Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Θεοφάνεια 2011

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ippokampos Δημοσιευτηκε - 30/12/2009 : 14:33:08
ΦΕΤΟΣ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΠΑΡΑΛΙΑ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ-Α ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΤΑ ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ?ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΘΗΒΑΣ.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ANASTASIOS Posted - 10/01/2011 : 10:15:42
Kαι βέβαια πρέπει να πούμε πως τα χειμερινά μπάνια είναι όλο υγεία.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
KostasPVol Posted - 07/01/2011 : 23:51:15
Σας ευχαριστώ και πάλι!

Μερικές εντυπώσεις μου ως αρχάριος, που μπορεί να βοηθήσουν όποιον θελήσει να γίνει χειμερινός κολυμβητής, είτε για να ασκεί το άθλημα, είτε για να μπορέσει να μετέχει στα Θεοφάνεια:

Μέχρι πέρυσι ούτε που θα το φανταζόμουν ότι θα ασχολούμουν μ'αυτή τη δραστηριότητα, καθώς ποτέ δεν φημιζόμουν ότι τα πήγαινα καλά με το κρύο. Πέρυσι, στις 3 Ιανουαρίου 2010, είχαμε πάει με τον Νίκο Σ. σ'ένα μικρό καταρράκτη που σχηματίζεται σ'ένα κοντινό ποτάμι.
Ο Νίκος μπήκε από κάτω λες κι ήμασταν στις Θερμοπύλες, εγώ που είχα σκοπό να βάλω μόνο τα πόδια, δεν άντεξα παρά να βάλω τις πατούσες για τρία δευτερόλεπτα στο νερό, κι αμέσως βγήκα.
Κατόπιν ο Νίκος μου εξήγησε ότι αν δεν σταματήσω τα μπάνια στο τέλος του καλοκαιριού, το σώμα θα συνηθίσει και θα τα καταφέρνω όπως αυτός και τόσοι άλλοι. Έτσι είπα, δεν εχω τίποτα να χάσω, θα δοκιμάσω, κι αν δω να μη τα καταφέρνω, σταματάω τη προσπάθεια. Τι είχαμε, τι χάσαμε. Τελικά η συμβουλή έπιασε απόλυτα, και εξοικειώθηκε (αρκετά εύκολα) το σώμα με το κρύο.
Σας προτείνω φέτος μετά το καλοκαίρι να δοκιμάσετε κι εσείς, να μη διακόψετε τα μπάνια, και θα δείτε ότι είναι απλό. Αν παρατηρήσετε, το καλοκαίρι ο μισός κόσμος κάνει μερικά λεπτά να βουτήξει. Το χειμώνα όλοι μπαίνουν σε λίγα δευτερόλεπτα. Άλλωστε δεν έχετε τίποτα να χάσετε, πείτε όπως κι εγώ που είχα πει πως αν δω ότι μου είναι ακατόρθωτο, θα σταματήσω. Όπως θα δείτε είναι απλό, η φύση όλα τα έχει προβλέψει.


Υγ. Το τι θα νοιώθετε, κατά τη διάρκεια του μπάνιου και γενικά, θα το διαπιστώσετε μόνοι σας. Είναι όπως με το τρέξιμο, που κάποιος που δεν τρέχει, δεν αισθάνεται τι νοιώθει κάποιος που τρέχει.
slowrunner Posted - 07/01/2011 : 16:22:37
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Σίγουρα μετράει η προσπάθεια αλλά και το ότι τον έπιασες είναι πολύ μεγάλη ευλογία.Θέλω και εγω μια χρονιά να πέσω και άς μην τον πιάσω.Και του χρόνου με υγεία.




Εικονολάτρες και εικονομάχοι ...
gargadua Posted - 07/01/2011 : 10:16:44
Πολλά μπράβο Κώστα!!! Τους έβλεπα στην Αλεξπολη που πήδηξαν και κρύωνα μόνο με τη σκέψη!!!!!

