Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Μεθοδος Μακενζι

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Marvin Δημοσιευτηκε - 16/10/2009 : 19:20:11
Ξερεις κανεις τι ειναι η μεθοδος Μακενζι;Μου την συστησε η ορθοπεδικος μου σαν καταλληλη για την κοιλη στην μεση αλλα δεν μου εξηγησε τι ακριβως ειναι.

'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
7   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Marvin Posted - 17/10/2009 : 13:00:47
Επειδη ενα ρητο λεει:ρωτωντας πας στην πολη.........ρωτησα διπλωματουχο φυσιοθεραπευτρια της μεθοδο mckenzi.Χρειαζονται στην αρχη 4 συνεχομενες επισκεψεις για να βγει η διαγνωση,μετα δινονται καποιες ασκησεις που θα πρεπει ο ασθενης να τις επαναλαμβανει 4 φορες τη μερα.Το ολο προγραμμα κραταει περιπου 2 μηνες με αραιες επισκεψεις στο ιατρειο και ο ασθενης μαθαινει να αντιλαμβανεται τα σημαδια του προβληματος με αποτελεσμα να αυτοθεραπευεται πριν αυτο εξελιχθει.Σε πολλες περιπτωσεις υπαρχει και πληρη αναταση δισκων.
Το κοστος των επισκεψεων ειναι ενα θεμα γιατι κοστιζουν 60 ευρω η μια και δεν καλυπτονται απο τα ταμεια.Περαστικα μου!!!!!!!


'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
demain Posted - 17/10/2009 : 12:21:10
παρακαλω!

---------------------------
...γελωντας λουζομαι σε βιβλικες βροχες,κι αν σκοτεινιαζω αγαπη μου μη με φοβασε,γιατι ευωδιαζουν αγριοκερασα οι σιωπες που σε τυλιγουν σαν ομιχλη οταν κοιμασε....
Marvin Posted - 17/10/2009 : 12:17:01
Demain σε ευχαριστω.Ακριβως αυτο εψαχνα!!!

'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
kanivallos Posted - 16/10/2009 : 21:37:14
Μάλλον δε θα εννοούσε το ουίσκι Mackenzie.

_____________________________________________________________________________________
Ένα πράγμα μας διδάσκει η ιστορία. Ότι οι άνθρωποι δε διδάσκονται από αυτήν.
demain Posted - 16/10/2009 : 20:47:50
δες εδω:
http://www.mckenziehellas.gr/pub/
και αγγλιστι:
http://www.mckenziemdt.org/


---------------------------
...γελωντας λουζομαι σε βιβλικες βροχες,κι αν σκοτεινιαζω αγαπη μου μη με φοβασε,γιατι ευωδιαζουν αγριοκερασα οι σιωπες που σε τυλιγουν σαν ομιχλη οταν κοιμασε....
Marvin Posted - 16/10/2009 : 20:08:48
quote:
Originally posted by Leonardo

Γιατί δεν τον ρωτούσες?
Αφου την επισκεψη την πληρωσες...


________________________________________________________________________
...και τι ζητάω, τι ζητάω, μια ευκαιρια στον παραδεισο να πάω...




Γιατι με παρεπεψε στον φυσιοθεραπευτη.Πριν ομως παω ειπα να ρωτησω αν καποιος απο το φορουμ εχει εμπειρια απο την συγκεκριμενη μεθοδο.
Εξαλλου με αλλη ματια βλεπουν τα γεγονοτα οιπερισσοτεροι κλασικοι ορθοπεδικοι και με αλλη ματια οι αθλουμενοι.

'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
Leonardo Posted - 16/10/2009 : 19:46:34
Γιατί δεν τον ρωτούσες?
Αφου την επισκεψη την πληρωσες...


________________________________________________________________________
...και τι ζητάω, τι ζητάω, μια ευκαιρια στον παραδεισο να πάω...


RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000