Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 forerunner 235

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
hercules Δημοσιευτηκε - 16/02/2018 : 10:32:53
Καλημέρα στην ομάδα, είμαι πρόσφατα κάτοχος του fr235 και διαπίστωσα οτι είναι ανακριβές στις μετρήσεις του.....σε προπόνηση στο ταρτάν του στίβου, το πέρασμα στα 10 χιλιόμετρα μου τα έδειξε περίπου 250 μέτρα πιο νωρίς. Παλαιότερα ήμουν κάτοχος του 225 κ όσα χρόνια το δούλεψα τέτοια απόκληση δεν μου έβγαλε ποτέ (οι αποκλήσεις του 225 ήταν περίπου +-5 μέτρα το χιλιόμετρο). Γνωρίζει κανένας φίλος εάν μπορεί αυτό να διορθωθεί (ίσως με κάποια ρύθμιση στο ρολόι) ή δεν γίνεται κάτι σε αυτή την περίπτωση..Ευχαριστώ
2   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
stavzzz Posted - 16/02/2018 : 16:38:11
quote:
Originally posted by papako

το 230 που έχω δυο χρόνια τώρα, ποτέ δεν μου έχει βγάλει τόσο μεγάλη διάφορα. το πολύ να είναι 50~70 μέτρα στα 10Κ.
Αυτό που εχω παρατηρήσει είναι ότι το λάθος συνήθως είναι σχετικά μεγαλύτερο στο πρώτο χιλιόμετρο. Αν το πρώτο Κ το βγάλει καλά, ολο το 10ρι θα βγει χωρίς μεγάλο λάθος.

Αυτό που κάνω τελευταία και βλέπω οτι βοηθάει είναι να μην ξεκινάω αμέσως μόλις πρασινίσει το GPS αλλά περιμένω μισό λεπτό ακόμα

________
Στέφανος




Μπράβο,κι εγώ το ίδιο έχω παρατηρήσει.Ίσως θέλει ελάχιστο χρόνο να σεταριστεί
papako Posted - 16/02/2018 : 14:13:15
το 230 που έχω δυο χρόνια τώρα, ποτέ δεν μου έχει βγάλει τόσο μεγάλη διάφορα. το πολύ να είναι 50~70 μέτρα στα 10Κ.
Αυτό που εχω παρατηρήσει είναι ότι το λάθος συνήθως είναι σχετικά μεγαλύτερο στο πρώτο χιλιόμετρο. Αν το πρώτο Κ το βγάλει καλά, ολο το 10ρι θα βγει χωρίς μεγάλο λάθος.

Αυτό που κάνω τελευταία και βλέπω οτι βοηθάει είναι να μην ξεκινάω αμέσως μόλις πρασινίσει το GPS αλλά περιμένω μισό λεπτό ακόμα

________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000