Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορές από γνωστάΕυρωπαϊκά διαδικτυακά καταστήματα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
vasilis Δημοσιευτηκε - 22/10/2021 : 10:12:20
Γνωρίζει να μας πει κάποιος συνδρομέας, λόγω τυχόν προσωπικών αγορών που έκανε ο ίδιος από γνωστά Ευρωπαικά site (sportsshoes, runningwarehouse, wiggle, runnerinn, κτλ) τι ισχύει πλέον περι δασμών, ΦΠΑ, τελωνίων κτλ. μετά την 1/7/2021 όταν και όλα τα δέματα ανεξαρτήτως ποσού περνούν από έλεγχο;; Ενδιαφέρον θα είχε να μάθουμε πως συμπεριφέρονται τα ΕΛΤΑ και το τελωνείο στα εντός Ε.Ε site και πως στα εκτός Ε.Ε site.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
maiko Posted - 12/08/2022 : 19:19:21
Σήμερα τα παρέλαβα παιδιά σας ευχαριστώ να είστε καλά και καλά τρεξίματα με υγεία για όλους!!!

maiko
MARIOS2020 Posted - 04/08/2022 : 23:32:47
Ναι στείλε e-mail, δεν χάνεις τίποτα. Εξάλλου έχουν περάσει αρκετές ημέρες, δεν δικαιολογείται να μην έχει γίνει τουλάχιστον η αποστολή.
maiko Posted - 04/08/2022 : 20:40:33
in transit exported αυτό μου έβγαλε στο truck my order....Μήπως να τους στειλω μέιλ να ρωτήσω?Σας ευχαριστώ πολύ πάντως για τις συμβουλές υπόχρεος!!!!!

maiko
MARIOS2020 Posted - 04/08/2022 : 20:02:26
Αν κάνεις "track my order" τι σου λέει? Πάντως αφού δηλώνουν ότι έχουν και φυσικό κατάστημα δεν νομίζω να είναι μούφα.
Kimonas Posted - 04/08/2022 : 17:29:22
Καλησπέρα


Δεν έχω αγοράσει από εκεί αλλά στο scamadvisor δεν το λέει επικίνδυνο

https://www.scamadviser.com/check-website/365rider.com


“Running is the greatest metaphor for life, because you get out of it what you put into it.”
maiko Posted - 04/08/2022 : 12:47:10
Καλησπέρα κι από εμένα αν γνωρίζει καποιος για το 365RIDER.COM έχω παραγγείλει από τις 19 -7-22 ένα ζευγάρι παπούτσια κι ακόμα και σήμερα δεν εχω τη παραμικρή ενημέρωση είναι ισπανικό το κατάστημα σας ευχαριστώ

maiko
nikolastraker Posted - 31/07/2022 : 03:37:20
Με το sportsdirect ξέρει κανείς τι παίζει? Ειναι αυθεντικά τα προιόντα τους?
andrem Posted - 23/07/2022 : 16:38:43
Επειδη κατι εψαχνα προσφατα,αυτο ειναι το σωστο,το αλλο φαινεται υποπτο.



https://saucony.veto.gr/
sega Posted - 23/07/2022 : 09:56:47
Θα κοιτάξω! Ευχαριστώ giannis1970!

Καλημέρα!
giannis1970 Posted - 22/07/2022 : 19:06:07
συντρεχτη δες λιγο και απο ιταλια MISTERRUNNING ,αξιοπιστο και εξαιρετικες τιμες
sega Posted - 22/07/2022 : 12:01:36
Σε ευχαριστώ VTRunner!
VTRunner Posted - 22/07/2022 : 11:56:18
quote:
Originally posted by sega

Γνωρίζει κανείς αν το sauconyshoegreece.com είναι αξιόπιστο κι αν χρεώνει τελωνειακά τέλη;

Καλημέρα!



Με μια γρήγορη ματιά θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς γιατί δεν έχει καθόλου στοιχεία εταιρίας(έδρα, τηλέφωνο κ.λ.π.) και δεν δέχεται Paypal.
Επίσης σε πολλά μοντέλα οι τιμές είναι πολύ κάτω απο όλα τα άλλα online shops. Τσεκαρέ το και στο scumadvisor πάντως.

Μιχάλης-VTRunner
sega Posted - 22/07/2022 : 10:04:58
Γνωρίζει κανείς αν το sauconyshoegreece.com είναι αξιόπιστο κι αν χρεώνει τελωνειακά τέλη;

Καλημέρα!
giokal Posted - 26/10/2021 : 18:36:07
quote:
Originally posted by vasilis


Δηλαδή οι δύο τελευταίες παραγγελίες σου από το Αγγλικό Sportsshoes ήταν μετά την 1/7/21 και έφτασαν στα χέρια σου (έστω και καθυστερημένα)χωρίς άλλο κόστος πλην τιμής και μεταφορικών;; Αν επιτρέπεις τι ποσού ήταν η κάθε παραγγελία;;



Η τελευταία παραγγελία μου ήταν στις 13/08 ένα ζευγάρι Hoka το οποίο μου ήρθε 02/09. Τελικό κόστος γύρω στα 110€ με ένα έκπτωτικο κουπόνι που είχα. Η προηγούμενη ήταν πριν τις 01/07 αλλά η διαδικασια και το κόστος ήταν παρόμοια. Παραγγελια 01/06 και παράδοση 17/06. Και στις δύο περιπτώσεις το δέμα από Αγγλία πήγε Ολλανδία και πέρασε εκεί από τελωνείο πριν έρθει σε μένα.
vasilis Posted - 26/10/2021 : 09:41:03
quote:
Originally posted by giokal

Με Sportshoes, Wiggle, Running Warehouse και Runnerinn δεν υπαρχει προβλημα. Τα πρωτα δυο αναλαμβανουν το τελωνειο και το οποιο κοστος συμεπριλαμβανεται στην τελικη τιμη, ενω τα αλλα δυο δεν στελνουν απο Ηνωμενο Βασιλειο για να υπαρχει καποιο προβλημα. Για αυτα που ερχονται απο Αγγλια παντως λογω του εκτελωνισμου ειναι σημαντικα μεγαλυτερος ο χρονος αναμονης. Γυρω στις 20 ημερες εκαναν οι δυο τελευταιες παραγγελιες μου απο Sportshoes.




Δηλαδή οι δύο τελευταίες παραγγελίες σου από το Αγγλικό Sportsshoes ήταν μετά την 1/7/21 και έφτασαν στα χέρια σου (έστω και καθυστερημένα)χωρίς άλλο κόστος πλην τιμής και μεταφορικών;; Αν επιτρέπεις τι ποσού ήταν η κάθε παραγγελία;;

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000