Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Νούμερο αθλητικού παπουτσιού

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Lara_gr Δημοσιευτηκε - 03/11/2020 : 12:14:17
Γεια σας!
Βρήκα κάποια Adidas αθλητικά που ήθελα να τα παραγγείλω οnline. Το νούμερό μου είναι 37. Γνωρίζετε αν πρέπει να παραγγείλω ένα νούμερο μεγαλύτερο για τα adidas? Για τα Asics ξέρω σίγουρα ότι χρειάζεται ένα νούμερο μεγαλύτερο.
5   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
gargadua Posted - 03/11/2020 : 22:28:06
Αγοράζουμε πάντα με εκατοστά πατούσας(+1,5 εκ) και όχι με μέγεθος. Τα μεγέθη μπορεί να αλλάζουν από εταιρεία σε εταιρεία αλλά και σε διαφορετικούς τύπους παπουτσιών της ίδιας εταιρείας. Τα εκατοστά όμως είναι πάντα σταθερά.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
MARIOS2020 Posted - 03/11/2020 : 22:08:02
quote:
Originally posted by Lara_gr

Γεια σας!
Βρήκα κάποια Adidas αθλητικά που ήθελα να τα παραγγείλω οnline. Το νούμερό μου είναι 37. Γνωρίζετε αν πρέπει να παραγγείλω ένα νούμερο μεγαλύτερο για τα adidas? Για τα Asics ξέρω σίγουρα ότι χρειάζεται ένα νούμερο μεγαλύτερο.



Τα αθλητικά τα παίρνουμε 1 νούμερο μεγαλύτερο από τα πολιτικά και όχι από άλλα αθλητικά. Εγώ σε asics φοράω 44,5 και adidas 44 2/3. Δηλαδή το ίδιο στην ουσία.
Σε κάθε περίπτωση ο πιο αλάνθαστος τρόπος είναι τα cm. Δες πόσα εκατοστά είναι αυτά που έχεις και παρήγγειλε τα ίδια εκατοστά ανεξάρτητα από νούμερο
mike07 Posted - 03/11/2020 : 15:37:04
lara_gr, αν δεν έχεις την πρόσβαση σε κατάστημα, τότε δεν έχει άλλη επιλογή από το το ψάξεις online. Η φόρδα από παπούτσι σε παπούτσι είναι διαφορετική, εννιότε και της κάθε εταιρείας.

Μερικά tips απ την προσωπική εμπειρία, καθώς δεν έχω πρόσβαση σε κατάστημα :
- Μπες στο official store της Adidas και δες το size σε Europe.
- Διάβασε τα reviews των χρηστών
- Διάβασε το description του παππουτσιού.
- Ισως να σε βοηθήσει και κάποιο review στο youtube.

Πιστεύω να βοήθησα.
as400 Posted - 03/11/2020 : 15:15:21
Φιλε , αν τα θελεις για τρεξιμο , που μαλλον για τρεξιμο τα θελεις , καλο θα ηταν να τα παραγγειλεις 1 νουμερο μεγαλυτερα , καλο θα ηταν αν εχεις τη δυνατοτητα να πας σε καποιο μαγαζι να τα δοκιμασεις .

AS400
hypnox Posted - 03/11/2020 : 12:55:29
Γεια σου. Δίπλα από το νουμερο σε UK/us/Europe γράφει παντα και cm. Αγοράζουμε παντα με τα cm.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000