Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Βόλος

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
kos_gia Δημοσιευτηκε - 07/11/2009 : 15:36:49
θα κάνω μια καταγραφή των χώρων που μπορείς να τρέξεις στο βόλο

ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ
http://www.volos.gr/Default.aspx?id=29578&nt=18〈=1
ταρτάν σε καλή κατάσταση.άνοικτό για το κοινο έως περίπου 10 παρά το βράδυ.κλειστό σίγουρα τις κυριακές κ όταν έχει αγλωνες ποδοσφαίρου

ΠΑΡΚΟ ΑΣΥΛΟ
http://www.volos.gr/Default.aspx?id=29579&nt=18〈=1
στο πάρκο αυτο που βρίσκεται το γυμνασήριο του δήμου υπάρχει διάδρομος περιμετρικά με χώμα.στο σαιτ γράφει πως είναι 400 μέτρα.νομίζω πως είναι στην πραγματικότητα λίγο πιο μικρό.24 ΩΡΕΣ ΑΝΟΙΚΤΟ,365 ΜΕΡΕΣ.ιδανικό να συνδυάσεις βάρη κ τρέξιμο

ΣΤΑΔΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
http://www.volos.gr/Default.aspx?id=29580&nt=18〈=1
δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω΄δεν το χω επισκεφτεί

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΟΓΓΟΥ ΒΟΛΟΥ
http://www.volos.gr/Default.aspx?id=29586&nt=18&langa
ανοικει νόμιζω στ σύλογγο,πάντως το μεσημέρι μπορείς ελεύθερα να τρέξεις στο χωμάτινο διάδρομο

ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΛΑΡΙΣΗΣ,ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠ ΤΟ ΚΤΕΛ
http://www.volos.gr/Default.aspx?id=29588&nt=18〈=1
διάδρομος σε χώμα μάλλον 400 μέτρων.ανοικτόςπάντα,αλλά δεν γνωρίζω αν επαρκεί την νύχτα ο φωτισμός

ΛΟΦΟΣ ΓΟΡΙΤΣΑΣ
πάνω απ το εακ βολουσε άσφαλτο με ανηφόρα κ όμορφη θέα



τρέξε να ψηλαφήσεις την πλάση ακριβέ μου,το μπρατσο απλώνει να κρατηθείς
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
filipp Posted - 14/11/2017 : 19:28:44
Την Κυριακή μιας και θα είμαι στο Βόλο θέλω να κάνω ασφάλτινο 13 αρι...έχω σημαδέψει απο το google την διαδρομη.... απο την είσοδο του λιμανιού θα πάρω τον ποδηλατόδρομο που βγάζει μεχρι λίγο πριν τις Νεες Παγασές....τι λέτε απο θέμα αδέσποτων θα έχω θέμα? προτείνετε κάποια άλλη διαδρομή??
sp4wn Posted - 14/11/2017 : 01:13:04
Eπίσης να σημειώσω ότι πλέον το ωράριο στο Πανθεσσαλικό έχει αλλάξει ... Είναι ανοιχτό κ αυτό μέχρι τις 22:00 .
Δλδ τα βράδια κλείνει !!

Κυριακή δεν έχω δοκιμάσει να πάω

You Only Live Once ...
todor Posted - 17/04/2017 : 18:01:52
θεωρητικά, από το Παιδαγωγικό μέχρι τον Α. Στέφανο και πίσω είναι 20+ χλμ . Τουλάχιστον, στον ημιμαραθώνιο τέλη Απριλίου, αυτή τη διαδρομή έχουν βγάλει.

Προσωπικά (όσες φορές πάω, σιγά σιγά θα τις αυξησω μπας και πιάσω διψήφιο νούμερο κιλών και αποκτήσω αξιόλογο ρυθμό τρεξίματος και όχι απλά γρήγορο περπάτημα) πάω στο Πανθεσσαλικό, αλλά κι εκεί στα 6-7 χλμ βαριέσαι...
sp4wn Posted - 17/04/2017 : 17:55:09
Προσωπικά επειδή μένω στην περιοχή τρέχω όλο παραλιακά μέχρι Αγ. Στέφανο και πίσω > 10K

Το κακο ειναι τα αδέσποτα , αλλά ποτε δε με εχουν πειραξει , μερικα με ακολουθούν κιόλας και έχω παρέα

You Only Live Once ...
unforgiven Posted - 06/12/2016 : 00:31:48
Σας ευχαριστώ. Είναι πάντως γεγονός πως δύο όλες και όλες φορές που είχα πρόβλημα με σκυλιά, η μια ήταν λίγο πριν την ΑΓΕΤ στον Βόλο και η άλλη στη Μιτζέλα...
todor Posted - 05/12/2016 : 17:35:26
το Πανθεσσαλικό κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο!! πιο καινούργιο ταρτάν, μεγαλύτερη άπλα και γενικά δε σε "πνίγει" όπως το ΕΑΚ. Μπορείς να τρέξεις και μέσα στο γήπεδο και στο βοηθητικό απ'έξω.

Πάρκο ΑΣΥΛΟ: αν και σχεδόν 400 μέτρα διαδρομή, έχει ΠΑΝΤΑ πολύ σκληρό χώμα και όσες φορές έχω τρέξει εκεί τα πόδια μου με πονάνε αμέσως.