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
ANASTASIOS Posted - 07/01/2011 : 10:10:15
Σίγουρα μετράει η προσπάθεια αλλά και το ότι τον έπιασες είναι πολύ μεγάλη ευλογία.Θέλω και εγω μια χρονιά να πέσω και άς μην τον πιάσω.Και του χρόνου με υγεία.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
KostasPVol Posted - 07/01/2011 : 00:03:18
Σ'ευχαριστώ Χρήστο!

Εγώ μόλις φέτος ανακάλυψα αυτή τη δραστηριότητα, πάλι καλά βέβαια.
kanivallos Posted - 06/01/2011 : 23:42:15
Εμ βέβαια, αφού μας κόψαν το δώρο Χριστουγέννων, μας φιλεύουν αντί-δωρο!

Κώστα μπράβο, κι εγώ πρώτη φορά χειμερινά μπάνια στο Βόλο ξεκίνησα το 95.
KostasPVol Posted - 06/01/2011 : 23:34:14
Σας ευχαριστώ πολύ! Σημασία έχει το γεγονός, το ποιος θα προλάβει να πιάσει τον Σταυρό είναι δευτερεύον. Πρώτιστο είναι που συμμετείχαμε.

Καλή χρονιά σε όλους!
falcon Posted - 06/01/2011 : 23:02:46
Συγχαρητήρια Kostaspvol!!!Eύχομαι φέτος να είσαι πολύ τυχερός!!!

Πλούσιος δεν είναι αυτός που έχει τα περισσότερα αλλά αυτός που χρειάζεται τα λιγότερα.
perivleptos Posted - 06/01/2011 : 16:09:51
Μπράβο!!! μεγάλη ευλογία!!!

_______________________________________________________________
Εμπειρία είναι το σύνολο των λαθών που δεν είχαν μοιραίο τέλος
KostasPVol Posted - 06/01/2011 : 15:45:52
Εμείς ήμασταν 15 περίπου άτομα, άνδρες και γυναίκες, στη Παναγία Τρύπα Γορίτσας Βόλου, με καλό καιρό. Έριξαν τον Σταυρό τρεις φορές, και τη τρίτη τον έπιασα (για πρώτη χρονιά μάλιστα έπεσα για τον Σταυρό αφού φέτος ξεκίνησα χειμερινά μπάνια), με περιπετειώδη τρόπο, καθώς αρχικά χάθηκε, μας φέρανε μάσκες και τον βρήκα. Ακολούθως μας κέρασαν καφέ-αντίδωρο, και μας έδωσαν αναμνηστικά.

Και του χρόνου!

ippokampos Posted - 06/01/2011 : 15:00:50
αγια ημερα η σημερινη την τιμησαμε με απολυτο σεβασμο οπως επιτασει η θρησκεια μας και αψηφωντας το κρυο-το νερο ηταν γαλα..αρκετοι χειμερινοι κολυμβητες επεσαν για τον σταυρο,το αδιαχωρητο οι βαρκες!τοσο κοσμος στην παραλια παναγιτσας δροσιας χαλκιδας δεν εχει ξαναρθει!ακολουθησε μπουφες πλουσια εδεσματα και καλο τσιπουρο.και του χρονου με υγιεα!
ANASTASIOS Posted - 14/12/2010 : 15:43:54
Καλά θα ήταν αλλά έχω κανονίσει για φέτος.Αν γινόταν η κουβέντα αυτή λίγο καιρό πρίν,θα ήταν διαφορετικά.Σας ζηλεύω πάντως και ελπίζω του χρόνου να είμαι στην θέση σας.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
sugar Posted - 14/12/2010 : 15:24:27
...και τι περιμενεις φιλε ....??? εμεις κλεισαμε απο τωρα 6 ατομα...αντε και συ....

sugar
ANASTASIOS Posted - 13/12/2010 : 14:54:23
quote:
Originally posted by sugar

ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ...θα μαι Αγιο Ορος..εχουν Χριστουγεννα μεσα....ΤΕΛΕΙΑ..

sugar




Πρέπει να είναι όντως μαγικά τα χριστούγεννα στο Αγιο Ορος και θα ήθελα πολύ να τα περάσω μια χρονιά εκεί με πολύ ευλάβεια και κατάνυξη.Και βέβαια παρακολουθώντας και όλο το τελετουργικό.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000