Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Διατροφή εν ώρα αγώνα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
KidPadel Δημοσιευτηκε - 16/10/2020 : 18:57:01
Καλησπέρα, σαν πρωτη μου φορα σε αγωνα μαραθωνιου, ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις στον Διεθνή Μαραθώνιο στην Θεσσαλονικη , τι είδους τζελ/ισοτονικα/αλμυρα σνακ θα ειναι διαθεσιμα στους δρομεις;

Γενικότερα τα χρησιμοποιείτε; Τα δικά μου τζελ να τα εχω πανω μου μην εχω καμια εκπληξη στον αγωνα αλλα τα υπόλοιπα;
11   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
KidPadel Posted - 29/10/2020 : 09:18:12
29 νοεμβριου, σε ενα μηνα ακριβως , ακυρωσαν τον νυχτερινο σημερα οποτε ειναι σιγουρο οτι θα ακυρωθει και ο αλλος, μονο θα χειροτερευει η κατασταση πλεον, ειδικα στην θεσσαλόνικη.
geopa Posted - 28/10/2020 : 20:12:30
Πότε είναι προγραμματισμενος να γίνει ο αγώνας
KidPadel Posted - 28/10/2020 : 18:04:19
Σ'ευχαριστω ! Θα τα εχω στην ζωνη μου μαλλον να ειμαι σιγουρος. Αν οντως γινει , που δεν το πιστευω ακομη η αληθεια, θα προσπαθησω απλα το απολαυσω οπως λες. Καλη συνέχεια!
smilerun Posted - 28/10/2020 : 13:13:14
Καλή επιτυχία KidPadel!
Καταρχην κοίτα να χαρείς τον πρώτο σου μαραθώνιο γιατί δε θα καναυπάρξει πρώτη φορά (χαχα!)!
Όταν τον έτρεξα εγώ το 2018 ενώ έλεγε ότι θα έχει τζελάκια, τελικά όταν έφτασα στο σταθμό (ήμουν μετά τους μισούς δρομείς) αυτά είχαν τελειώσει. Τώρα θα είναι λιγοτεροι δρομείς οπότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Επίσης λογικά στην προκύρηξη του αγώνα θα αναφέρει όλους τπυς σταθμούς τροφοδοσίας και τι θα υπάρχει σε κάθεναν.\
Το πιο σημαντικό είναι να έχεις μαζί σου την καλύτερη διάθεσή σου και να μην ξεκινήσεις "με τα όλα" που λέμε ώστε να αντέξεις όλο τον αγώνα. Να βγάλεις φωτογραφίες σέλφι στο δρόμο να θυμάσαι τη μέρα κι ας χάσεις μερικά δευτερόλεπτα, αξίζει σίγουρα.
Ζήλεψα να ξέρεις που θα κάνεις τον πρώτο σου αγώνα!
Εύχομαι απο καρδιάς καλή επιτυχία και καλό τερματισμό, πρωτίστως υγιης!
KidPadel Posted - 18/10/2020 : 22:48:37
Βλέπω οι χορηγοί είναι high 5 , λογικά εκείνοι θα προμηθεύσουν τα τζελ και τα ισοτονικά; . Για το αλμυρό σνακ λογικά κάνα Παπαδοπούλου digestive ;
KidPadel Posted - 18/10/2020 : 00:55:37
Έστειλα μέιλ και μου το επιβεβαίωσαν. Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι πάλι .
papako Posted - 17/10/2020 : 13:23:45
τα τζελ σε ζώνη. Τα υπόλοιπα θα τα δώσει η διοργάνωση.
πχ
http://www.highfive.gr/product.aspx?pid=142
https://www.skroutz.gr/c/1326/various-sports-accessories.html?keyphrase=%CE%B6%CF%8E%CE%BD%CE%B7


https://atgm.gr/2013/12/11/%ce%bc%ce%b1%cf%81%ce%b1%ce%b8%cf%89%ce%bd%ce%b9%ce%bf%cf%82-%ce%b4%cf%81%ce%bf%ce%bc%ce%bf%cf%82/

Προσωπικά, για να εχω ένα έλεγχο στα υγρά που πίνω, αντικαθιστώ το ισοτονικό με salt sticks.
https://www.skroutz.gr/c/2517/isotonika/m/16578/SaltStick.html

Αλήθεια, ξέρεις ότι θα είσαι στους 1000 που θα τρέξουν;
________
Στέφανος
perospadelis12 Posted - 17/10/2020 : 13:01:21
Βλεπω πως θα χρειαστω γυρω στα 6 τζελς μονο για να τερματισω στις 4 ωρες κοντα που στοχευω. Πως τρεχεις κανεις με 6 τζελ πανω του; Θα κοιταξω και τους χορηγους. Μπορει καποιος να μου πει ενας μετριος δρομεας με τι ξεκιναει τη διαδρομη του; Φανταζομαι τα τζελ, ισοτονικο; Νερο θα μας το παρεχουν, μπανανα δυστυχως δεν μπορω να φαω. Αν εχει πολυ ζεστη και δεν τρεχεις με αντινεμικο που τα αποθηκευεις ολα αυτα; Ερωτησεις πρωταρη :)
geopa Posted - 17/10/2020 : 12:22:07
Καμία 10αρια μέρες πριν τον αγώνα να πάρεις και μαγνήσιο. Κάνε ότι δοκιμές θέλεις στα long και δες τι σου ταιριάζει καλυτερα
mike07 Posted - 17/10/2020 : 09:10:17
Kidpanel, όπως είπε σωστά και ο dpkouk καλό είναι να πάρεις στην προπόνηση , ότι θα πάρεις και στον αγώνα σου. Απέφυγε, να κάνεις διατροφικές δοκιμές την ημέρα του αγώνα, μιας και δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου. Στον ΑΜΑ δίνουν ισοτονικά, τζελάκια και νερά, λογικά την ίδια τακτική ακολουθούν και εκεί. Αναφορικά με τις εταιρειες των προϊόντων, εξαρτόνται κυρίως από το ποιές εταιρείς είναι χορηγοί, ίσως να αναγράφονται στην ιστοσελίδα του αγώνα. Ψάξε λίγο παραπάνω.
dpkouk Posted - 17/10/2020 : 02:05:02
καλο αγωνα να εχεις...καθ'οδον φαε κ πιες ο,τι κ στην προπονηση, ειδικα στα μεγαλα..αχαστη τακτικη για την αποφυγη απροοπτων.

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000