε περίπτωση, με το 235, ο hrm-run δεν θα δώσει τίποτα παραπάνω από τον dual.

________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000