Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Μετεγχειρητικες εμπειριες χονδροπαθειας 4ου βαθμου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Nikosgoun7 Δημοσιευτηκε - 10/01/2018 : 19:52:07
Γεια σας!! το Νοεμβριο του 2016 διαγνωστικα με χονδροπαθεια 4ου βαθμου μαζι με ρηξη εσω χιαστου (ειχα ξανακανει χιαστο παλιοτερα κ δεν ανησυχησα). Το προβλημα το μεγαλο ηταν η χονδροπαθεια!! ηξερα οτι θα με περιοριζε στις αθλητικες ασχολιες μου. Εκανα την εγχειρηση το Πασχα του 2017.Για τον χονδρο (απ οτι μου ειπε ο γιατρος) χρησιμοποιηθηκε η τεχνικη του τρυπανισμου , με λιγα λογια, ανοιγει τρυπες στο κοκκαλο που δν εχει χονδρο ωστε να εχω μια αναδημιουργια του με φυσικο τροπο αλλα οχι τοσο καλη οσο ο αρχικος χονδρος . Ενα μηνα ημουν σε πληρη ακινησια κ μετα σταδιακα με φυσικοθεραπιες ξεκινησα τα πρωτα βηματα. Μεχρι στιγμης η ζωη μου κυλα φυσιολογικα αλλα αυτος ο χονδρος δεν λεει να ηρεμησει...Γυμναζω τετρακεφαλο κλπ αλλα δεν ξερω ποσο καιρο θα μου παρει εστω να αρχισω να νιωθω ασφαλης με το γονατο μου ( ακομα ποναει σε διαφορες στασεις).Ψαχνω να βρω ατομα με την ιδια εγχειρηση με εμενα ωστε να ανταλλαξουμε καποιες εμπειριες.Γενικα καθε συμβουλη χρησιμη παντα!!

Nick
2   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
MELISA Posted - 05/06/2019 : 09:57:05
Nikosgoun7 και ag gordios run τελικά παιδια μετα την επέμβαση χονδροπάθειας είδατε βελτίωση?
ag gordios run Posted - 11/01/2018 : 19:49:59
ke then tha iremisi pote file....4 xirourgia me avti tin texniki ton tripanison...sto telos epatha ke molinsi ke kathisa 51 meres KAT gia na soso to podi mou...provlima ston xondro?= EONIO PROVLIMA me avto tha pethanoume TELOS

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000