Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προσωπικές Διαδρομές
 Κερκυρα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
saridis Δημοσιευτηκε - 22/09/2012 : 21:32:09
Μενω απο σημερα κ για 4~7 μερες στην πολη της κερκυρας.

που να παω για τρεξιμο λοιπον...

το δημοτικο σταδιο διπλα στο αεροδρομιο μου ειπαν να το αποκλεισω (υπαρχει θεμα με την ποδοσφαιρικη ομαδα)

εκει κοντα ομως μου ειπε φιλος οτι υπαρχει ενα μερος που συνηθως πανε οι δρομεις. μια ωρα εψαχνα σημερα γυρω γυρω, δεν το βρηκα..

η παραλιακη προς Κανονι ειναι χαλια. εχει πολυ κοσμο και το πλακοστρωτο μονο για περπατημα κανει, πηγα εκανα 4 βαριεστημενα χιλιομετρα.

υπαρχει πουθενα αλλου σταδιο χωματινο? μικρο μεγαλο δεν με πειραζει, 100αρια κ 200αρια θελω να κανω.

διαδρομη αλλη σχεδον φλατ μηκους 1000μ τουλαχιστον με ασφαλτο ή ομαλο πλακοστρωτο? (για 1000αρια εννοειται)

γυρισα ολη την πολη σημερα και εσκασα που δεν βρηκα κατι που να ταιριαζει στα παραπανω!

===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============
7   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
G. ASIMAS Posted - 01/08/2020 : 23:31:14
Επαναφέρω το θέμα....
Μιας και η γυναίκα μου έχει καταγωγή από τον Ποταμό Κέρκυρας 3χλμ από την πόλη και προς τα βόρεια και θα βρίσκομαι εκεί και φέτος για 25 μέρες θέλω να ρωτήσω που μπορώ να τρέχω χωρίς να κινδυνεύω να με σκοτώσουν αυτοκίνητα μιας και οι δρόμοι είναι και στενοί και με μεγάλη κίνηση...

Ευχαριστω
giorgosdelta Posted - 23/09/2012 : 12:49:47
Παρακαλώ Παύλο! Το νησί έχει γενικά στενούς δρόμους και υπερβολική κίνηση. Είχα τρέξει πρόπερσι τελευταία φορά στα βόρεια από Σιδάρι προς Αχαράβη και πίσω και είχα τρομοκρατηθεί. Θυμάμαι ένα λεοφωρείο πηγαίνοντας με 1000 μόνο δε με ξύρισε.
Νομίζω Παύλο εκεί στον διπλό μεγάλο δρόμο και στους παραδρόμους με μεγάλη προσοχή.
saridis Posted - 23/09/2012 : 07:17:42
γιωργη ευχαριστω, σε λιγο παω δοκιμαστικα στο δρομο προς παλιοκαστριτσα.

wicket σε ευχαριστω πολυ!
οχι σιγουρα στο χορταρι δεν θελω να τρεξω κ ουτε βλεπω το λογο!
να δοκιμασω την δευτερα λοιπον να επισκευτω το ταρταν?
αυτο θα βοηθουσε πολυ την κατασταση.



===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============
wicket Posted - 23/09/2012 : 00:18:45
Μαλλον το Μον ρεπο σου ειπαν οτι πανε οι δρομεις, ρωτα θα το βρεις, εκει που σου ειπα, αλλα δεν κανει για αυτο που το θες. Ιδανικο ειναι η μαρινα στο κοντοκαλι, στο γηπεδο του κρικετ
wicket Posted - 23/09/2012 : 00:13:59
Στο σταδιο δεν εχει κανενα προβλημα, εφοσον μεινεις στο ταρταν!!! αν θες να τρεξεις σε χορταρι, πας στο κοντοκαλι, στην Μαρινα, στα δεξια σου οπως μπεις μεσα ειναι το γηπεδο του κρικετ, τρεχεις εκει!!!! αν τωρα θες χωμα και ανηφορο-κατηφορες πας στο Μον Ρεπο στο δρομο για το Κανονι, μετα το τερμα της παραλιακης στην γαριτσα, ρωτησε .
giorgosdelta Posted - 22/09/2012 : 22:08:18
Ή πήγαινε με τ' αμάξι στην παραλία του Ύψου και τρέξε εκεί. 2~3 χλμ επίπεδος δρόμος με πεζοδρόμιο.
giorgosdelta Posted - 22/09/2012 : 22:04:02
Πάρε την έξοδο της πόλης όπως παν τα αυτοκίνητα από πλατεία προς λιμάνι και βγες προς Γουβιά. Τρέχε παράλληλα στον δρόμο ή όπου βρίσκεις πεζοδρόμια. Δηλαδή μόνο εκεί στον διπλό δρόμο προς Γουβιά θα βρεις λίγη ησυχία.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000