Το γήπεδο του Μαγνησιακού (αυτό απέναντι από τα ΚΤΕΛ): κι αυτό με χώμα, πολύ καλύτερο από αυτό στο ΑΣΥΛΟ κι αυτό 400 μέτρα.

Γορίτσα δεν έχω δοκιμάσει να τρέξω (ανηφόρα...)

Υπάρχει και μεγαλύτερη διαδρομή, από τον Άναυρο, περνάς όλη την παραλία, πιάνεις την "Αθηνών" (υπάρχει διάδρομος για ποδήλατα) και βγαίνεις Αλυκές. Αν εξαιρέσεις τα αδέσποτα από ένα σημείο και μετά, μάλλον είναι καλη διαδρομή. Αρνητικό, το ότι είναι δίπλα στη κίνηση...

Έχω στο πρόγραμμα να βρω διαδρομή για >10χλμ για να βγάλω μεγάλα τρεξίματα, γιατί κακά τα ψέματα, 10+ χλμ μέσα σε γήπεδο τα βαριέσαι...

Αν μπορεί κάποιος να προτείνει διαδρομές για τρέξιμο στο Πήλιο (κοντά στη πόλη, όχι στην Ανατολική πλευρά) να προπονηθούμε και στο χώμα....ε?
KostasPVol Posted - 05/12/2016 : 15:15:24
Κάθε μέρα συνέχεια ανοιχτό για όλους από νωρίς το πρωί ως τις 9.45 το βράδυ (Σάββατα ως 8.45 το βράδυ, Κυριακή κλειστό). Στις γιορτές θα έχει κάποιες αργίες που θα ανακοινώνονται με χαρτί.

Υπάρχει και το Πανθεσσαλικό που ουσιαστικά είναι ανοιχτό μέρα-νύχτα 365 ημέρες το χρόνο επειδή έχει μέσα και άλλες εγκαταστάσεις.
unforgiven Posted - 05/12/2016 : 14:00:51
To Εθνικό Στάδιο Βόλου (αν τα λέω καλά, αυτό που είναι πάνω από την Πολυμέρη) έχει ελεύθερη πρόσβαση για δρομείς; Γνωρίζουμε τις ώρες που είναι ανοιχτό;
Θα ανέβω Βόλο για τις γιορτές και θα ήθελα να κάνω καμία προπόνηση.
kos_gia Posted - 17/11/2009 : 01:52:19
βέβαια αλλιώς τεχνικό σακίδιο τραιλ κ αλλιως το 70 λίτρων που είχα εγώ(δεν ήμουν εκεί για τρέξιμο,απλά δοκίμασα λίγο)


//τρέξε να ψηλαφήσεις την πλάση ακριβέ μου,το μπράτσο της απλώνει να κρατηθείς//
stefrun Posted - 16/11/2009 : 16:01:55
και οταν μαθεις να πεφτεις με το αλεξιπτωτο στην πλατη μετα αν κανεις πτωση χωρις το σακιδιο στην πλατη , φευγεις βολιδα

" running up that hill "
AMALIA Posted - 16/11/2009 : 15:25:48
quote:
Originally posted by dpkouk

το σακιδιο σε μαθαινει στο εξτρα βαρος.οταν το βγαλεις (πχ σε δρομικο αγωνα) πετας!!

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Και στο βουνο, αμα μαθεις να τρεχεις καθε μερα με σακκιδιο στη πλατη, οταν πας σε ορεινο αγωνα χωρις σακιδιο, βζζζουυυνννν, πετας. Ξεφυγαμεεε.

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
dpkouk Posted - 16/11/2009 : 10:45:26
το σακιδιο σε μαθαινει στο εξτρα βαρος.οταν το βγαλεις (πχ σε δρομικο αγωνα) πετας!!

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
mtbiker Posted - 16/11/2009 : 09:36:48
Και το μεγάλο σακίδιο φταίει αλλά θέλει και εξοικείωση.
Άλλωστε σε τόσο μεγάλη ποικιλία εδαφών αλλάζεις και
τρόπο κίνησης.Τρέχεις τα κομμάτια που αισθάνεσαι εσύ άνετα...

Pain is temporary.
Trophies last forever !
kos_gia Posted - 16/11/2009 : 01:22:29
ναι πράγματα το πήλιο έχει άπειρες διαδρομές
κ γω σήμερα πεζοπόρησα μηλιές-τσαγκαράδα.πανέμορφη διαδρομή.λίγο που έτρεξα όμωσ διαπίστωσα ότι τα καλντερίμια σε κουράζουν αρκετά.έτσι είναι ή έτσι αισθάνθηκα επειδή κουβαλούσα μεγάλο σακίδιο?



//τρέξε να ψηλαφήσεις την πλάση ακριβέ μου,το μπράτσο της απλώνει να κρατηθείς//
mtbiker Posted - 15/11/2009 : 21:49:33
Με την ευρεία έννοια στο Βόλο ανήκει και το Πήλιο,στο οποίο
υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ διαδρομές για όλα τα γούστα.Ειδικά τα Σ/Κ
το βουνό ενδείκνυται για προπόνηση και ψυχοθεραπεία(!)

http://cid-098da54e3f1092c8.skydrive.live.com/play.aspx/.Public/PELION%20PICS?ref=1

Pain is temporary.
Trophies last forever !

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000