Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Νεύρωμα μόρτον κόστος

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ALEXANDRA Δημοσιευτηκε - 29/10/2019 : 12:27:38
Μπορεί κάποιος που έχει βγάλει χειρουργικά το νεύρωμα μόρτον να μας πει πόσο πλήρωσε τον γιατρό;

Αν θέλει μας γράφει και την εμπειρία του...
14   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
pumafaas Posted - 05/11/2019 : 01:01:59
Με το σύνδρομο Μόρτον αν το κάνεις σου υπόσχονται σίγουρη επιτυχία?
Εγώ μετά από 3 χρόνια και αφού έχω φουσκώσει ένα κάρο μαλακίες διαγνώσεις ετοιμάζομαι να κατέβω Αθήνα στο Μετροπόλιταν μήπως βρω άκρη..
Μάλλον έχω σύνδρομο ταρσιαιου...
Και μάλλον τέλος το τρέξιμο οριστικά..
Όπου βλέπεις σύνδρομο δεν υπάρχει και θεραπεία..
ALEXANDRA Posted - 01/11/2019 : 16:35:44
Εννοείται ότι δεν πρέπει να κάνεις χειρουργείο αν σκέφτεσαι αρνητικά! Πρέπει να το πιστεύεις. Πάντως, έρχεται κάποια στιγμή η ώρα που λες "δεν πάει άλλο, πρέπει να κάνω χειρουργείο".

Το έγραψα ως σχήμα λόγου ότι μπορεί να μην ξαναπερπατήσεις, ήθελα να πω ότι εντάξει, δεν πουλάει καραμέλες, επέμβαση κάνει.

Βασικά, δεν είναι ότι έχω γιατρό. Πέρσυ πήγα σε κάποιον στη γειτονιά μου διότι με πόναγε η μέση. Τώρα που έσπασα το πόδι μου ξαναπήγα σε αυτόν διότι μου εμπνέει εμπιστοσύνη.Αλλά δεν έχω συστάσεις κλπ. Από την άλλη, και οι συστάσεις δεν μου λένε τίποτα. Διότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και αλλιώς αντιδράει στα φάρμακα και στην "ταλαιπωρία" ενός χειρουργείου.

Πάντως για ένα σπασιματάκι στην ποδοκνημική και άκρη δεν βγάζεις ρε παιδί μου! Ο ένας γιατρός σου λέει πάρε αντιπηκτικά, ο άλλος σου λέει δε χρειάζεσαι ( μου είχαν δώσει στο νοσοκομείο -επαρχία το έσπασα). Ο ένας σου λέει στις 2 εβδομάδες θα κάνεις ακτινογραφία, ο άλλος αξονική. Ο ένας σου λέει στον 1 μήνα βγάλε την μπότα και περπάτα, ο άλλος σου λέει στους 2 μήνες....
Ο αδερφός μου είναι γιατρός και δε με άφησε να πάρω αντιπηκτικό. Ειδικά αυτό που μου έδωσαν ήταν πολύ βαρύ. Το ίδιο μου είπε και ο γιατρός αυτός που με παρακολούθησε όταν ήρθα Αθήνα και στον οποίον σκέφτομαι να κάνω το μόρτον.

Θα σου ξαναστείλω εμαιλ.

MANTONA Posted - 01/11/2019 : 11:26:50
Αλεξάνδρα, από την στιγμή που ο γιατρός σου, στην κάνει με χαμηλό κόστος, στην θέση σου θα επέλεγα τον γιατρό που γνωρίζω κ όχι κάποιον άλλον... Στο Υγεία την έκανα.

Οσον αφορά τους φόβους σου για το αν περπατήσεις ξανά κλπ.... θα πω το εξής ... Μη κάνεις καμία επέμβαση όσο σκέφτεσαι αρνητικά..



quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση και για την ενημέρωση εφ΄ όλης της ύλης!

Το κόστος το βρίσκω χαμηλό. Ο γιατρός μου είπε και εμένα χαμηλό κόστος και μου έκανε εντύπωση. Όχι ότι είναι κανά μεγάλο χειρουργείο, δεν μπαίνει στα σπλάχνα σου ...απλά μπορεί να μην ξαναπερπατήσεις...λέμε τώρα!







