Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Βλαισοποδια και επιλογη παπουτσιου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
gkotsi Δημοσιευτηκε - 03/02/2018 : 03:25:00
Γεια σας !Πρωτη φορα που γραφω κ εγω!Πριν απο 4 μηνες εβαλα ειδικους μετα απο πελματογραφημα που εκανα επειδη ειχα εντονη βλαισοποδια στο δεξι ποδι !Για οσους δεν ξερουν τι ειναι η βλαισοποδια μπορουν να δουν στον παρακατω συνδεσμο https://youtu.be/SdpwihpcOPk
Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει παρομοια εμπειρια η γνωριζει ειναι τι ειδος παπουτσι προτεινεται σε αυτες τις περιπτωσεις !Σκεφτομουν οτι καταλληλο θα ηταν ενα stability για υπερπρηνισμο αλλα απο την αλλη εχω και υψηλη ποδικη καμαρα !Καλοδεχουμενες ολες οι γνωμες και οι συμβουλες
5   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
haf Posted - 09/02/2018 : 13:37:25
επειδή και εγω εχω το ιδιο πρόβλημα και φοράω πατους σε όλα τα παπούτσια από 6 ετων ουσιαστικά εχω από την εμπειρία μου καταλάβει τα εξής..


εχω δοκιμάσει πάτους που έφτιαξα σε κατάστημα έπειτα από πελματογραφημα και τους χρυσοπλήρωσα αλλά τελικά δεν βρήκα καμία διαφορά με καλούς επωνύμους πάτους που πωλούν σε αθλητικά μαγαζιά..
επίσης σε αθλητικο παπούτσι ο πάτος θα πρέπει να έχει ευκαμψία.

Σωστά αναφέρουν ότι σε ουδέτερα παπούτσια τοποθετούνται αλλά επειδή τους εχω δοκιμάσει και σε Support αλλά και σε ουδέτερο στην περίπτωση μου βρισκω μεγαλύτερη άνεση όταν είναι Support
Επίσης θα πρέπει να ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ τακτικά και ιδιαίτερα να ακολουθούν την αντικατάσταση του παπουτσιού.

επίσης στην δική μου περίπτωση η τοποθέτηση ενός λεπτού στρώματος (μερικά χιλιοστά) από απορροφητικό υλικό κάτω από τον πατο του παπουτσιού με ανακουφίζει
gkotsi Posted - 03/02/2018 : 20:22:05
Ευτυχως δεν ειχα κανενα θεμα απο την πρωτη!Απλα ενιωθα στην αρχη λιγο πιο βαρια τα ποδια αλλα μετα απο λιγο το συνηθισα!Γενικα μετα απο 4 μηνες εχω δει βελτιωση στο ποδι με την εννοια οτι δεν ανοιγει τοσο προς τα εξω !Βεβαια προσπαθω να το δουλευω και στο μυαλο μου και να μην το αφηνω να ανοιγει οταν περπαταω !Μιας και το προβλημα αυτο μου δημιουργηθηκε τον προηγουμενο χρονο ενω δεν ειχα εμφανισει κατι μεχρι τοτε(ειμαι 23) !Βεβαια ισως πληρωσα το οτι δεν ειχα τοσο σκληρο παπουτσι και ειχε φθαρει !Μπορει βεβαια να ειχα την προδιαθεση και απλα να ετυχε!Μετα απο 4 μηνες εχουνε μειωθει και αρκετα οι πονοι σε ισχυο και γονατο που με ταλαιπωρουσαν!Πιστευω με υπομονη και δουλεια να επανελθει στα φυσιολογικα!Αλλιως με πατους μια ζωη 😀😀
avatos Posted - 03/02/2018 : 14:27:29
μακαρι να μπορεσεις να τους συνηθισεις ,τους χρυσοποληρωσα (εχω το ιδιο θεμα ) κ δεν αντεξα να τους τρεξω ,ευτυχως παροτι χρησιμοποιω μονο ουδετερα τρεχω χωρις προβλημα
dimitrissss Posted - 03/02/2018 : 09:02:54
Οι πάτοι μπαίνουν πάντα σε ουδέτερα παπούτσια.

No pain, no gain!
gkotsi Posted - 03/02/2018 : 03:27:02
εβαλα ειδικους πατους***

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000