Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Πρωτεϊνες απο φαρμακείο

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
andrianak Δημοσιευτηκε - 22/02/2017 : 14:37:55
Κάποτε μου πρότειναν όταν έκανα υγιεινή διατροφή σε διατροφολόγο που πήγα να αγοράσω απο το φαρμακείο πρωτεϊνες σε σκόνη και να παίρνω συγκεκριμένη ποσότητα 2 φορές την ημέρα για αύξηση μυϊκής μάζας. Αφού το έκανα αυτό συστηματικά και για κανένα 4μηνο περίπου το διέκοψα όταν δεν είδα κανένα αποτέλεσμα και επειδή έτυχε να ρωτήσω ένα γνωστό μου που με διαφώτισε ότι αυτά δεν φέρνουν τα αναμενόμενα αποτελέσματα κι ότι πρέπει να αθλήσε και να τα παίρνεις για πάρα πολύ καιρό για να δεις διαφορά. Τι γνώμη έχετε για τις πρωτεϊνες αν βάλουμε την πρωτεϊνη στη διατροφή μας από φυσικά προιόντα όπως κοτόπουλο κτλ θα δούμε αποτέλεσμα σταδιακά;
10   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
andrianak Posted - 26/05/2017 : 15:15:29
Ναι το κατάλαβα ότι απαιτείτε και η σχετική προπόνηση για την αύξηση μυικής μάζας. Απλά αφού πήρα ήδη καμιά δεκαριά σκευάσματα από το φαρμακείο και δεν έβλεπα καμια βελτίωση είπα να ενημερωθώ από γνωστό φίλο φαρμακοποιό.!!!
ANASTASIOS Posted - 24/05/2017 : 20:57:04
quote:
Originally posted by Elda

Φιλε ο ενας, φιλε ο αλλος, κι η andrianak ειναι κοπελα!!! Πού να παει το μυαλο τους οτι κοπελα θελει ν αυξησει μυικη μαζα!






Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Elda Posted - 24/05/2017 : 10:58:37
quote:
Originally posted by dimitrissss

Εμένα μου αρέσει που εντελώς ξαφνικά ζωντανεύει ένας παλιό ποστ

No pain, no gain!



Χαχα, εγω ειδα το 22 στην αρχη και 23 στις απαντησεις και νομισα οτι ειναι προχθεσινο-χθεσινο. Το 2 για το μηνα δεν το ειδα καν!
dimitrissss Posted - 24/05/2017 : 10:52:45
Εμένα μου αρέσει που εντελώς ξαφνικά ζωντανεύει ένας παλιό ποστ

No pain, no gain!
Elda Posted - 24/05/2017 : 09:51:19
Φιλε ο ενας, φιλε ο αλλος, κι η andrianak ειναι κοπελα!!! Πού να παει το μυαλο τους οτι κοπελα θελει ν αυξησει μυικη μαζα!
Deorum Posted - 23/05/2017 : 21:44:00
Δλδ αυτό δεν σου είπε ότι πρέπει να συνοδεύεται από την ανάλογη γυμναστική?
UnHaCkAbLe Posted - 23/05/2017 : 19:16:47
Καλά όλα αυτά αλλά .... γιατί από φαρμακείο;
HAGI Posted - 23/02/2017 : 01:15:23
Οι πρωτεΐνες είναι απλά το "δομικό υλικό" με το οποίο χτίζονται οι μύες. Το ερέθισμα όμως για "χτίσιμο" των μυών θα έρθει μέσω της προπόνησης. Οπότε όπως αντιλαμβάνεται κανείς, αν κάποιος ΔΕΝ γυμνάζεται, ότι διατροφή και να κάνει ΔΕΝ πρόκειται να αναπτυχθεί μυϊκά.
LEON T Posted - 22/02/2017 : 19:00:56
Λοιπον φιλε μου τα πραγματα ειναι πολυ απλα...
Για να βαλεις μυς πρεπει να πας γυμναστηριο 4 φορες την εβδομαδα και να κανεις σοβαρη προπονηση(οριακα κιλα για σενα και σιγα σιγα θα ανεβαινεις)
Οσο αφορα τη διατροφη τα κιλα σου επι 2 η 3 gr πρωτεινης πρεπει να λαμβανεις καθημερινα,σε καθε γευμα ο οργανισμος απορροφα περιπου 30gr πρωτεινης
Πχ 70kg αρα πανω απο 140gr πρωτεινης περιπου 5 γευματα δηλ
Καλες πηγες πρωτεινης κοτοπουλο,σωλομος,μοσχαρι,ασπραδι αυγου,ξηροι καρποι και ολα τα γαλακτοκομικα χαληλων λιπαρων
Καλα λιπαρα και υδατανθρακες ολικης αλεσης
1-2 χαλαρο αεροβιο μες τη βδομαδα
Σε 2 μηνες θα χεις δει σοβαρα αποτελεσματα με ολα τα παραπανω(αν τα κανεις βεβαια!!!!)
skrivi Posted - 22/02/2017 : 18:26:25
Φίλε, για να βάλεις μυς πρέπει να κάνεις σοβαρή ενδυνάμωση με βάρη και να κάνεις και σοβαρή διατροφή με αρκετή πρωτεΐνη, όσα είναι τα κιλά σου επί δύο σε γραμμάρια την ημέρα. Το κοτόπουλο (ψητό, βραστό) είναι από τις καλύτερες πηγές πρωτεΐνης. Το συμπλήρωμα είναι αυτό που λέει η λέξη, συμπλήρωμα. Εσύ τι στόχο έχεις και τι γυμναστική κάνεις;

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000