<<Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατή>>!
MANTONA Posted - 01/11/2019 : 10:11:12
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

ΜΑΝΤΟΝΑ σου έστειλα χθες εμαιλ, δεν ξέρω αν το έχεις δει. Μπορείς να μου στείλεις σε εμαιλ σε ποιον γιατρό την έκανες;


Δεν μου ήρθε τίποτα
bandh.aek@hotmail.com

<<Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατή>>!
Deorum Posted - 31/10/2019 : 21:14:49
γενικά, ότι πάρεις 1000€. Πως ήταν κάποτε τα 1€ shops. Ένα τέτοιο πράγμα. αχαχχα
ALEXANDRA Posted - 31/10/2019 : 19:53:02
Deorum,συμφωνω απόλυτα.
Deorum Posted - 31/10/2019 : 17:14:24
Εσένα σου θυμίζω Αλεξάνδρα ήταν μόνο η αμοιβή του γιατρού. Νομίζω πως αν έβαζες και τα εξτρά, πάλι λίγο πολύ στα ίδια θα έβγαινε. Εκεί παίζει γενικά το τελικό.
ALEXANDRA Posted - 31/10/2019 : 14:43:25
ΜΑΝΤΟΝΑ σου έστειλα χθες εμαιλ, δεν ξέρω αν το έχεις δει. Μπορείς να μου στείλεις σε εμαιλ σε ποιον γιατρό την έκανες;
ALEXANDRA Posted - 31/10/2019 : 14:41:47
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση και για την ενημέρωση εφ΄ όλης της ύλης!

Το κόστος το βρίσκω χαμηλό. Ο γιατρός μου είπε και εμένα χαμηλό κόστος και μου έκανε εντύπωση. Όχι ότι είναι κανά μεγάλο χειρουργείο, δεν μπαίνει στα σπλάχνα σου ...απλά μπορεί να μην ξαναπερπατήσεις...λέμε τώρα!



MANTONA Posted - 31/10/2019 : 12:26:07
(ΥΓ : Το συνολικό κόστος της επέμβασης ήταν 950 ευρώ)

<<Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατή>>!
MANTONA Posted - 31/10/2019 : 08:50:21
Καλημέρα παίδες κ κορασίδες !!! :)
Είμαι πολύ καλά χωρίς ενοχλήσεις στο συγκεκριμένο σημείο. Τρέχω κανονικά!!!! Χρειάστηκε να κάνω εκείνο το διάστημα και θεραπείες με υπερβαρικό οξυγόνο για την αντιμετώπιση του οιδήματος που είχα.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω δεν έχει σχέση με την επέμβαση. Εαν θυμάστε είχα γράψει και για σφυροδαχτυλία του 2ου μεταταρσίου... η οποία αρχίζει να βελτιώνεται με (επώδυνη) κινησιοθεραπεία του δαχτύλου.
Οσον αφορά το κόστος της επέμβασης... επειδή την έκανα μέσω ιδιωτικής ασφάλειας δεν ασχολήθηκα με το ποσό. Θα το ψάξω κ θα ενημερώσω.

<<Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατή>>!
Deorum Posted - 31/10/2019 : 01:43:04
Καλά αυτό που έχεις δεν είναι και κάτι που το έχουν κάνει 100δες στην Ελλάδα, πόσο μάλλον και να το έχουν και να έιναι και δρομείς και να διαβάζουν εδώ.
Αμφιβάλλω και πόσοι γιατροί το έχουν κάνει στην πράξη, εκτός της θεωρίας.

Εγώ για κάτι πολύ πιο συνηθισμένο που είχα, ελάχιστότατοι γιατροί το είχαν κάνει. Με μερικούς ήμουν φίλος, και μου είπε δεν το έχω ξανακάνει, δεν θα ήθελα να το κάνω σε σένα.
ALEXANDRA Posted - 30/10/2019 : 23:09:22
Ναι το ξέρω, ούτε εγώ θυμάμαι να αναφέρθηκε κανείς σε κόστος. Αλλά οκ, δεν θεωρώ ότι είναι κακό εφόσον δεν αναφέρει όνομα γιατρού.

Θυμάμαι τη συζήτηση το λινκ της οποίας έβαλες. Έγραψα στην ΜΑΝΤΟΝΑ να μου θ πει, καταρχάς πως πάει μετά από τόσους μήνες..

Τώρα που έβγαλα το γύψο από το δεξί πόδι (το είχα σπάσει), λέω να πάω να κάνω επέμβαση για το μόρτον στο αριστερό. Μιας και πήρα το κολάι να είμαι κουτσή...
vasilis dr Posted - 30/10/2019 : 17:55:32
Τόσα χρόνια εδώ στο forum δεν θυμάμαι κάποιος να μίλησε για κόστος εγχείρησης κάποιου τραυματισμού....ούτε εγώ θα το έκανα...ίσως θα έπρεπε να ζητήσεις ενημέρωση μέσω mail......τώρα όσον αφορά για την εμπειρία τα λέει αναλυτικά φίλη σε ανάλογη φετινή συζήτηση.

http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=17543&whichpage=1


RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000