Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Χαρούκι Μουρακάμι και Μαραθώνιος

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
PATENTAS Δημοσιευτηκε - 20/09/2017 : 10:50:01
Ενα από τα διασημότερα βιβλία του παγκοσμίως είναι το «Για τι πράγμα μιλάω όταν μιλάω για τρέξιμο», το μοναδικό με αυτοβιογραφικά στοιχεία:

Περισσότερα στον παρκάτω σύνδεσμο:

http://www.iefimerida.gr/news/363507/ti-eide-o-diasimos-syggrafeas-haroyki-moyrakami-ston-marathona-otan-irthe-gia-treximo


Πηγή: iefimerida.gr
3   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
nikkapen Posted - 22/09/2017 : 23:47:00
Εγω βρηκα συγκινητικο,ειλικρινες και πολυ ανθρωπινο το βιβλιο του Μουρακαμι.Δεν ειναι τυχαια νομιζω ενα απο τα καλυτερα βιβλια παγκοσμιως για το τρεξιμο.

Τρεχω αρα υπαρχω.
antonis_ Posted - 22/09/2017 : 22:45:56
απίστευτο πόσες διαφορετικές απόψεις υπάρχουν και γούστα...έχω διαβάσει το βιβλίο από καιρό και είναι από τα πιο ενδιαφέροντα και ανθρώπινα βιβλία που έχω διαβάσει, το τελείωσα σε χρόνο ρεκορ, τόσο ενδιαφέρον το βρήκα, απίστευτο και αξιοπερίεργο μου φαίνεται φίλε πόσο διαφορετική άποψη μπορεί να υπάρχει για το ίδιο πράγμα...γούστα όμως είναι αυτά....περί ορέξεως που λέμε...με κάθε σεβασμό πάντα
vasilis dr Posted - 21/09/2017 : 16:50:57
Το διάβασα πριν λίγες μέρες και προσωπικά ομολογώ ότι είναι το πλέον αδιάφορο, μονότονο και βαρετό αυτοβιογραφικά βιβλίο που έχω διαβάσει, σε αρκετά σημεία μάλιστα ο συγγραφέας φρονώ ότι γίνεται και υπερβολικός, μάλιστα η αναφορά του ότι στην κλασική διαδρομή την οποία και έτρεξε συνάντησε νεκρά στο οδόστρωμα 4 σκυλιά και 11 γάτες είναι υπερβολική......με τέτοιο ρυθμό απώλειας αδέσποτων απορώ πως ακόμα υπάρχουν τόσα πολλά σε αυτή την χώρα......απέναντι στο υπόψιν έργο του συγγραφέα αν π.χ ο Αρχιστράτηγος του forum, ο φίλος μας ο Παναγιώτης Μαλτέζος(Etien) αποφάσιζε κάποια στιγμή τις προσωπικές του περιγραφές από αγώνες που έχει συμμετάσχει να τις εκδώσει σε βιβλίο είμαι σίγουρος ότι αυτό άνετα θα γινόταν best seller

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000